Ruim 3300 aanhangers Navalni opgepakt
MOSKOU (ANP/AFP) - Tijdens de betogingen ter ondersteuning van de gevangengenomen Kremlin-criticus Aleksej Navalni zaterdag in Rusland heeft de politie meer dan 3300 demonstranten gearresteerd. Dat meldt de protestmonitorgroep OVD-Info zondag.
In meer dan honderd plaatsen gingen betogers de straat op na de oproep van Navalni om te protesteren tegen het bewind van president Vladimir Poetin. In de hoofdstad Moskou alleen al ging het om tienduizenden mensen.
Navalni werd maandag veroordeeld tot dertig dagen gevangenisstraf omdat hij voorwaarden van een eerdere straf zou hebben geschonden. Hij was net teruggekeerd uit Duitsland, waar hij herstelde van een vergiftiging die hij in Rusland had opgelopen. Moskou wordt ervan beschuldigd achter de vergiftiging te zitten.
Overtredingen
OVD-Info, dat toezicht houdt op demonstraties van de oppositie, zei zondag dat de politie ten minste 3324 demonstranten in tientallen steden in hechtenis heeft genomen, waarvan 1320 mensen in Moskou en 490 in de tweede stad Sint-Petersburg. Het betreft het grootste aantal aanhoudingen bij oppositiebijeenkomsten in de geschiedenis van het moderne Rusland.
Een aantal demonstranten raakte gewond bij de betogingen in de hoofdstad en Sint-Petersburg.
Openbare aanklagers in Sint-Petersburg lieten zaterdag laat in een verklaring weten dat zij overtredingen aan het onderzoeken waren, onder meer "van de kant van de wetshandhavers" en het gebruik van geweld tegen een niet-geïdentificeerde vrouw. De verklaring kwam nadat lokale media een video hadden gepubliceerd waarop te zien was hoe een vrouw van middelbare leeftijd op de grond viel nadat zij door de oproerpolitie was geschopt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Alle honderd leden van de Amerikaanse Senaat zijn uitgenodigd voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdag. Dat zeiden twee medewerkers van de Senaat.
55 minuten geledenMADRID (ANP) - De inwoners van negen Spaanse dorpen die waren geëvacueerd vanwege de grote natuurbranden mogen weer naar huis, melden Spaanse media als EFE en El País. Het gaat om gemeenten in de provincie Toledo, net ten zuiden van waar het vuur woedt.
1 uur geledenBISCAROSSE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat een van de natuurbranden in het zuidwesten van het land onder controle is. Het gaat om de brand bij Biscarosse, in het departement Landes. Dat is net ten zuiden van Gironde, waar een nog veel grotere brand woedt.
2 uur geledenBORDEAUX (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron verwacht dat de komende weken "zwaar" zullen zijn voor de inwoners van het zuidwestelijke departement Gironde. Macron bracht maandag een bezoek aan het gebied dat is getroffen door grote natuurbranden.
4 uur geledenWENEN (ANP/DPA/RTR) - De Oostenrijkse regering heeft bekendgemaakt de dienstplicht met drie maanden te willen verlengen naar negen maanden. Het plan is om de wijziging na de jaarwisseling in te laten gaan, maar de drie coalitiepartijen moeten eerst op zoek naar steun in het parlement.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er momenteel gesprekken lopen tussen vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran. Die gesprekken zouden goed verlopen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn sinds 6 juli 162 mensen opgepakt op verdenking van opzettelijke brandstichting. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu maandag bekendgemaakt op X.
5 uur geleden