Ruim 4,4 miljoen tv-kijkers zien Argentinië wereldkampioen worden
DEN HAAG (ANP) - De finale van het WK voetbal tussen Argentinië en Frankrijk is zondagmiddag door meer dan 4,4 miljoen mensen bekeken, blijkt uit cijfers van Stichting KijkOnderzoek (SKO). De live-uitzending op NPO 1 was daarmee het best bekeken programma van de dag en werd bijvoorbeeld beter bekeken dan programma's als Heel Holland Bakt of het NOS Journaal van 20.00 uur.
De aftrap van de WK-finale was om 16.00 uur Nederlandse tijd en tv-kijkers en toeschouwers in het stadion kregen waar voor hun geld. Na een zinderende slotfase stond het na 90 minuten 2-2, waardoor een verlenging nodig was. Na een half uur was er twee keer gescoord, maar stond het nog steeds gelijk (3-3) en moesten penalty's uiteindelijk voor een winnaar zorgen. Argentinië nam de strafschoppen beter en pakte zo de derde wereldtitel in de geschiedenis.
Voor de huldiging van de finale bleven volgens SKO nog 3,1 miljoen kijkers hangen. Gemiddeld 3,2 miljoen mensen schakelden om 20.00 uur over naar het NOS Journaal. De eerste uitzending van het nieuwe seizoen van Heel Holland Bakt die daarna werd uitgezonden, pakte vervolgens nog ruim 2,7 miljoen kijkers. Naar Isola di Beau op RTL 4 keken nog iets meer dan een miljoen mensen. De laatste aflevering van De Oranjewinter op SBS6 was goed voor 870.000 kijkers.
WK-finale 2010
De finale van het WK voetbal in Qatar werd zondag beter bekeken dan de mondiale eindstrijd van 2018, toen 3 miljoen mensen zagen dat Frankrijk met 4-2 won van Kroatië. In 2014 zagen 5,9 miljoen mensen dat Duitsland in de verlenging Argentinië met 1-0 versloeg. Nederland verloor dat jaar de halve finale van Argentinië, dat zagen ruim 9 miljoen mensen, het hoogste kijkersaantal voor een WK-wedstrijd. De best bekeken WK-finale was in 2010, toen Spanje Nederland met 1-0 versloeg in de verlenging. Daar keken 8,5 miljoen mensen naar.
De WK-finales van 2006 en 2002 werden door respectievelijk 5,5 miljoen en ruim 2,7 miljoen mensen op tv gezien. Het duel tussen Nederland en Portugal in de achtste finale van het WK in 2006 werd beter bekeken dan de eindstrijd: 8,2 miljoen kijkers.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De huurmarkt in de vrije sector bleef ook in het vierde kwartaal van 2025 "structureel krap", melden woningplatformen Huurwoningen.nl en Pararius. De prijs ging omhoog naar gemiddeld 1838 euro per maand en er verdwenen meer huurwoningen van de markt dan erbij kwamen. Beschikbare woningen stonden minder lang online; het scheelt een dag vergeleken met hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
28 minuten geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
11 uur geleden