Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 400 mensen betrokken bij rellen Stuttgart

Ruim 400 mensen betrokken bij rellen Stuttgart

STUTTGART (ANP/DPA) - Bij rellen in de Duitse stad Stuttgart waren tussen de vierhonderd en vijfhonderd mensen betrokken, meldt de politie. Zeker 24 mensen zijn gearresteerd. Meer dan tien agenten raakten gewond bij confrontaties met de relschoppers. Ook werden meerdere winkels geplunderd.

De onrust begon toen de politie rond 23.30 uur een 17-jarige jongen controleerde vanwege mogelijke betrokkenheid bij een drugsdelict. Bijna driehonderd mensen die in het centrum op stap waren, besloten vanwege de controle de agenten te belagen met flessen en stenen.

Al snel kwamen er nog meer mensen bij en was er sprake van een groep van meer dan vierhonderd mensen. De relschoppers trokken in groepen door het centrum van Stuttgart. Ze verwoestten en plunderden winkels en vielen agenten aan.

Geschokt

De burgemeester van Stuttgart, Fritz Kuhn, is geschokt door wat er in de nacht van zaterdag op zondag heeft plaatsgevonden. "Een ding moet duidelijk zijn, Stuttgart is geen wetteloos gebied. Ik ben geschokt door het geweld, door het aanvallen van politieagenten en de onrust in onze stad. Het is een treurige zondag voor Stuttgart."

De minister van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Baden-Württemberg, waar Stuttgart ligt, wil dat alle relschoppers worden vervolgd. "Wat wij afgelopen nacht in Stuttgart hebben gezien, is nog nooit eerder op die manier voorgekomen in Baden-Württemberg", aldus Thomas Strobl. De politie heeft volgens de minister een onderzoeksteam van veertig agenten op de zaak gezet. Dat team wordt ondersteund door de nationale recherche.

Zeker tweehonderd agenten uit de deelstaat werden vanwege de rellen naar Stuttgart gestuurd. De situatie was tegen het begin van de ochtend weer onder controle.

Meer uit Buitenland

VS eisen vrijlating Amerikaanse wetenschappers door China

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten eisen dat China twee Amerikaanse wetenschappers vrijlaat die daar volgens de VS ten onrechte vastzitten. Dat blijkt uit een verklaring van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, een maand voor het verwachte bezoek van de Chinese president Xi aan het land.

26 minuten geleden
Afghanistan laat VN-medewerkers vrij

KABOEL (ANP/AFP) - Afghanistan heeft twee VN-medewerkers vrijgelaten die sinds 9 augustus vastzaten. Dat meldt een woordvoerder van de VN-organisatie UNAMA aan persbureau AFP.

1 uur geleden
Britse premier noemt beveiliging Harry en Meghan privékwestie

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham vindt dat de beveiliging voor prins Harry en zijn vrouw Meghan een "privékwestie" is. Dat zei de minister-president toen hem werd gevraagd of de Britse overheid zou opdraaien voor de beveiliging van het koppel.

2 uur geleden
Congo krijgt 70.000 vaccins tegen ebolavirus

KINSHASA (ANP) - De Democratische Republiek Congo (DRC) ontvangt 70.000 doses van een vaccin tegen het ebolavirus, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Voor de variant van het virus die nu in het Afrikaanse land rondgaat, bestaat momenteel geen goedgekeurd vaccin.

2 uur geleden
Eerste lichamen geïdentificeerd van dode migranten Ceuta

CEUTA (ANP) - De autoriteiten in Ceuta hebben de eerste zes lichamen geïdentificeerd van mensen die zijn omgekomen bij de grote toeloop naar de stad, eind vorige maand. Van drie mensen is de identiteit vastgesteld op basis van vingerafdrukken, de drie anderen met DNA, heeft het hoofd van de onderzoeksinstelling gezegd tegen de radiozender RNE, meldt Europa Press. Er zijn in totaal 82 lichamen geborgen.

2 uur geleden
Turkije zegt Syrië te blijven steunen na waarschuwing Israël

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije blijft Syrië steunen bij het opbouwen van de krijgsmacht, ondanks waarschuwingen vanuit Israël. Het land is "vastberaden" om Syrië te helpen, zegt het Turkse ministerie van Defensie. Dat zei ook dat er geen Turkse militairen aanwezig waren op een basis in het noorden van Syrië die dinsdag door Israël werd aangevallen.

4 uur geleden
Gezondheidsinstituut: dit jaar al 14.000 hittedoden in Duitsland

BERLIJN (ANP) - De hitte heeft in Duitsland dit jaar tot nu toe aan 14.000 mensen het leven gekost, schat het Robert Koch Institut (RKI). Het werkelijke aantal is volgens het gezondheidsinstituut waarschijnlijk nog hoger. 2026 is daarmee nu al een van de dodelijkste jaren in lange tijd.

5 uur geleden