Ruim 5 miljard euro aan coke onderschept in Rotterdamse haven
ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven is vorig jaar voor een straatwaarde van ruim 5 miljard aan cocaïne onderschept. Een samenwerkingsverband van douane, FIOD, Zeehavenpolitie en Openbaar Ministerie in Rotterdam trof in diverse ladingen 70.571 kilo cocaïne aan, 74 procent meer dan in 2020. Het gaat om een nieuw record aan drugsvangsten; het oude, van 2020, stond op ruim 40.000 kilo.
Elders in het land werd bijstand verleend bij de onderschepping van nog eens 2156 kilo coke.
Dit zogenoemde Hit and Run Cargo-team (HARC) pakte 62 verdachten op wegens de drugstransporten en begon 194 keer een strafrechtelijk onderzoek. Daarnaast werden vierhonderd keer zogenaamde uithalers opgepakt, die de verdovende middelen uit de diverse containers wilden halen. In september zijn in twee weken tijd alleen al 110 uithalers in het havengebied ontdekt. Sommige uithalers werden meerdere keren opgepakt, van wie één zelfs negen keer, aldus het Openbaar Ministerie.
Het OM meldt dat vooral koelcontainers met bananen gebruikt worden voor het drugstransport. Een keer werd een partij cocaïne aangetroffen in een geïmporteerde camper.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
6 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
20 uur geleden