Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 30 arrestaties in 'poging president Venezuela te ontvoeren'

Ruim 30 arrestaties in 'poging president Venezuela te ontvoeren'

CARACAS/BOGOTA/MADRID (ANP) - In Venezuela zijn al 34 mensen gearresteerd op verdenking van betrokkenheid bij een poging president Nicolás Maduro te ontvoeren en naar een ander land over te brengen. Maduro kondigde dit weekend op de tv aan dat er weer meer "huurlingen" zijn opgepakt. Hij riep daarbij de autoriteiten op in plaatsen langs de kust ten noordwesten van de hoofdstad Caracas te blijven zoeken naar huurlingen die zich er nog schuil houden. "We gaan die mensen die ons wilden vermoorden, allemaal oppakken" aldus Maduro.

Een week geleden zijn volgens de Venezolaanse autoriteiten al mensen aangehouden, onder wie twee voormalige militairen uit de VS, die op de kust waren geland. Zij zouden in opdracht van de oppositieleider en van Colombia en de VS de president hebben willen ontvoeren. Washington heeft elke betrokkenheid bij deze gebeurtenissen tegengesproken. De Amerikaanse justitie heeft Maduro en veertien andere Venezolanen eerder beschuldigd van "narcoterrorisme" en drugssmokkel.

De leider van het Venezolaanse Openbaar ministerie, Tarek William Saab, stelt dat de poging de president te ontvoeren is geleid door de voormalige Amerikaanse commando en huurling, Jordan Goudreau. Die heeft een particuliere beveiligingsfirma. Saab beschuldigt ook een adviseur van oppositieleider Juan Guaidó , Juan José Rendón, van betrokkenheid bij de Operatie Gideon, zoals Caracas "de samenzwering tegen de Venezolaanse staat" noemt.

Hij brengt ook een andere figuur uit de oppositie tegen Maduro, Sergio Vergara, in verband met de operatie. De drie verblijven in de VS en Saab eist hun uitlevering. Rendón heeft tegenover Amerikaanse media gezegd dat er wel ooit met Goudreau is gepraat over de mogelijkheid van een militaire actie om Maduro af te zetten, maar dat dit door "het bizarre gedrag van Goudreau" nooit van de grond gekomen is. Guaidó had daar niets mee te maken volgens Rendón.

De economie van het olierijke Venezuela is onder Maduro en diens links-radicale voorganger Hugo Chávez (1954-2013) ingestort. Het autoritaire regime houdt zich volgens critici onder meer in stand met inkomsten uit cocaïnesmokkel. Hoge militairen zouden Maduro blijven steunen omdat ze zo veel inkomsten genieten uit illegale praktijken. Er zou een drugskartel van hoge militairen zijn dat Cártel de los Soles heet en samenwerkte met de Colombiaanse 'narcoguerilla' FARC (Revolutionaire Strijdkrachten van Colombia).

Meer uit Buitenland

Trump: al onze militairen en hun materieel blijven nabij Iran

WASHINGTON (ANP) - "Alle Amerikaanse schepen, vliegtuigen en militairen (...) blijven in en rond Iran", schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social, "totdat de daadwerkelijk gesloten overeenkomst volledig is nageleefd".

1 uur geleden
Seriemoordenaar VS bekent schuld aan moorden bij Gilgo Beach

NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse man die ervan werd beschuldigd vrouwen te hebben gewurgd, hun lichamen te hebben versneden en hun stoffelijke resten te hebben verspreid, heeft schuld bekend aan acht moorden. Hiermee is een mysterie opgelost dat tientallen jaren voortsleepte: de zogeheten Gilgo Beach-moorden.

2 uur geleden
Rutte valt Trump bij in kritiek op Europese bondgenoten om Iran

WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte valt de Amerikaanse president Donald Trump bij in diens kritiek op Europese NAVO-landen. Die hebben inderdaad niet allemaal in de oorlog met Iran de hulp geboden die ze de Verenigde Staten wel ooit beloofd hebben, zei Rutte na een bezoek aan Trump. Maar hij heeft Trump ook gewezen op goede voorbeelden, zei hij in een interview met CNN.

2 uur geleden
Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie journalist

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.

11 uur geleden
Ketamine-dealer Matthew Perry veroordeeld tot 15 jaar cel

LOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.

11 uur geleden
VS: onderhandelingen met Iran beginnen zaterdag in Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.

11 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.

11 uur geleden