Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 50 doden bij brand op Maui, historische badplaats verwoest

Ruim 50 doden bij brand op Maui, historische badplaats verwoest

LAHAINA (ANP) - Hevige bosbranden in het westen van het Hawaïaanse eiland Maui hebben meer dan vijftig levens geëist en een historische badplaats, Lahaina, grotendeels in de as gelegd. Het dodental dat op 53 staat, zal nog verder stijgen volgens de politiechef John Pelletier. De politie verwacht in de smeulende ruïnes nog meer stoffelijke resten te vinden.

De badplaats op het eiland Maui circa 130 kilometer ten oosten van Honolulu, is volgens burgemeester Richard Bissen volledig verwoest. Lahaina was in de 19e eeuw tientallen jaren de hoofdstad van het koninkrijk Hawaï. Het had tal van historische panden en was een geliefde badplaats. Zo zijn onder meer twee kerken uit de eerste helft van de 19e eeuw verloren gegaan. Van het oude centrum is volgens ooggetuigen niets meer over. De gouverneur van Hawaï, Josh Green, schatte dat 80 procent van de stad verloren is gegaan.

Ten minste drie grote branden braken dinsdagavond uit op het eiland. Door de branden, die werden aangewakkerd door orkaanwinden, moesten meer dan 11.000 mensen van het eiland worden geëvacueerd. De kustwacht moest inwoners redden die de zee in waren gevlucht om aan de rook en vlammen te ontsnappen.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

1 uur geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

3 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

16 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

16 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

17 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

19 uur geleden