
Ruim 300 schademeldingen na onweersbuien donderdag
TILBURG (ANP) - Verzekeraar Interpolis heeft tot vrijdag 08.00 uur 338 schademeldingen binnengekregen na de onweersbuien van donderdagmiddag. De meeste daarvan kwamen uit Noord-Brabant en Gelderland, in mindere mate was het ook raak in Overijssel en Limburg, meldt de verzekeraar. Uit het noorden van Nederland kwamen maar heel weinig schademeldingen binnen.
De meeste van de meldingen zijn ‘woninggerelateerd’, aldus Interpolis. "Omdat het zo hard waaide en er zo veel regen in zulke korte tijd viel, hadden mensen last van ondergelopen kelders, waterschade door lekkage van het dak en schade door vallende takken en bomen", laat de verzekeraar weten.
Voor vrijdagmiddag, als voor Limburg code oranje en even ervoor en daarna code geel geldt, en voor Noord-Brabant en Gelderland code geel van kracht is wegens verwachte heftige onweersbuien, verwacht Interpolis ook weer veel schades. "Vooral in het oosten van Brabant en Limburg worden heftige lokale regen- en hagelbuien en harde windstoten verwacht. Die kunnen veel schade aan woningen en auto’s toebrengen."
Om schade te voorkomen, raadt Interpolis aan om losse voorwerpen in de tuin op te bergen of vast te zetten, zodat planten, tuinmeubels of containers niet tegen de ruiten aan worden geblazen. "Zorg verder dat ramen en deuren gesloten zijn en blijf binnen tijdens het onweer." Verder is het volgens de verzekeraar verstandig om te zorgen dat voor dergelijke onweersdagen dakgoten schoon zijn en bomen om het huis ontdaan zijn van dode of loshangende takken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De stroomstoring in grote delen van Den Haag is weer voorbij, meldt een woordvoerster van Stedin. De storing begon rond 05.30 uur door een kapotte transformator. Ruim 32.000 klanten waren getroffen. Om 07.13 uur had iedereen weer stroom, aldus de woordvoerster.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een grote stroomstoring in Den Haag zijn ruim 32.000 klanten getroffen. Dat meldt netbeheerder Stedin op de website. De oorzaak is nog onbekend. De netbeheerder verwacht dat tussen 08.00 en 09.00 uur iedereen weer stroom heeft.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een explosie en een brand in een flatgebouw aan de Hengelolaan in Den Haag is vrijdagmiddag een dode gevallen, meldt de politie. Ook raakten twaalf personen gewond, drie van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht. De anderen zijn ter plekke behandeld.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Concertpodia Paradiso en Melkweg in Amsterdam schrappen de concerten van de Amerikaanse zanger D4vd die op 9 en 10 oktober gepland stonden. De 20-jarige zanger kwam de afgelopen week in opspraak omdat de politie van Los Angeles in een Tesla die op zijn naam stond een dood tienermeisje had aangetroffen. Vanwege de vondst en het onderzoek werden eerder op de dag ook concerten in de VS al afgelast.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flatgebouw aan de Hengelolaan in Den Haag is vrijdagmiddag een explosie geweest. Dat gebeurde kort nadat de brandweer rond 17.00 uur een melding had gekregen over een gaslucht, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Meerdere mensen raakten gewond, twee van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn nog veel minder weerbaar dan bijvoorbeeld Noren en Zweden, stelt NAVO-chef Mark Rutte. Als oorlog uitbreekt moeten burgers op z'n minst weten wat ze moeten doen, waarschuwt hij.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij het Airborne-monument in Arnhem zijn vrijdagmiddag opnieuw gedenktekens voor John Frost onthuld. Burgemeester Ahmed Marcouch, wethouder Bob Roelofs en Caroline Frost - de dochter van de oorlogsheld - presenteerden op de John Frostbrug twee nieuwe plaquettes, een in het Nederlands en een in het Engels.
17 uur geleden