Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 30 arrestaties in 'poging president Venezuela te ontvoeren'

Ruim 30 arrestaties in 'poging president Venezuela te ontvoeren'

CARACAS/BOGOTA/MADRID (ANP) - In Venezuela zijn al 34 mensen gearresteerd op verdenking van betrokkenheid bij een poging president Nicolás Maduro te ontvoeren en naar een ander land over te brengen. Maduro kondigde dit weekend op de tv aan dat er weer meer "huurlingen" zijn opgepakt. Hij riep daarbij de autoriteiten op in plaatsen langs de kust ten noordwesten van de hoofdstad Caracas te blijven zoeken naar huurlingen die zich er nog schuil houden. "We gaan die mensen die ons wilden vermoorden, allemaal oppakken" aldus Maduro.

Een week geleden zijn volgens de Venezolaanse autoriteiten al mensen aangehouden, onder wie twee voormalige militairen uit de VS, die op de kust waren geland. Zij zouden in opdracht van de oppositieleider en van Colombia en de VS de president hebben willen ontvoeren. Washington heeft elke betrokkenheid bij deze gebeurtenissen tegengesproken. De Amerikaanse justitie heeft Maduro en veertien andere Venezolanen eerder beschuldigd van "narcoterrorisme" en drugssmokkel.

De leider van het Venezolaanse Openbaar ministerie, Tarek William Saab, stelt dat de poging de president te ontvoeren is geleid door de voormalige Amerikaanse commando en huurling, Jordan Goudreau. Die heeft een particuliere beveiligingsfirma. Saab beschuldigt ook een adviseur van oppositieleider Juan Guaidó , Juan José Rendón, van betrokkenheid bij de Operatie Gideon, zoals Caracas "de samenzwering tegen de Venezolaanse staat" noemt.

Hij brengt ook een andere figuur uit de oppositie tegen Maduro, Sergio Vergara, in verband met de operatie. De drie verblijven in de VS en Saab eist hun uitlevering. Rendón heeft tegenover Amerikaanse media gezegd dat er wel ooit met Goudreau is gepraat over de mogelijkheid van een militaire actie om Maduro af te zetten, maar dat dit door "het bizarre gedrag van Goudreau" nooit van de grond gekomen is. Guaidó had daar niets mee te maken volgens Rendón.

De economie van het olierijke Venezuela is onder Maduro en diens links-radicale voorganger Hugo Chávez (1954-2013) ingestort. Het autoritaire regime houdt zich volgens critici onder meer in stand met inkomsten uit cocaïnesmokkel. Hoge militairen zouden Maduro blijven steunen omdat ze zo veel inkomsten genieten uit illegale praktijken. Er zou een drugskartel van hoge militairen zijn dat Cártel de los Soles heet en samenwerkte met de Colombiaanse 'narcoguerilla' FARC (Revolutionaire Strijdkrachten van Colombia).

Meer uit Buitenland

Leger VS begint maandag blokkade alle schepen van en naar Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Bloomberg: VK doet niet mee met VS aan blokkade Straat van Hormuz

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
VN-macht in Libanon: Israëlische tank ramde voertuigen in zuiden

BEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.

2 uur geleden
Europese leiders verwelkomen Hongaars verkiezingsresultaat

DEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.

2 uur geleden
Hongaarse oppositieleider Magyar claimt verkiezingsoverwinning

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.

3 uur geleden
Hongaarse oppositie neemt grote voorsprong in verkiezingen

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Tisza-partij van de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft een vroege en overtuigende voorsprong genomen in de verkiezingen van zondag, die een einde zouden kunnen maken aan het zestienjarige bewind van premier Viktor Orbán.

3 uur geleden
Netanyahu kondigt bij bezoek aan Zuid-Libanon meer aanvallen aan

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een bezoek gebracht aan Zuid-Libanon en een voortzetting van de strijd tegen de Libanese beweging Hezbollah aangekondigd. "De oorlog gaat door, ook binnen de veiligheidszone in Libanon," verklaarde Netanyahu volgens zijn kantoor. Hij werd tijdens het bezoek vergezeld door minister van Defensie Israel Katz en legerchef Eyal Zamir.

3 uur geleden