Ruim 50 partijen ondertekenen OneLove-statement
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de OneLove-actie in het voetbal van het weekend ingeleid met een statement dat door ruim vijftig partijen is ondertekend. De actie is deze keer in het kader van de Internationale Dag tegen Racisme en Discriminatie op 21 maart.
"De liefde voor het voetbal brengt miljoenen mensen samen. Dat is het unieke en mooie van voetbal", staat in de verklaring. "Het voetbal steunt komende week de Internationale Dag tegen Racisme en Discriminatie met een grote OneLove-actie. Dat zie je terug in het betaald voetbal, amateurvoetbal, schoolvoetbal en e-voetbal. Met OneLove spreken wij ons uit voor verbinding en tegen discriminatie en alle vormen van discriminatie in de samenleving. Ons voetbal is van iedereen."
Het statement is ondertekend door onder meer alle betaaldvoetbalorganisaties, belangengroepen voor coaches, scheidsrechters en het amateurvoetbal, de KNVB en andere partijen die bij de strijd tegen racisme en discriminatie zijn betrokken, zoals de Rijksoverheid, de Anne Frank Stichting en de Commissie Mijnals.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.
3 uur geledenCARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.
6 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.
8 uur geledenMADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geleden