Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 30 aanhoudingen verricht om rellen in Den Haag

Ruim 30 aanhoudingen verricht om rellen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdag ruim dertig aanhoudingen verricht in Den Haag bij een uit de hand gelopen demonstratie, die uitmondde in rellen. Twee agenten raakten gewond. Dat heeft de Haagse driehoek (burgemeester, politie, justitie) zaterdag bekendgemaakt tijdens een persconferentie.

Een demonstratie voor een strenger asielbeleid op het Malieveld liep uit de hand. De politie werd belaagd en ruiten van het partijkantoor van D66 werden ingegooid. Ook ging een politieauto in vlammen op. Meerdere auto's werden vernield.

"Ongehoord en Nederland onwaardig", zei burgemeester Jan van Zanen van Den Haag over de rellen.

Geweld

De politie zei dat de meeste aanhoudingen gedaan zijn voor het plegen van openlijk geweld tegen de politie. De verwachting is dat meer aanhoudingen zullen volgen.

De enorme geweldsuitbarsting had de politie niet voorzien, zo werd verteld tijdens de persconferentie. De politie zei een flink aantal mensen op de been te hebben gehad. "Maar dat zo'n 1200 mensen dit geweld tegen ons plegen, daar ben ik chagrijnig over", zei Karin Krukkert van de Haagse politie.

Van Zanen zei dat er ondanks de vernielingen bij D66 geen plannen liggen om panden van politieke partijen extra te beveiligen.

Meer uit Binnenland

Koning is zich bewust van 'bijzondere lading' staatsbezoek

PARAMARIBO (ANP) - Het staatsbezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Suriname heeft "in het licht van de historie een bijzondere lading". Dat zei de koning maandag in Paramaribo nadat hij en de koningin welkom waren geheten door president Jennifer Simons.

52 minuten geleden
Nederland trekt 10 miljoen uit voor voorzetting hulp Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt 10 miljoen euro vrij om het zogeheten Makandra-programma voort te zetten dat de samenwerking tussen Nederlandse en Surinaamse overheidsorganisaties moet versterken. Dat maakte demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) bekend in Suriname. Hij is daar voor het staatsbezoek van het koningspaar.

1 uur geleden
OM eist 20 jaar cel en tbs voor dodelijke mesaanval Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 23-jarige Ayoub M. voor de dodelijke steekpartij bij de Rotterdamse Erasmusbrug op 19 september vorig jaar. Een 32-jarige Rotterdammer kwam daarbij om het leven. Een man uit Zwitserland raakte gewond. M., afkomstig uit Amersfoort, werd overmeesterd door omstanders.

1 uur geleden
Besluit over verdwijnen dorp Moerdijk halfjaar uitgesteld

ZEVENBERGEN (ANP) - De inwoners van het Brabantse dorp Moerdijk blijven nog minimaal een halfjaar in onzekerheid. Het Rijk en de provincie Noord-Brabant willen pas in juni een besluit nemen over uitbreiding van het haven- en industriegebied in Moerdijk, waarvoor het dorp mogelijk moet verdwijnen. De gemeente Moerdijk maakte bijna drie weken geleden bekend maar één optie te zien: het dorp Moerdijk opgeven om hier ruimte te maken voor de energieprojecten van Powerport.

2 uur geleden
Zestien jaar cel voor misbruiken en mishandelen vier dochters

ARNHEM (ANP) - Een man uit Apeldoorn is veroordeeld tot zestien jaar cel voor het ruim twintig jaar lang seksueel misbruiken en mishandelen van zijn vier dochters. De moeder moet van de rechter tien maanden de gevangenis in voor het medeplegen van de mishandelingen. Het Openbaar Ministerie omschreef het gezin tijdens de zitting als "zeer gesloten en gelovig", het hield "de schijn naar buiten op".

2 uur geleden
Koning Willem-Alexander 'zo dankbaar' om in Suriname te zijn

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft koning Willem-Alexander en koningin Máxima officieel verwelkomd in Suriname. Met een ceremonie werd het koningspaar maandag ontvangen bij het presidentieel paleis in Paramaribo. De koning zei daarbij tegen de president dat hij "zo dankbaar" was om in Suriname te zijn.

2 uur geleden
Man (49) opgepakt om miljoenenfraude met subsidies tijdens corona

DEN HAAG (ANP) - Een 49-jarige man is woensdag opgepakt omdat hij voor ruim acht miljoen euro zou hebben gefraudeerd met de subsidieregeling Coronabanen in de Zorg (COZO), meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie maandag. Met die regeling kon extra zorgpersoneel worden ingehuurd tijdens de coronapandemie. Hij wordt ook verdacht van witwassen en valsheid in geschrifte.

4 uur geleden