Ruim 37.000 kunstliefhebbers hebben PAN Amsterdam bezocht
AMSTERDAM (ANP) - De afgelopen week hebben in totaal ruim 37.000 kunstliefhebbers de 35e editie van de kunstbeurs PAN Amsterdam bezocht. De directeur van PAN Amsterdam, Mark Grol, noemt deze editie "in alle opzichten geslaagd". Het aantal bezoekers is ruim 25 procent hoger dan vorig jaar en daarmee op het aantal van 'voor corona', zo stelt de organisatie.
Op de kunstbeurs in de RAI in Amsterdam kunnen liefhebbers van kunst, antiek en design terecht bij in totaal 125 stands van kunsthandelaren, antiquairs en galeriehouders, vijftien meer dan vorig jaar. De deelnemers boden hun schilderijen, antiek, moderne en hedendaagse kunst, sieraden, fotografie, designmeubelen en objecten aan. Ook was er een podium waar verschillende kunstenaars spraken, zoals designer Richard Hutten, voormalig Fotograaf des Vaderlands Jan Dirk van der Burg en kunstenaar Raquel van Haver.
In 2020 moest het evenement vanwege het coronavirus een jaar overslaan. De 36e editie van de kunstbeurs is volgend jaar van zondag 19 november tot en met zondag 26 november.
Meer uit Binnenland
TERNEUZEN (ANP) - Oud-minister Franc Weerwind wordt tijdelijk burgemeester van Terneuzen. Hij is op het stadhuis in Terneuzen benoemd door commissaris van de Koning Hugo de Jonge. Weerwind volgt Erik van Merrienboer op. Die maakte eind november zijn aftreden bekend, omdat de wethouders op advies van de gemeenteraad geen vergunning willen verstrekken voor de komst van een asielzoekerscentrum.
23 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg legt Arriva een boete van ruim 760.000 euro op, omdat bussen en treinen van de vervoerder in 2023 te vaak uitvielen of te laat kwamen. Dat was in strijd met de afspraken die de provincie met Arriva maakte over het regionale vervoer in de provincie.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de strafzaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een groep die een moordaanslag zou hebben voorbereid op Peter R. de Vries, heeft last van de problemen die advocaten hebben met de nieuwe toezichtsregels in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De zaak loopt daardoor mogelijk vertraging op.
1 uur geledenLONDEN/DEN HAAG (ANP) - Juist nu de vredesplannen van Oekraïne, zijn Europese bondgenoten en de VS vaart lijken te krijgen, moet Oekraïne meer militaire hulp ontvangen, vindt defensieminister Ruben Brekelmans. Dan staat het sterker in de onderhandelingen met Rusland. Brekelmans deed die oproep tijdens een inzamelingsoverleg van een veertigtal landen dat Oekraïne helpt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet begrijpt dat het gevoel van onveiligheid onder de Joodse gemeenschap toeneemt, maar is van mening dat er momenteel al alles aan wordt gedaan om de gemeenschap in Nederland te beschermen. Dat zei demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten (VVD) na vragen tijdens het wekelijkse vragenuurtje over de aanslag afgelopen zondag op een joods feest in Australië.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zwart op wit staan welk land bereid is om troepen te sturen na het ingaan van een staakt-het-vuren met Rusland, zei hij tijdens een persconferentie dinsdag met demissionair premier Dick Schoof. Hij is alleen niet van plan om te vertellen wat die toezeggingen zijn voordat het bestand van kracht is.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In de provincie Groningen is dinsdagmiddag een aardbeving geweest. Die had volgens voorlopige metingen een kracht van 2.0. Zulke aardbevingen kunnen voelbaar zijn. Het epicentrum lag bij het dorp Woudbloem in de gemeente Midden-Groningen, enkele kilometers ten oosten van de stad Groningen. De beving gebeurde om 13.18 uur.
5 uur geleden