Ruim 33.000 euro opgehaald met inzamelingsacties Arnhem
ARNHEM (ANP) - Twee inzamelingsacties voor bewoners en ondernemers die zijn getroffen door de grote brand in het centrum van Arnhem hebben tot nu toe ongeveer 33.000 euro opgeleverd. "Veel bewoners hebben letterlijk niets meer. Geen kleding, geen meubels, geen documenten, geen plek om te slapen", aldus de initiatiefnemer van een van de acties, waarmee zondag rond 10.00 uur zo'n 26.500 euro was ingezameld.
De actie moet gedupeerde bewoners snel aan eerste levensbehoeften helpen, zoals tijdelijke huisvesting en onderdak, kleding en maaltijden.
Volgens de initiatiefnemer van de tweede actie, waarmee tot nu toe ruim 6500 euro is opgehaald, is alles weg. "Meer dan tien historische panden in het hart van Arnhem zijn in vlammen opgegaan. Winkels, huizen, herinneringen. Alles weg. Mensen zijn hun thuis en hun toekomst kwijt." Met de actie wil de initiatiefnemer directe steun bieden aan de getroffen bewoners en ondernemers. "De opbrengst gaat naar herstel, noodhulp en wederopbouw."
'Veel informatie'
Zaterdagavond werden drie mannen aangehouden voor betrokkenheid bij de brand die uitbrak in de nacht van 5 op 6 maart. De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch meldde op X dat de politie uitgaat van brandstichting en noemde dit "een hartverscheurende gedachte".
Een politiewoordvoerder ging zondagochtend niet in op verdere vragen over de toedracht en het motief en of er daadwerkelijk sprake was van brandstichting. "Ik snap dat er veel vragen leven", zegt ze, maar de politie blijft voor nu bij de informatie die al is gedeeld. Ze kan niet direct zeggen hoeveel tips zijn binnengekomen. "Maar heel Arnhem en omgeving leeft en denkt onwijs mee. Wat dat betreft hebben we veel informatie binnengekregen."
Meer uit Binnenland
SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten mogen zelf regels maken over het gebruik van onder meer staalslakken. Dat schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Milieu, CDA) in een Kamerbrief nadat hierover onduidelijkheid was ontstaan onder gemeenten. Landelijk is er al een tijdelijk verbod en een vergunningplicht voor staalslakken, omdat dit restproduct van de staalproductie giftig kan zijn.
12 uur geleden