Ruim 400 vrouwen beschuldigen oud-eigenaar Harrods van misbruik
LONDEN (ANP/RTR) - Meer dan vierhonderd vrouwen beschuldigen de vorig jaar overleden Egyptische miljardair Mohamed al Fayed van seksueel overschrijdend gedrag, misbruik en verkrachting. Dat meldt advocaat Dean Armstrong, die deel uitmaakt van het juridische team dat werkt aan een zaak tegen Al Fayed. Al Fayed was onder meer eigenaar van het Londense warenhuis Harrods.
Een andere advocaat van het team, Bruce Drummond, zei dat de claims zijn ingediend door vrouwen van over de hele wereld. Ze komen voornamelijk uit Groot-Brittannië, maar ook uit onder meer de Verenigde Staten, Australië, Maleisië, Spanje en Zuid-Afrika. "Dat is misbruik op industriële schaal", zei Drummond, volgens wie het misbruik plaatsvond "binnen de muren van Harrods", maar ook op andere locaties die verband houden met Al Fayeds zakenimperium, zoals de voetbalclub Fulham, het hotel Ritz Paris en zijn landgoed in het Britse Surrey.
Volgens Harrods zijn de meeste claims tegen de op 94-jarige leeftijd overleden Al Fayed gekomen nadat de BBC afgelopen maand een documentaire over de vermeende praktijken van Al Fayed had uitgezonden.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
20 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
1 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
1 uur geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
4 uur geleden