Ruim 400 mensen betrokken bij rellen Stuttgart
STUTTGART (ANP/DPA) - Bij rellen in de Duitse stad Stuttgart waren tussen de vierhonderd en vijfhonderd mensen betrokken, meldt de politie. Zeker 24 mensen zijn gearresteerd. Meer dan tien agenten raakten gewond bij confrontaties met de relschoppers. Ook werden meerdere winkels geplunderd.
De onrust begon toen de politie rond 23.30 uur een 17-jarige jongen controleerde vanwege mogelijke betrokkenheid bij een drugsdelict. Bijna driehonderd mensen die in het centrum op stap waren, besloten vanwege de controle de agenten te belagen met flessen en stenen.
Al snel kwamen er nog meer mensen bij en was er sprake van een groep van meer dan vierhonderd mensen. De relschoppers trokken in groepen door het centrum van Stuttgart. Ze verwoestten en plunderden winkels en vielen agenten aan.
Geschokt
De burgemeester van Stuttgart, Fritz Kuhn, is geschokt door wat er in de nacht van zaterdag op zondag heeft plaatsgevonden. "Een ding moet duidelijk zijn, Stuttgart is geen wetteloos gebied. Ik ben geschokt door het geweld, door het aanvallen van politieagenten en de onrust in onze stad. Het is een treurige zondag voor Stuttgart."
De minister van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Baden-Württemberg, waar Stuttgart ligt, wil dat alle relschoppers worden vervolgd. "Wat wij afgelopen nacht in Stuttgart hebben gezien, is nog nooit eerder op die manier voorgekomen in Baden-Württemberg", aldus Thomas Strobl. De politie heeft volgens de minister een onderzoeksteam van veertig agenten op de zaak gezet. Dat team wordt ondersteund door de nationale recherche.
Zeker tweehonderd agenten uit de deelstaat werden vanwege de rellen naar Stuttgart gestuurd. De situatie was tegen het begin van de ochtend weer onder controle.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is na het drone-incident op de luchthaven van Leipzig niet van mening veranderd over de intenties van Rusland. Hij herhaalde niet te denken dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin van plan is om NAVO-landen aan te vallen.
11 minuten geledenPLYMOUTH (ANP/RTR) - Het is in de geruchtmakende moordzaak tegen de Amerikaanse moeder Lindsay Clancy (36) niet gelukt om tot een uitspraak te komen. De jury kwam er onderling niet uit en de rechter besloot dat sprake was van een 'mistrial', een mislukt proces.
57 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Alle Hongaarse universiteiten worden weer aangesloten bij het Erasmus-uitwisselingsprogramma van de Europese Unie. Volgens de Hongaarse minister van Onderwijs Judit Lannert zijn alle universiteiten die eerder werden uitgesloten vanaf nu weer toegelaten om mee te doen aan het populaire programma.
59 minuten geledenANKARA (ANP/DPA/AFP) - De Turkse autoriteiten vervolgen een populaire komiek voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan en andere strafbare feiten. Deniz Göktaş riskeert een jarenlange gevangenisstraf.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni viert vrijdag dat haar regering de langstzittende is sinds de Tweede Wereldoorlog. Ze benadrukte in een bericht op sociale media wel dat "stabiliteit geen pronkstuk is om mee te pochen", maar een voorwaarde voor goed landsbestuur.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt Rusland een staakt-het-vuren te hebben voorgesteld voor tijdens het bezoek van de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner. Die worden dit weekend in Moskou en Kyiv verwacht en volgens Zelensky zou het goed zijn voor de onderhandelingen om die dagen niet aan te vallen.
2 uur geledenBELGRADO (ANP/BLOOMBERG) - De uitvaart van de Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić vindt komende maandag plaats, bevestigt zijn zoon na berichten in Servische media. Er worden tienduizenden mensen verwacht in Belgrado voor de uitvaart met staatseer.
2 uur geleden