Ruim 400 vrouwen beschuldigen oud-eigenaar Harrods van misbruik
LONDEN (ANP/RTR) - Meer dan vierhonderd vrouwen beschuldigen de vorig jaar overleden Egyptische miljardair Mohamed al Fayed van seksueel overschrijdend gedrag, misbruik en verkrachting. Dat meldt advocaat Dean Armstrong, die deel uitmaakt van het juridische team dat werkt aan een zaak tegen Al Fayed. Al Fayed was onder meer eigenaar van het Londense warenhuis Harrods.
Een andere advocaat van het team, Bruce Drummond, zei dat de claims zijn ingediend door vrouwen van over de hele wereld. Ze komen voornamelijk uit Groot-Brittannië, maar ook uit onder meer de Verenigde Staten, Australië, Maleisië, Spanje en Zuid-Afrika. "Dat is misbruik op industriële schaal", zei Drummond, volgens wie het misbruik plaatsvond "binnen de muren van Harrods", maar ook op andere locaties die verband houden met Al Fayeds zakenimperium, zoals de voetbalclub Fulham, het hotel Ritz Paris en zijn landgoed in het Britse Surrey.
Volgens Harrods zijn de meeste claims tegen de op 94-jarige leeftijd overleden Al Fayed gekomen nadat de BBC afgelopen maand een documentaire over de vermeende praktijken van Al Fayed had uitgezonden.
Meer uit Buitenland
DUBLIN (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben de VS gevraagd om niet in te grijpen in het opgelaaide conflict met Saudi-Arabië, zegt de Amerikaanse president Donald Trump. De Jemenitische beweging wist vrijdag controle te krijgen over de belangrijke zeestraat Bab al-Mandeb.
22 minuten geledenDUBLIN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou graag zien dat Ierland en Noord-Ierland één land worden. "Ik wil geen problemen veroorzaken, maar ik zal je zeggen: ik zou het geweldig vinden als het verenigd wordt." Trump is in Ierland voor onder meer een golftoernooi op zijn eigen golfbaan.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping is in New Delhi aangekomen voor een top van BRICS, melden Indiase en Chinese media. Hij heeft ook een ontmoeting met de gastheer, de Indiase premier Narendra Modi.
3 uur geledenROUEN (ANP/AFP) - De politie denkt dat de ontsporing van een trein tussen de Noord-Franse steden Rouen en Caen vrijdag het gevolg was van sabotage, meldt een anonieme politiebron aan persbureau AFP. De trein had 186 passagiers aan boord en 44 mensen raakten gewond. Een van hen is er slecht aan toe.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wijt de verkiezingswinst van de radicaalrechtse AfD in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt aan "systeemfouten" van het Westen. Volgens hem zijn ook andere politieke ontwikkelingen in Europa daarvan het gevolg.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
12 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.
20 uur geleden