Ruim 400 mensen betrokken bij rellen Stuttgart
STUTTGART (ANP/DPA) - Bij rellen in de Duitse stad Stuttgart waren tussen de vierhonderd en vijfhonderd mensen betrokken, meldt de politie. Zeker 24 mensen zijn gearresteerd. Meer dan tien agenten raakten gewond bij confrontaties met de relschoppers. Ook werden meerdere winkels geplunderd.
De onrust begon toen de politie rond 23.30 uur een 17-jarige jongen controleerde vanwege mogelijke betrokkenheid bij een drugsdelict. Bijna driehonderd mensen die in het centrum op stap waren, besloten vanwege de controle de agenten te belagen met flessen en stenen.
Al snel kwamen er nog meer mensen bij en was er sprake van een groep van meer dan vierhonderd mensen. De relschoppers trokken in groepen door het centrum van Stuttgart. Ze verwoestten en plunderden winkels en vielen agenten aan.
Geschokt
De burgemeester van Stuttgart, Fritz Kuhn, is geschokt door wat er in de nacht van zaterdag op zondag heeft plaatsgevonden. "Een ding moet duidelijk zijn, Stuttgart is geen wetteloos gebied. Ik ben geschokt door het geweld, door het aanvallen van politieagenten en de onrust in onze stad. Het is een treurige zondag voor Stuttgart."
De minister van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Baden-Württemberg, waar Stuttgart ligt, wil dat alle relschoppers worden vervolgd. "Wat wij afgelopen nacht in Stuttgart hebben gezien, is nog nooit eerder op die manier voorgekomen in Baden-Württemberg", aldus Thomas Strobl. De politie heeft volgens de minister een onderzoeksteam van veertig agenten op de zaak gezet. Dat team wordt ondersteund door de nationale recherche.
Zeker tweehonderd agenten uit de deelstaat werden vanwege de rellen naar Stuttgart gestuurd. De situatie was tegen het begin van de ochtend weer onder controle.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van president Donald Trump heeft de overdracht van Patriot-onderscheppingsraketten aan Oekraïne nog niet goedgekeurd, meldt The Washington Post op basis van anonieme bronnen. Die raketten zijn nodig om het land te beschermen tegen Russische raket- en droneaanvallen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Een website heeft ruim 421.000 interne e-mails van de Duitse radicaal-rechtse partij AfD gepubliceerd. Het gaat om door AI gemaakte samenvattingen van de mails, niet de mails zelf. De partij heeft aan de Duitse krant Bild bevestigd in september gehackt te zijn.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - De Australische parlementariër die vermoedelijk expres werd aangereden, verkeert nog altijd in kritieke toestand, verklaarde premier Anthony Albanese. Helen Haines is inmiddels geopereerd en ligt nog in het ziekenhuis.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Een Japanse ruimtesonde is begonnen aan een reis richting Phobos en Deimos, de twee manen van de planeet Mars. Het onbemande vaartuig moet onder meer stof van Phobos ophalen en naar de aarde brengen, zodat wetenschappers dat in laboratoria kunnen bestuderen. Zoiets is nog nooit gedaan.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt bereid te zijn tot een bijeenkomst met zijn Russische en Chinese ambtgenoten Vladimir Poetin en Xi Jinping. Volgens Trump zou de focus bij zo'n top kunnen liggen op het verminderen van het aantal kernwapens.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn meer dan 2500 mensen opgepakt voor hun deelname aan de rellen van afgelopen weekend, meldde minister van Justitie Gérald Darmanin in het journaal. Volgens hem zijn 67 mensen vastgezet en zijn er "tientallen" strafzaken geopend.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een Belgische economische missie naar Saudi-Arabië is uitgesteld. Deze stond gepland voor eind november, maar Belgische media schrijven maandag dat het bezoek is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in het land.
7 uur geleden