Ruim 50 doden bij brand op Maui, historische badplaats verwoest
LAHAINA (ANP) - Hevige bosbranden in het westen van het Hawaïaanse eiland Maui hebben meer dan vijftig levens geëist en een historische badplaats, Lahaina, grotendeels in de as gelegd. Het dodental dat op 53 staat, zal nog verder stijgen volgens de politiechef John Pelletier. De politie verwacht in de smeulende ruïnes nog meer stoffelijke resten te vinden.
De badplaats op het eiland Maui circa 130 kilometer ten oosten van Honolulu, is volgens burgemeester Richard Bissen volledig verwoest. Lahaina was in de 19e eeuw tientallen jaren de hoofdstad van het koninkrijk Hawaï. Het had tal van historische panden en was een geliefde badplaats. Zo zijn onder meer twee kerken uit de eerste helft van de 19e eeuw verloren gegaan. Van het oude centrum is volgens ooggetuigen niets meer over. De gouverneur van Hawaï, Josh Green, schatte dat 80 procent van de stad verloren is gegaan.
Ten minste drie grote branden braken dinsdagavond uit op het eiland. Door de branden, die werden aangewakkerd door orkaanwinden, moesten meer dan 11.000 mensen van het eiland worden geëvacueerd. De kustwacht moest inwoners redden die de zee in waren gevlucht om aan de rook en vlammen te ontsnappen.
Meer uit Buitenland
CAPE CANAVERAL (ANP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.
10 minuten geledenARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.
14 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
10 uur geleden