Ruim 400 mensen betrokken bij rellen Stuttgart
STUTTGART (ANP/DPA) - Bij rellen in de Duitse stad Stuttgart waren tussen de vierhonderd en vijfhonderd mensen betrokken, meldt de politie. Zeker 24 mensen zijn gearresteerd. Meer dan tien agenten raakten gewond bij confrontaties met de relschoppers. Ook werden meerdere winkels geplunderd.
De onrust begon toen de politie rond 23.30 uur een 17-jarige jongen controleerde vanwege mogelijke betrokkenheid bij een drugsdelict. Bijna driehonderd mensen die in het centrum op stap waren, besloten vanwege de controle de agenten te belagen met flessen en stenen.
Al snel kwamen er nog meer mensen bij en was er sprake van een groep van meer dan vierhonderd mensen. De relschoppers trokken in groepen door het centrum van Stuttgart. Ze verwoestten en plunderden winkels en vielen agenten aan.
Geschokt
De burgemeester van Stuttgart, Fritz Kuhn, is geschokt door wat er in de nacht van zaterdag op zondag heeft plaatsgevonden. "Een ding moet duidelijk zijn, Stuttgart is geen wetteloos gebied. Ik ben geschokt door het geweld, door het aanvallen van politieagenten en de onrust in onze stad. Het is een treurige zondag voor Stuttgart."
De minister van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Baden-Württemberg, waar Stuttgart ligt, wil dat alle relschoppers worden vervolgd. "Wat wij afgelopen nacht in Stuttgart hebben gezien, is nog nooit eerder op die manier voorgekomen in Baden-Württemberg", aldus Thomas Strobl. De politie heeft volgens de minister een onderzoeksteam van veertig agenten op de zaak gezet. Dat team wordt ondersteund door de nationale recherche.
Zeker tweehonderd agenten uit de deelstaat werden vanwege de rellen naar Stuttgart gestuurd. De situatie was tegen het begin van de ochtend weer onder controle.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.
55 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.
8 uur geledenHOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
8 uur geleden