Ruim 3000 boetes voor niet dragen mondkapjes in ov
DEN HAAG (ANP) - Sinds de invoering van de mondkapjesplicht in het openbaar vervoer op 1 juni zijn 3034 reizigers beboet voor het niet dragen van een mondkapje. Vooral de afgelopen maand heeft het Openbaar Ministerie veel meer mondkapjesboetes afgehandeld, want eind september stond de teller nog op 1641.
In Rotterdam-Rijnmond zijn veruit de meeste reizigers beboet wegens overtreding van de mondkapjesplicht. In die regio zijn sinds juni 1132 boetes uitgedeeld. Amsterdam-Amstelland volgt met 499 boetes.
Het OM heeft sinds het begin van de coronacrisis in maart 17.480 coronaboetes opgelegd vanwege overtreding van de noodverordeningen. In totaal kreeg het OM 24.430 processen-verbaal binnen van politieagenten of boa’s. Die worden door het OM beoordeeld, voordat er een strafbeschikking in de vorm van een geldboete volgt. Een deel moet nog worden beoordeeld. Een ander deel is teruggestuurd naar de politie of boa met het verzoek het proces-verbaal aan te vullen. Dat gebeurt bij gemiddeld 44 procent van de boetes.
Misdrijfzaken
Het OM heeft sinds medio maart 357 misdrijfzaken in behandeling genomen die met het coronavirus verband houden, zoals hoesten of spugen in de richting agenten door mensen die beweren dat ze besmet zijn. Bij 50 zaken gaat het om geweld. Bij de meeste misdrijfzaken (109 gevallen) zijn politieagenten slachtoffer. In 68 gevallen gaat het om andere beroepen, zoals bijvoorbeeld boa’s of medewerkers van een ziekenhuis. Het OM heeft 11 zaken waarbij ov-personeel slachtoffer is geworden van coronagerelateerde misdrijven.
In 273 misdrijfzaken is de verdachte gedagvaard en moest deze dus voor de (snel)rechter verschijnen. In de meeste zaken eiste de officier van justitie een gevangenisstraf, die in de meeste gevallen werd opgelegd door de rechter.
In 7451 gevallen zijn mensen het niet eens met de opgelegde boetes. Daar kijkt de officier van justitie opnieuw naar om te kiezen welke zaken aan de kantonrechter worden voorgelegd. Er zijn inmiddels 60 zaken door de rechter afgehandeld, in 45 zaken leidde dat tot een geldboete.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdag in Den Haag het Chinees Nieuwjaar gevierd. In Chinatown was een optocht met Chinese leeuwen en draken en vuurwerk. Een woordvoerder schat dat daar zo'n 10.000 mensen op af zijn gekomen. Ook in theater Amare waren activiteiten, die door een paar duizend mensen werden bezocht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n honderd mensen hebben zaterdagmiddag actiegevoerd tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE op de Koekamp in Den Haag. Dat zegt een Dolle Mina ter plaatse. De actie werd door onder meer de Dolle Mina's Den Haag georganiseerd. In de aankondiging van de actie werden de door ICE doodgeschoten Amerikanen en gearresteerde kinderen aangehaald. "Ver-van-ons-bed-show? Nee!"
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft charges uitgevoerd en wapenstokken gebruikt tijdens een ingreep bij een demonstratie in Den Haag tegen een geplande huisvestingslocatie aan de Sportlaan in de Vogelwijk, ziet een ANP-verslaggever. Toen tientallen overgebleven demonstranten weigerden te vertrekken na een vorderingsbevel, heeft de politie de straat leeggeveegd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is onrustig in de Haagse Vogelwijk door een demonstratie tegen de komst van een locatie waar 750 personen, waaronder asielzoekers, jongeren en dakloze gezinnen, komen te wonen. Dat moet gaan gebeuren in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan. Een ANP-verslaggever ziet dat zo'n tweehonderd boze demonstranten zich voor het gebouw aan de Sportlaan hebben verzameld.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
1 dag geleden