Ruim 300 vluchten geschrapt op Schiphol vanwege noodweer
SCHIPHOL (ANP) - Ruim 300 vluchten op Schiphol zijn woensdag geschrapt vanwege het slechte weer, meldt een woordvoerster van de luchthaven. Volgens haar kan dat aantal nog oplopen. Door zware windstoten van 100 tot 120 kilometer per uur, regen en slecht zicht, kunnen vliegtuigen nauwelijks landen of vertrekken. Het KNMI heeft code rood afgegeven in een deel van het land, waaronder in Noord-Holland.
Volgens de woordvoerster komt het aantal annuleringen neer op ongeveer een vijfde van alle geplande vluchten op Schiphol voor de hele woensdag. Verder zegt zij dat de situatie gedurende de dag wordt gemonitord. Schiphol liet in de nacht van dinsdag op woensdag al weten dat er tussen 09.00 en 15.00 uur niet of nauwelijks van en naar de luchthaven gevlogen kan worden.
KLM liet eerder al weten woensdag 207 vluchten op Schiphol te moeten schrappen. Aanleiding daarvoor was het slechte weer, maar ook baanonderhoud waardoor de baancapaciteit beperkt is. Een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij bevestigt dat aantal annuleringen woensdagochtend nogmaals.
Overleg
Transavia meldt via een woordvoerster "tot nu toe" elf retourvluchten te hebben geannuleerd van en naar Schiphol. Gedurende de dag vindt er overleg plaats over de situatie op de luchthaven. Daaruit zal naar voren komen in hoeverre de luchtvaartmaatschappij meer vluchten zal moeten schrappen.
Rotterdam The Hague Airport laat weten dat vluchten van en naar deze luchthaven vooralsnog volgens planning verlopen, ondanks dat in Zuid-Holland code oranje van kracht is. Gisteravond werd wel besloten één vlucht op vliegveld London City te annuleren vanwege de naderende storm. Die vlucht zou woensdagochtend teruggaan vanaf de Rotterdamse luchthaven. Maar omdat deze niet is aangekomen, kon de vlucht ook niet terug, aldus een woordvoerster.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
2 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.
5 uur geleden