Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 4,4 miljoen tv-kijkers zien Argentinië wereldkampioen worden

Ruim 4,4 miljoen tv-kijkers zien Argentinië wereldkampioen worden

DEN HAAG (ANP) - De finale van het WK voetbal tussen Argentinië en Frankrijk is zondagmiddag door meer dan 4,4 miljoen mensen bekeken, blijkt uit cijfers van Stichting KijkOnderzoek (SKO). De live-uitzending op NPO 1 was daarmee het best bekeken programma van de dag en werd bijvoorbeeld beter bekeken dan programma's als Heel Holland Bakt of het NOS Journaal van 20.00 uur.

De aftrap van de WK-finale was om 16.00 uur Nederlandse tijd en tv-kijkers en toeschouwers in het stadion kregen waar voor hun geld. Na een zinderende slotfase stond het na 90 minuten 2-2, waardoor een verlenging nodig was. Na een half uur was er twee keer gescoord, maar stond het nog steeds gelijk (3-3) en moesten penalty's uiteindelijk voor een winnaar zorgen. Argentinië nam de strafschoppen beter en pakte zo de derde wereldtitel in de geschiedenis.

Voor de huldiging van de finale bleven volgens SKO nog 3,1 miljoen kijkers hangen. Gemiddeld 3,2 miljoen mensen schakelden om 20.00 uur over naar het NOS Journaal. De eerste uitzending van het nieuwe seizoen van Heel Holland Bakt die daarna werd uitgezonden, pakte vervolgens nog ruim 2,7 miljoen kijkers. Naar Isola di Beau op RTL 4 keken nog iets meer dan een miljoen mensen. De laatste aflevering van De Oranjewinter op SBS6 was goed voor 870.000 kijkers.

WK-finale 2010

De finale van het WK voetbal in Qatar werd zondag beter bekeken dan de mondiale eindstrijd van 2018, toen 3 miljoen mensen zagen dat Frankrijk met 4-2 won van Kroatië. In 2014 zagen 5,9 miljoen mensen dat Duitsland in de verlenging Argentinië met 1-0 versloeg. Nederland verloor dat jaar de halve finale van Argentinië, dat zagen ruim 9 miljoen mensen, het hoogste kijkersaantal voor een WK-wedstrijd. De best bekeken WK-finale was in 2010, toen Spanje Nederland met 1-0 versloeg in de verlenging. Daar keken 8,5 miljoen mensen naar.

De WK-finales van 2006 en 2002 werden door respectievelijk 5,5 miljoen en ruim 2,7 miljoen mensen op tv gezien. Het duel tussen Nederland en Portugal in de achtste finale van het WK in 2006 werd beter bekeken dan de eindstrijd: 8,2 miljoen kijkers.

Meer uit Binnenland

Amsterdam verbiedt fatbikes in het Vondelpark vanaf 11 mei

AMSTERDAM (ANP) - Het Vondelpark wordt het eerste gebied in Amsterdam waar niet meer op een fatbike mag worden gereden. Het verbod gaat op 11 mei in. Fatbikebestuurders krijgen twee weken om te wennen. Daarna wordt er gehandhaafd en riskeren ze een boete, meldt de gemeente.

3 uur geleden
KRO-NCRV, Omroep MAX en WNL willen gezamenlijk omroephuis vormen

HILVERSUM (ANP) - Omroepen KRO-NCRV, Omroep MAX en Omroep WNL willen samen een omroephuis gaan vormen. Dat laten de omroepen woensdag weten.

4 uur geleden
Politie heropent onderzoek op parkeerplaats Nieuw-Vennep

NIEUW-VENNEP (ANP) - Op de parkeerplaats bij station Nieuw-Vennep heeft de politie woensdag opnieuw onderzoek gedaan naar de dood van de 59-jarige vrouw wier lichaam daar maandagavond werd aangetroffen. Dat komt omdat een burger woensdagochtend "een voorwerp" vond en dat bij de politie meldde, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van het AD.

6 uur geleden
Vier mannen bestraft voor bedreigen burgemeester Venlo en COA

MAASTRICHT (ANP) - Vier mannen van 47, 65, 68 en 70 jaar uit Baarlo en Venlo krijgen boetes en taakstraffen voor het bedreigen en beledigen van de burgemeester van Venlo en opvangorgaan COA op sociale media, meldt het Openbaar Ministerie. Dit deden de mannen in aanloop naar een besluit over de komst van een asielzoekerscentrum in een oud klooster in Venlo. Naast hen zijn nog twee verdachten in beeld, zij bedreigden raadsleden, aldus een OM-woordvoerder.

6 uur geleden
Advies: tbs met dwang voor verdachte moorden Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum (PBC), de observatiekliniek van justitie, beschouwen Sendric S. (25) als "ten minste sterk verminderd toerekeningsvatbaar". Zij adviseren tbs met dwangverpleging. S. lijdt aan schizofrenie, heeft een verstandelijke beperking en een stoornis op het gebied van cannabisgebruik. Volgens de deskundigen is hij "een ernstig beperkte en in psychiatrisch opzicht kwetsbare man". Zonder intensieve en langdurige behandeling is het gevaar voor herhaling groot.

9 uur geleden
Politie: dood twee bankmedewerksters twee afzonderlijke gevallen

NIEUW-VENNEP (ANP) - Er lijkt geen verband te zijn tussen het overlijden van twee vrouwen, in Nieuw-Vennep en in Amsterdam, die beiden bij hetzelfde bedrijf bleken te werken. Twee afzonderlijke rechercheteams onderzoeken de sterfgevallen. Dat meldt de politie. Voor de gewelddadige dood van de vrouw in Nieuw-Vennep is dinsdag iemand opgepakt. In Amsterdam wordt nog onderzocht of de dood van een vrouw aan de Koninginneweg een misdrijf is.

9 uur geleden
Speciale postzegel markeert 25 jaar homohuwelijk in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Met het luiden van de kerkklokken van De Nieuwe Kerk is in Amsterdam woensdag een speciale postzegel onthuld. Die is ontworpen om te vieren dat 25 jaar geleden het burgerlijk huwelijk in Nederland werd opengesteld voor paren van hetzelfde geslacht, in de volksmond homohuwelijk genoemd. Ons land had daarmee de wereldprimeur.

10 uur geleden