Ruim 40 Amerikaanse klinieken moesten al stoppen met abortus
WASHINGTON (ANP/AFP) - In de Verenigde Staten zijn zeker 43 klinieken gestopt met het uitvoeren van abortussen sinds het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof om het recht op abortus te schrappen, en over te laten aan de staten zelf. In de eerste dertig dagen na dit historische vonnis hebben elf Amerikaanse staten alle abortussen of abortussen na zes weken zwangerschap verboden.
De cijfers komen van het Guttmacher Institute, dat ijvert voor toegang tot anticonceptie en abortus.
De meeste klinieken moesten sluiten in Texas (23), in Oklahoma en Alabama waren het er vijf. Ook de enige kliniek in Mississippi ging gedwongen dicht. De toegang tot zwangerschapsafbreking, die in een groot deel van het land al erg slecht is, zal blijven verslechteren als meer staten de komende weken en maanden abortusverboden uitvaardigen, is de verwachting. Het lijkt erop dat uiteindelijk de helft van de vijftig staten, vooral in het conservatieve zuiden en midden van het land, abortussen zal verbieden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
8 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
10 uur geleden