Ruim 5000 vluchtelingen op Lesbos naar nieuw kamp
ATHENE (ANP/DPA) - Meer dan 5000 vluchtelingen die in het afgebrande kamp Moria zaten, zijn al naar het nieuwe opvangkamp op het Griekse eiland Lesbos verplaatst. Vrijdagochtend stonden honderden mensen alweer te wachten voor de poorten van het nieuwe kamp.
Vorige week brandde Moria bijna volledig af, waardoor ruim 12.000 vluchtelingen dakloos werden. Veel vluchtelingen uit Moria willen niet naar een nieuw kamp op Lesbos, maar naar het Griekse vasteland. Ze vrezen in het kamp te worden opgesloten. Griekenland houdt zich voorlopig aan de afspraken uit 2016 met Turkije. Daarin staat dat alle migranten die op Lesbos zijn aangekomen, daar moeten blijven tot hun asielaanvraag is behandeld.
Politieagenten proberen momenteel vooral families te overtuigen toch naar het nieuwe tentenkamp te gaan, en veel mensen laten zich overreden. Na de families gaan agenten proberen om weigerende vluchtelingen toch over te halen.
Zeker 135 migranten hebben overigens het coronavirus opgelopen. Zij worden in het tentenkamp geïsoleerd.
Meer uit Buitenland
MANILA (ANP/RTR) - Bij een schietpartij op een school in de Filipijnen zijn drie doden gevallen. Vijf mensen raakten gewond. Dat meldt de Filipijnse politie.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - Rond de nipte uitslag van de presidentsverkiezingen in Colombia heerst spanning. Demonstranten in de stad Cali hebben Amerikaanse vlaggen in brand gestoken en botsten met de oproerpolitie. De politie heeft traangas ingezet om een menigte van duizenden mensen uiteen te drijven. Sommige demonstranten gooiden met stenen.
4 uur geledenBÜRGENSTOCK (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaars Pakistan en Qatar melden dat de eerste ronde van de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran is afgerond. In een gezamenlijke verklaring van de bemiddelaars staat dat een stappenplan overeengekomen is om binnen zestig dagen tot een definitieve vredesdeal te komen. Technische gesprekken over de deal zullen de rest van de week plaatsvinden in Zwitserland.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella heeft de tweede en beslissende ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia gewonnen. De uitslag van meer dan 99 procent van de stembussen is inmiddels binnen en de Trump-aanhanger gaat aan kop met 49,67 procent van de stemmen.
6 uur geledenLUZERN (ANP/AFP) - Iran voert in Zwitserland nog steeds gesprekken met de Verenigde Staten, met bemiddeling van Pakistan en Qatar. De gesprekken zijn gericht op het beëindigen van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei een diplomaat die op de hoogte is van de onderhandelingen zondagavond tegen persbureau AFP.
11 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - Ramiro Valdés, een nauwe medewerker van de gebroeders Fidel en Raúl Castro, is op 94-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel bekendgemaakt. De Castro's waren toonaangevende figuren in de Cubaanse revolutie, die in 1959 eindigde met de afzetting van dictator Fulgencio Batista.
11 uur geledenLUZERN (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De Iraanse delegatie heeft in Zwitserland de locatie van de onderhandelingen met de Verenigde Staten verlaten, melden Iraanse persbureaus Tasnim en Fars op basis van bronnen. De Iraniërs zouden zijn vertrokken uit protest tegen het dreigement dat de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de gesprekken uitte om Iran opnieuw aan te vallen.
13 uur geleden