Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 3 jaar cel Turkse voetbalbaas na neerslaan scheidsrechter

Ruim 3 jaar cel Turkse voetbalbaas na neerslaan scheidsrechter

ISTANBUL (ANP/DPA) - De voormalige voorzitter van de Turkse voetbalclub Ankaragücü is door een rechter veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar en zeven maanden omdat hij in december 2023 een scheidsrechter heeft aangevallen. Volgens de rechtbank heeft Faruk Koca "opzettelijk lichamelijk letsel toegebracht" aan de man, meldt het staatspersbureau Anadolu.

Koca sloeg na afloop van de wedstrijd tegen Rizespor scheidsrechter Halil Umut Meler vol in het gezicht met zijn vuist en riep hem toe "Ik ga je vermoorden!". De arbiter viel op de grond, waarna hij nog enkele trappen moest incasseren. Rizespor had in de zevende minuut van de blessuretijd de gelijkmaker (1-1) gescoord.

Na het incident besloot de Turkse voetbalbond de competitie tijdelijk stil te leggen en Koca levenslang te schorsen. De man nam daarop ontslag als voorzitter. De rechtbank legde hem overigens nog een tweede celstraf van zes maanden op voor bedreigingen en een voorwaardelijke celstraf van vijf maanden voor het overtreden van de wet op het voorkomen van geweld in de sport.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

7 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

7 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

8 uur geleden
Oranje-opponent Zweden onderuit in oefenduel met Noorwegen

OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.

9 uur geleden
Depay wil aflopend contract bij Corinthians graag verlengen

ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.

10 uur geleden
AS Monaco neemt afscheid van trainer Pocognoli

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.

10 uur geleden
Debutant Summerville kan niet wachten op eerste fluitsignaal WK

ZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."

10 uur geleden