Ruim 5,5 miljoen mensen volgen dodenherdenkingen op televisie
HILVERSUM (ANP) - De Nationale Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam en de dodenherdenking op de Waalsdorpervlakte zijn dinsdagavond gevolgd door in totaal ruim 5,5 miljoen mensen. De uitzending op NPO1 trok veruit de meeste kijkers, ruim 3,3 miljoen, meldt Stichting KijkOnderzoek.
De herdenking op de lege Dam, waarbij koning Willem-Alexander en koningin Máxima een krans legden en André van Duin een toespraak hield, werd uitgezonden bij de publieke omroep. Naar NPO 2 keken 352.000 mensen en nog eens 283.000 mensen keken naar NPO 3. De herdenking op de Dam werd ook uitgezonden op SBS6 (303.000), SBS9 (73.000), Veronica (80.000) en Net5 (17.000).
Op de RTL-zenders werd verslag gedaan van de dodenherdenking op de Waalsdorpervlakte. De uitzending op RTL 4 trok met 803.000 de meeste kijkers. RTL 5, RTL 7, RTL 8 en RTL Z trokken respectievelijk 69.000, 49.000, 45.000 en 74.000 kijkers.
De dodenherdenkingen werden minder goed bekeken dan vorig jaar. Toen stemden in totaal ruim 6,6 miljoen mensen af op de uitzendingen.
De herdenking op de Dam was dinsdagavond het op een na best bekeken programma van de dag. Alleen het NOS Journaal van 20.00 uur scoorde met ruim 3,7 miljoen kijkers beter.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
20 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
11 uur geleden