Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 50 stadionverboden uitgedeeld na rellen NEC-Vitesse

Ruim 50 stadionverboden uitgedeeld na rellen NEC-Vitesse

AMSTERDAM (ANP) - Ruim vijftig mensen hebben een stadionverbod gekregen na de rellen van twee weken geleden bij de wedstrijd NEC-Vitesse. Burgemeester van Nijmegen Hubert Bruls zei dat zondag in het tv-programma Buitenhof.

NEC laat weten dat zowel NEC-supporters als mensen die niet in het stadion hebben gezeten maar wel betrokken waren bij de rellen, zo'n stadionverbod opgelegd hebben gekregen. Er zijn nog geen landelijke stadionverboden uitgedeeld naar aanleiding van NEC - Vitesse, aldus een woordvoerder van de KNVB. De bond gaat niet over lokale stadionverboden.

Voor en tijdens het duel op zondag 17 oktober was het al onrustig onder aanhangers van NEC en Vitesse. Na de wedstrijd belaagden vele tientallen relschoppers de politie met stenen en stokken. Agenten en politiepaarden raakten gewond. Een politiebus werd gesloopt. Het bestuur van NEC en Bruls noemden de gebeurtenissen "een schande voor de stad". Bruls stelde onder meer dat de relschoppers een levenslang stadion- en omgevingsverbod moesten krijgen.

Plan maken

De donderdag na de wedstrijd was er overleg van de burgemeester, politie en OM en met NEC-directeur Wilco van Schaik. Daarin werd de club verzocht een plan te maken "om de sfeer en veiligheid rondom wedstrijden te verbeteren". Bruls hoopt dat dat plan voor 1 december af is.

Op de bewuste zondag pakte de politie direct 22 mannen op. Volgens Bruls heeft de politie dankzij camerabeelden inmiddels nog tientallen mensen in beeld die betrokken zouden zijn geweest bij de rellen. De politie heeft gedreigd de beelden naar buiten te brengen maar of en wanneer dat gebeurt is nog onbekend.

Bijeenkomst over supportersgeweld

Afgelopen weekend waren er ook weer incidenten met supportersgeweld bij voetbalwedstrijden. Zo werd de wedstrijd Excelsior-FC Eindhoven zaterdag stilgelegd en het duel tussen Heracles en Ajax werd ook ontsierd door ongeregeldheden. De Limburgse derby tussen MVV en Roda JC werd vrijdagavond zelfs definitief gestaakt wegens rellende supporters.

De zogenoemde Regiegroep Voetbal en Veiligheid, waarin de KNVB, burgemeesters, politie en justitie zitten, hebben maandag een bijeenkomst over het supportersgeweld. Ook gaat justitieminister Ferd Grapperhaus vrijdag in gesprek met de KNVB over de incidenten.

Meer uit Voetbal

Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

9 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

9 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

10 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

11 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

11 uur geleden
Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

12 uur geleden
Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

13 uur geleden