Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 47.000 Palestijnen op de vlucht wegens bombardementen Israël

Ruim 47.000 Palestijnen op de vlucht wegens bombardementen Israël

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Zeker 47.000 mensen in de Gazastrook zijn op de vlucht geslagen vanwege de aanhoudende Israëlische bombardementen op het gebied. Volgens het Bureau voor de Coördinatie van Humanitaire Zaken van de VN (OCHA) zijn veel huizen verwoest. Bijna alle vluchtelingen hebben hun toevlucht gezocht in de tientallen VN-scholen in de Gazastrook.

Volgens een woordvoerder van het OCHA zijn zeker 132 gebouwen in de Gazastrook volledig verwoest en 316 gebouwen zwaar beschadigd. Het gaat onder meer om zes ziekenhuizen en negen andere zorginstellingen. Volgens de Palestijnse overheid bedraagt de schade ongeveer 200 miljoen euro.

Israël opende dinsdag één toegangsweg naar de Gazastrook om humanitaire hulp toe te laten. De VN juicht die stap toe, maar de OCHA-woordvoerder wil dat Israël meer wegen opent zodat er op meer plekken hulp kan worden geboden.

In de Gazastrook zijn zeker mensen 212 gedood door de bombardementen. Het conflict laaide vorige week op door rellen vanwege de dreigende uitzetting van Palestijnen die plaats moeten maken voor Joodse kolonisten. Hamas bestookt Israël met raketten en Israël bombardeert de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

Oekraïense oud-minister bij grens opgepakt tijdens vluchtpoging

KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.

29 minuten geleden
Buitenlandchef: EU wil Oekraïne nog geen toetredingsdatum geven

MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.

1 uur geleden
Meer dan 10 doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.

1 uur geleden
Geen arrestaties na huiszoeking in ontvoeringszaak Guthrie

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.

2 uur geleden
Russische havensteden aangevallen door Oekraïense drones

TAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.

3 uur geleden
Iran zegt klaar te zijn voor compromis met Amerikanen

GENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.

4 uur geleden
Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

7 uur geleden