Ruim 300 vluchten geschrapt op Schiphol vanwege noodweer
SCHIPHOL (ANP) - Ruim 300 vluchten op Schiphol zijn woensdag geschrapt vanwege het slechte weer, meldt een woordvoerster van de luchthaven. Volgens haar kan dat aantal nog oplopen. Door zware windstoten van 100 tot 120 kilometer per uur, regen en slecht zicht, kunnen vliegtuigen nauwelijks landen of vertrekken. Het KNMI heeft code rood afgegeven in een deel van het land, waaronder in Noord-Holland.
Volgens de woordvoerster komt het aantal annuleringen neer op ongeveer een vijfde van alle geplande vluchten op Schiphol voor de hele woensdag. Verder zegt zij dat de situatie gedurende de dag wordt gemonitord. Schiphol liet in de nacht van dinsdag op woensdag al weten dat er tussen 09.00 en 15.00 uur niet of nauwelijks van en naar de luchthaven gevlogen kan worden.
KLM liet eerder al weten woensdag 207 vluchten op Schiphol te moeten schrappen. Aanleiding daarvoor was het slechte weer, maar ook baanonderhoud waardoor de baancapaciteit beperkt is. Een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij bevestigt dat aantal annuleringen woensdagochtend nogmaals.
Overleg
Transavia meldt via een woordvoerster "tot nu toe" elf retourvluchten te hebben geannuleerd van en naar Schiphol. Gedurende de dag vindt er overleg plaats over de situatie op de luchthaven. Daaruit zal naar voren komen in hoeverre de luchtvaartmaatschappij meer vluchten zal moeten schrappen.
Rotterdam The Hague Airport laat weten dat vluchten van en naar deze luchthaven vooralsnog volgens planning verlopen, ondanks dat in Zuid-Holland code oranje van kracht is. Gisteravond werd wel besloten één vlucht op vliegveld London City te annuleren vanwege de naderende storm. Die vlucht zou woensdagochtend teruggaan vanaf de Rotterdamse luchthaven. Maar omdat deze niet is aangekomen, kon de vlucht ook niet terug, aldus een woordvoerster.
Meer uit Binnenland
RIJSWIJK (ANP) - Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) neemt woensdag de rest van de dag geen rijtesten, tussentijdse toetsen en praktijkexamens voor auto, motor- en bromfiets meer af in Groningen, Friesland en Drenthe. In deze provincies is code rood afgegeven vanwege gladheid door ijzel. De weerwaarschuwing geldt in Friesland en Drenthe tot 12.00 uur en in Groningen tot 14.00 uur.
11 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Enschede wil een rijverbod voor fatbikes in de voetgangerszone van de binnenstad tijdens de drukste momenten. Dat voorstel doet het college aan de gemeenteraad. Wethouder Marc Teutelink spreekt van "een heel goed voorstel dat juridisch verdedigbaar is". De wethouder heeft het ook juridisch laten checken, maar hij weet niet zeker of het juridisch haalbaar is. Meerdere gemeenten willen fatbikes weren, maar dat is lastig omdat er geen juridisch onderscheid is tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
27 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De kortsluiting bij Schiphol waardoor woensdagochtend het treinverkeer stil kwam te liggen, is veroorzaakt doordat iemand een heliumballon mee het perron op had genomen. Op beelden is te zien dat de "feestelijke ballon" de bovenleiding heeft geraakt, wat zorgde voor een grote vonkenregen en dus de kortsluiting, legt ProRail uit.
51 minuten geledenSCHIEDAM (ANP) - De politie heeft vier foto's en de naam gedeeld van de 49-jarige man uit Schiedam die donderdag 29 januari dood werd aangetroffen in zijn woning aan de Dirk van Wassenaarsstraat in de Zuid-Hollandse stad. De politie sluit een misdrijf niet uit en is op zoek naar getuigen die het slachtoffer de afgelopen twee weken hebben gezien.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In Groningen geldt nog tot 14.00 uur code rood vanwege verraderlijke gladheid. Eerder werd de weerswaarschuwing al verlengd van 10.00 uur tot 12.00 uur voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe. In Friesland en Drenthe gaat de waarschuwing om 12.00 uur over in code geel. Groningen volgt dan om 14.00 uur.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het treinverkeer rond Schiphol wordt om 10.00 uur weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. Het zal nog wel even duren voordat alle treinen ook echt weer volgens dienstregeling rijden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in Groningen, Friesland en Drenthe kan tot 12.00 uur niet worden opgestart vanwege het weer in de regio, meldt spoorbeheerder ProRail. Eerder was de verwachting dat er tot zeker 11.00 uur geen treinen zouden rijden.
2 uur geleden