Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 50 partijen ondertekenen OneLove-statement

Ruim 50 partijen ondertekenen OneLove-statement

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de OneLove-actie in het voetbal van het weekend ingeleid met een statement dat door ruim vijftig partijen is ondertekend. De actie is deze keer in het kader van de Internationale Dag tegen Racisme en Discriminatie op 21 maart.

"De liefde voor het voetbal brengt miljoenen mensen samen. Dat is het unieke en mooie van voetbal", staat in de verklaring. "Het voetbal steunt komende week de Internationale Dag tegen Racisme en Discriminatie met een grote OneLove-actie. Dat zie je terug in het betaald voetbal, amateurvoetbal, schoolvoetbal en e-voetbal. Met OneLove spreken wij ons uit voor verbinding en tegen discriminatie en alle vormen van discriminatie in de samenleving. Ons voetbal is van iedereen."

Het statement is ondertekend door onder meer alle betaaldvoetbalorganisaties, belangengroepen voor coaches, scheidsrechters en het amateurvoetbal, de KNVB en andere partijen die bij de strijd tegen racisme en discriminatie zijn betrokken, zoals de Rijksoverheid, de Anne Frank Stichting en de Commissie Mijnals.

Meer uit Sport

Klaver moppert na EK-brons op 400 meter: de wind leidde me af

BIRMINGHAM (ANP) - Brons is ook een medaille en Lieke Klaver was er best wel een beetje blij mee, maar de Nederlandse sprintvedette mopperde flink na de finale van de 400 meter op de EK atletiek in Birmingham. "Mijn tijd was slecht, mijn race was raar. Ik werd afgeleid door de wind. Normaal heb ik daar geen probleem mee, maar er stond zoveel wind in het stadion, dat ik helemaal geen gevoel had voor tempo. Ik had geen idee of ik hard of langzaam ging", zei ze na afloop.

2 uur geleden
Nillessen 'rook bloed' en 'sprintte' naar EK-goud op 1500 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen voelde zich de 'underdog' in de finale van de 1500 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige Groesbeker verraste dan ook zichzelf door het goud te veroveren. Met een indrukwekkende eindsprint liep hij zijn concurrenten voorbij. "Het was een heerlijk gevoel om zo makkelijk lopers in te halen. Het geeft zoveel energie, dan ruik je bloed en wil je maar één ding: gaan!", zei hij na de race in het Alexander Stadium.

4 uur geleden
Oosterwegel sliep twee nachten niet door gedachte aan medaille

BIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel kon amper geloven dat ze zilver had gewonnen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham. "Dit betekent heel veel. Het was een spannende meerkamp en ik was zo zenuwachtig dat ik twee nachten niet heb kunnen slapen, omdat ik wist dat ik een medaillekandidate was. Ik wilde het zo goed doen", zei ze na afloop.

4 uur geleden
Geen EK-medaille voor sprinters op 4x100 meter estafette

BIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse sprinters op de 4x100 meter estafette hebben op de EK atletiek in Birmingham net geen medaille kunnen winnen. Daniljo Vriendwijk, Jozuah Revierre, Xavi Mo-Ajok en Elvis Afrifa liepen ondanks vlotlopende wissels naar de vierde plaats in 38,98. Groot-Brittannië won het goud in 38,45, Duitsland behaalde het zilver in 38,64 en België pakte het brons in 38,70.

4 uur geleden
Nillessen stunt met goud op 1500 meter bij EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen heeft voor een enorme stunt gezorgd op de EK atletiek in Birmingham door naar het goud te lopen.

5 uur geleden
Atleet Foppen stapt uit op 10.000 meter bij EK in Birmingham

BIRMINGHAM (ANP) - Mike Foppen heeft de 10.000 meter op de EK atletiek in Birmingham niet afgemaakt. De atleet uit Nijmegen, die zichzelf kansen op een medaille toedichtte, stapte uit na ongeveer 6000 meter. Hij liep op dat moment nog mee in de kopgroep. Het was onduidelijk wat er aan de hand was.

6 uur geleden
Weer EK-brons voor atlete Klaver op 400 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Lieke Klaver heeft brons veroverd op de 400 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De Nederlandse topatlete was in de finale niet in staat tot een stunt. De Noorse Henriette Jæger won het goud in 49,04 seconden, de Poolse Natalia Bukowiecka rende naar het zilver in 50,04. Klaver klokte 50,15.

6 uur geleden