Ruim 3 jaar cel Turkse voetbalbaas na neerslaan scheidsrechter
ISTANBUL (ANP/DPA) - De voormalige voorzitter van de Turkse voetbalclub Ankaragücü is door een rechter veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar en zeven maanden omdat hij in december 2023 een scheidsrechter heeft aangevallen. Volgens de rechtbank heeft Faruk Koca "opzettelijk lichamelijk letsel toegebracht" aan de man, meldt het staatspersbureau Anadolu.
Koca sloeg na afloop van de wedstrijd tegen Rizespor scheidsrechter Halil Umut Meler vol in het gezicht met zijn vuist en riep hem toe "Ik ga je vermoorden!". De arbiter viel op de grond, waarna hij nog enkele trappen moest incasseren. Rizespor had in de zevende minuut van de blessuretijd de gelijkmaker (1-1) gescoord.
Na het incident besloot de Turkse voetbalbond de competitie tijdelijk stil te leggen en Koca levenslang te schorsen. De man nam daarop ontslag als voorzitter. De rechtbank legde hem overigens nog een tweede celstraf van zes maanden op voor bedreigingen en een voorwaardelijke celstraf van vijf maanden voor het overtreden van de wet op het voorkomen van geweld in de sport.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
11 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
15 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
19 uur geleden