Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 400 vrouwen beschuldigen oud-eigenaar Harrods van misbruik

Ruim 400 vrouwen beschuldigen oud-eigenaar Harrods van misbruik

LONDEN (ANP/RTR) - Meer dan vierhonderd vrouwen beschuldigen de vorig jaar overleden Egyptische miljardair Mohamed al Fayed van seksueel overschrijdend gedrag, misbruik en verkrachting. Dat meldt advocaat Dean Armstrong, die deel uitmaakt van het juridische team dat werkt aan een zaak tegen Al Fayed. Al Fayed was onder meer eigenaar van het Londense warenhuis Harrods.

Een andere advocaat van het team, Bruce Drummond, zei dat de claims zijn ingediend door vrouwen van over de hele wereld. Ze komen voornamelijk uit Groot-Brittannië, maar ook uit onder meer de Verenigde Staten, Australië, Maleisië, Spanje en Zuid-Afrika. "Dat is misbruik op industriële schaal", zei Drummond, volgens wie het misbruik plaatsvond "binnen de muren van Harrods", maar ook op andere locaties die verband houden met Al Fayeds zakenimperium, zoals de voetbalclub Fulham, het hotel Ritz Paris en zijn landgoed in het Britse Surrey.

Volgens Harrods zijn de meeste claims tegen de op 94-jarige leeftijd overleden Al Fayed gekomen nadat de BBC afgelopen maand een documentaire over de vermeende praktijken van Al Fayed had uitgezonden.

Meer uit Buitenland

Trump zegt dat hij volgende week Venezolaanse Machado ontmoet

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.

30 minuten geleden
Grootschalige Russische bombardementen op Kyiv en Lviv

KYIV (ANP) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.

1 uur geleden
Trump: Diddy vroeg me om gratie, maar ik heb het niet overwogen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.

2 uur geleden
Federale agenten VS schieten twee mensen neer in Portland

PORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.

2 uur geleden
80.000 huishoudens in VK zonder stroom door storm Goretti

LONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.

3 uur geleden
Huis VS stemt voor drie jaar verlenging subsidies op zorgpremies

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.

3 uur geleden
Vance suggereert trauma bij ICE-agent die vrouw doodschoot

WASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.

3 uur geleden