Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 300 mensen aangehouden bij actie in haven Rotterdam

Ruim 300 mensen aangehouden bij actie in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij de spoorbezetting in en rondom de Rotterdamse haven zaterdag zijn ruim driehonderd actievoerders aangehouden, meldt de politie. Die zegt verder dat er vernielingen zijn aangericht en dat een agent gewond is geraakt.

De demonstranten die actievoerden namens Geef Tegengas waren rond 15.00 uur allemaal van het spoor verwijderd. De organisatie wil dat de haven per direct "een volledig wapen- en handelsembargo met Israël implementeert".

De gewonde agent werd door een actievoerder in het gezicht geslagen. De agent is naar een ziekenhuis gebracht. Een andere agente werd gebeten en een derde geslagen, maar beiden konden hun werk voortzetten.

Bezetting

De politie noemt een bezetting van het spoor in het gebied gevaarlijk, onder meer omdat er treinen rijden met gevaarlijke stoffen aan boord. Nadat de actievoerders was gezegd dat ze weg moesten gaan maar dit niet deden, ging de politie over tot de aanhoudingen.

Vier personen zijn aangehouden voor verzet bij aanhouding en mishandeling. Drie personen zijn aangehouden voor vernieling en belediging. Deze zeven arrestanten zijn naar een politiebureau gebracht. Ze zitten nog vast. De overige arrestanten zijn voorgeleid, maar mochten wel naar huis.

Door de acties konden ongeveer veertig goederentreinen niet rijden, werd eerder bekendgemaakt.

Meer uit Financieel

Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

2 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

5 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

6 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

7 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

9 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

9 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

9 uur geleden