Ruim 5000 vluchtelingen op Lesbos naar nieuw kamp
ATHENE (ANP/DPA) - Meer dan 5000 vluchtelingen die in het afgebrande kamp Moria zaten, zijn al naar het nieuwe opvangkamp op het Griekse eiland Lesbos verplaatst. Vrijdagochtend stonden honderden mensen alweer te wachten voor de poorten van het nieuwe kamp.
Vorige week brandde Moria bijna volledig af, waardoor ruim 12.000 vluchtelingen dakloos werden. Veel vluchtelingen uit Moria willen niet naar een nieuw kamp op Lesbos, maar naar het Griekse vasteland. Ze vrezen in het kamp te worden opgesloten. Griekenland houdt zich voorlopig aan de afspraken uit 2016 met Turkije. Daarin staat dat alle migranten die op Lesbos zijn aangekomen, daar moeten blijven tot hun asielaanvraag is behandeld.
Politieagenten proberen momenteel vooral families te overtuigen toch naar het nieuwe tentenkamp te gaan, en veel mensen laten zich overreden. Na de families gaan agenten proberen om weigerende vluchtelingen toch over te halen.
Zeker 135 migranten hebben overigens het coronavirus opgelopen. Zij worden in het tentenkamp geïsoleerd.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
46 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
1 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".
3 uur geleden