Ruim 5 miljard euro aan coke onderschept in Rotterdamse haven
ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven is vorig jaar voor een straatwaarde van ruim 5 miljard aan cocaïne onderschept. Een samenwerkingsverband van douane, FIOD, Zeehavenpolitie en Openbaar Ministerie in Rotterdam trof in diverse ladingen 70.571 kilo cocaïne aan, 74 procent meer dan in 2020. Het gaat om een nieuw record aan drugsvangsten; het oude, van 2020, stond op ruim 40.000 kilo.
Elders in het land werd bijstand verleend bij de onderschepping van nog eens 2156 kilo coke.
Dit zogenoemde Hit and Run Cargo-team (HARC) pakte 62 verdachten op wegens de drugstransporten en begon 194 keer een strafrechtelijk onderzoek. Daarnaast werden vierhonderd keer zogenaamde uithalers opgepakt, die de verdovende middelen uit de diverse containers wilden halen. In september zijn in twee weken tijd alleen al 110 uithalers in het havengebied ontdekt. Sommige uithalers werden meerdere keren opgepakt, van wie één zelfs negen keer, aldus het Openbaar Ministerie.
Het OM meldt dat vooral koelcontainers met bananen gebruikt worden voor het drugstransport. Een keer werd een partij cocaïne aangetroffen in een geïmporteerde camper.
Meer uit Binnenland
DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
9 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
13 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
2 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
12 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
1 dag geleden