Ruim 5,5 miljoen mensen volgen dodenherdenkingen op televisie
HILVERSUM (ANP) - De Nationale Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam en de dodenherdenking op de Waalsdorpervlakte zijn dinsdagavond gevolgd door in totaal ruim 5,5 miljoen mensen. De uitzending op NPO1 trok veruit de meeste kijkers, ruim 3,3 miljoen, meldt Stichting KijkOnderzoek.
De herdenking op de lege Dam, waarbij koning Willem-Alexander en koningin Máxima een krans legden en André van Duin een toespraak hield, werd uitgezonden bij de publieke omroep. Naar NPO 2 keken 352.000 mensen en nog eens 283.000 mensen keken naar NPO 3. De herdenking op de Dam werd ook uitgezonden op SBS6 (303.000), SBS9 (73.000), Veronica (80.000) en Net5 (17.000).
Op de RTL-zenders werd verslag gedaan van de dodenherdenking op de Waalsdorpervlakte. De uitzending op RTL 4 trok met 803.000 de meeste kijkers. RTL 5, RTL 7, RTL 8 en RTL Z trokken respectievelijk 69.000, 49.000, 45.000 en 74.000 kijkers.
De dodenherdenkingen werden minder goed bekeken dan vorig jaar. Toen stemden in totaal ruim 6,6 miljoen mensen af op de uitzendingen.
De herdenking op de Dam was dinsdagavond het op een na best bekeken programma van de dag. Alleen het NOS Journaal van 20.00 uur scoorde met ruim 3,7 miljoen kijkers beter.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.
53 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.
2 uur geledenALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft in Utrecht 14 zetels gekregen. Daarmee is de fusiepartij de grootste partij. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Sinds 2022 bezetten de partijen samen 13 zetels.
2 uur geleden