Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 400 mensen betrokken bij rellen Stuttgart

Ruim 400 mensen betrokken bij rellen Stuttgart

STUTTGART (ANP/DPA) - Bij rellen in de Duitse stad Stuttgart waren tussen de vierhonderd en vijfhonderd mensen betrokken, meldt de politie. Zeker 24 mensen zijn gearresteerd. Meer dan tien agenten raakten gewond bij confrontaties met de relschoppers. Ook werden meerdere winkels geplunderd.

De onrust begon toen de politie rond 23.30 uur een 17-jarige jongen controleerde vanwege mogelijke betrokkenheid bij een drugsdelict. Bijna driehonderd mensen die in het centrum op stap waren, besloten vanwege de controle de agenten te belagen met flessen en stenen.

Al snel kwamen er nog meer mensen bij en was er sprake van een groep van meer dan vierhonderd mensen. De relschoppers trokken in groepen door het centrum van Stuttgart. Ze verwoestten en plunderden winkels en vielen agenten aan.

Geschokt

De burgemeester van Stuttgart, Fritz Kuhn, is geschokt door wat er in de nacht van zaterdag op zondag heeft plaatsgevonden. "Een ding moet duidelijk zijn, Stuttgart is geen wetteloos gebied. Ik ben geschokt door het geweld, door het aanvallen van politieagenten en de onrust in onze stad. Het is een treurige zondag voor Stuttgart."

De minister van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Baden-Württemberg, waar Stuttgart ligt, wil dat alle relschoppers worden vervolgd. "Wat wij afgelopen nacht in Stuttgart hebben gezien, is nog nooit eerder op die manier voorgekomen in Baden-Württemberg", aldus Thomas Strobl. De politie heeft volgens de minister een onderzoeksteam van veertig agenten op de zaak gezet. Dat team wordt ondersteund door de nationale recherche.

Zeker tweehonderd agenten uit de deelstaat werden vanwege de rellen naar Stuttgart gestuurd. De situatie was tegen het begin van de ochtend weer onder controle.

Meer uit Buitenland

Israëlische minister zegt dat heel Libanon moet branden

JERUZALEM (ANP/AFP) - De extreemrechtse Israëlische minister Itamar Ben-Gvir heeft gezegd dat "heel Libanon moet branden", nadat het leger had bericht dat er vier Israëlische militairen in dat land zijn gedood. Er vallen doden bij Israëlische aanvallen op de grond in Libanon, maar deze vier zijn de eerste gesneuvelde Israëlische militairen sinds Iran en de VS een voorlopig vredesakkoord tekenden op woensdag.

58 minuten geleden
Frankrijk nog niet akkoord met opheffing VN-sancties tegen Iran

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk stemt niet zomaar in met de opheffing van sancties die de VN-Veiligheidsraad heeft ingesteld tegen Iran. Het doet dat pas als de gesprekken over het Iraanse kernprogramma aan zijn verwachtingen voldoen, aldus buitenlandminister Jean-Noël Barrot.

1 uur geleden
Doden gemeld na Israëlische luchtaanvallen op Libanon

BEIROET/JERUZALEM (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op de regio Nabatieh in het zuiden van Libanon zijn zeker zestien mensen om het leven gekomen. Dat meldt Al Jazeera vrijdag op basis van het Libanese staatspersbureau NNA. Het Israëlische leger heeft melding gemaakt van aanvallen op meerdere doelen in het zuiden van Libanon.

4 uur geleden
Zwitserland: geen gesprekken tussen VS en Iran op vrijdag

BERN (ANP/RTR) - De gesprekken die voor vrijdag gepland waren tussen de Verenigde Staten en Iran in het bergresort Bürgenstock in Zwitserland zullen niet plaatsvinden. Dat meldt het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdagochtend in een verklaring.

4 uur geleden
Iran dreigt met verpletterende slag bij schending overeenkomst

TEHERAN (ANP) - Iran zal "niet aarzelen om de vijand een verpletterende slag toe te brengen" als de deze week ondertekende overeenkomst wordt geschonden. Dat schrijft de Iraanse onderhandelaar Mohammad Bagher Qalibaf op X.

4 uur geleden
Vicepresident JD Vance uiteindelijk toch niet naar Zwitserland

WASHINGTON (ANP) - De vicepresident van de Verenigde Staten, JD Vance, zal donderdagavond uiteindelijk niet naar Zwitserland afreizen om de onderhandelingen over een definitief akkoord met Iran te starten. Dat heeft het Witte Huis in een verklaring bekendgemaakt.

6 uur geleden
VK: Andy Burnham wint lokale verkiezingen en kan Starmer uitdagen

MAKERFIELD (ANP) - Bij tussentijdse verkiezingen in het Engelse kiesdistrict Makerfield is Labour-kandidaat Andy Burnham gekozen als nieuw parlementslid. Burnham (56) is de huidige burgemeester van Manchester en kan nu met zijn verworven zetel in het Britse parlement het leiderschap van Labour opeisen.

6 uur geleden