Ruim 300 vluchten geschrapt op Schiphol vanwege noodweer
SCHIPHOL (ANP) - Ruim 300 vluchten op Schiphol zijn woensdag geschrapt vanwege het slechte weer, meldt een woordvoerster van de luchthaven. Volgens haar kan dat aantal nog oplopen. Door zware windstoten van 100 tot 120 kilometer per uur, regen en slecht zicht, kunnen vliegtuigen nauwelijks landen of vertrekken. Het KNMI heeft code rood afgegeven in een deel van het land, waaronder in Noord-Holland.
Volgens de woordvoerster komt het aantal annuleringen neer op ongeveer een vijfde van alle geplande vluchten op Schiphol voor de hele woensdag. Verder zegt zij dat de situatie gedurende de dag wordt gemonitord. Schiphol liet in de nacht van dinsdag op woensdag al weten dat er tussen 09.00 en 15.00 uur niet of nauwelijks van en naar de luchthaven gevlogen kan worden.
KLM liet eerder al weten woensdag 207 vluchten op Schiphol te moeten schrappen. Aanleiding daarvoor was het slechte weer, maar ook baanonderhoud waardoor de baancapaciteit beperkt is. Een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij bevestigt dat aantal annuleringen woensdagochtend nogmaals.
Overleg
Transavia meldt via een woordvoerster "tot nu toe" elf retourvluchten te hebben geannuleerd van en naar Schiphol. Gedurende de dag vindt er overleg plaats over de situatie op de luchthaven. Daaruit zal naar voren komen in hoeverre de luchtvaartmaatschappij meer vluchten zal moeten schrappen.
Rotterdam The Hague Airport laat weten dat vluchten van en naar deze luchthaven vooralsnog volgens planning verlopen, ondanks dat in Zuid-Holland code oranje van kracht is. Gisteravond werd wel besloten één vlucht op vliegveld London City te annuleren vanwege de naderende storm. Die vlucht zou woensdagochtend teruggaan vanaf de Rotterdamse luchthaven. Maar omdat deze niet is aangekomen, kon de vlucht ook niet terug, aldus een woordvoerster.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Islamitische Stichting Nederland (ISN) benadrukt dat de eerste vastendag van de maand ramadan op donderdag 19 februari is. In Saudi-Arabië werd dinsdag vastgesteld dat de eerste vastendag woensdag is.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Ridouan Taghi heeft ontkend dat hij samenwerkte met Richard R., alias Rico de Chileen. De tot levenslang veroordeelde Taghi werd woensdag via een videoverbinding vanuit de gevangenis in Vught gehoord als getuige in het hoger beroep van R. De 52-jarige R. werd in mei 2021 veroordeeld tot elf jaar cel voor het leiden van een criminele organisatie die liquidaties pleegde en misdaadgeld witwaste. Volgens de rechtbank werkte R. onder meer samen met Taghi.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg, die onlangs op Lesbos werd vrijgesproken van onder meer mensensmokkel, stopt vanwege ziekte per direct met zijn publieke en humanitaire werkzaamheden. Dat laat de hulporganisatie Human Power weten, die met Wittenberg in contact staat en eerder ook informatie deelde over zijn rechtszaak. Volgens de organisatie heeft Wittenberg kort na zijn vrijspraak de diagnose gekregen van "een ernstige, slopende ziekte met een waarschijnlijk zeer beperkte levensverwachting".
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft inmiddels meer dan honderd meldingen gekregen over teruggeroepen babyvoeding. Daarmee lijkt het aantal ouders op te lopen van wie een kind ziek is geworden en die een link vermoeden met de gedronken voeding.
2 uur geledenKAPELLE (ANP) - Stichting Bij Annie Thuis gaat meer tijd steken in een crowdfunding om het geboortehuis van Annie M.G. Schmidt in Kapelle te behouden en te verbouwen. De organisatie wil binnen een half jaar het streefbedrag van 550.000 euro ophalen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.
18 uur geleden