Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 3 jaar cel Turkse voetbalbaas na neerslaan scheidsrechter

Ruim 3 jaar cel Turkse voetbalbaas na neerslaan scheidsrechter

ISTANBUL (ANP/DPA) - De voormalige voorzitter van de Turkse voetbalclub Ankaragücü is door een rechter veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar en zeven maanden omdat hij in december 2023 een scheidsrechter heeft aangevallen. Volgens de rechtbank heeft Faruk Koca "opzettelijk lichamelijk letsel toegebracht" aan de man, meldt het staatspersbureau Anadolu.

Koca sloeg na afloop van de wedstrijd tegen Rizespor scheidsrechter Halil Umut Meler vol in het gezicht met zijn vuist en riep hem toe "Ik ga je vermoorden!". De arbiter viel op de grond, waarna hij nog enkele trappen moest incasseren. Rizespor had in de zevende minuut van de blessuretijd de gelijkmaker (1-1) gescoord.

Na het incident besloot de Turkse voetbalbond de competitie tijdelijk stil te leggen en Koca levenslang te schorsen. De man nam daarop ontslag als voorzitter. De rechtbank legde hem overigens nog een tweede celstraf van zes maanden op voor bedreigingen en een voorwaardelijke celstraf van vijf maanden voor het overtreden van de wet op het voorkomen van geweld in de sport.

Meer uit Voetbal

Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

1 uur geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

1 uur geleden
Olise helpt kampioen Bayern München aan uitzege op VfL Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.

2 uur geleden
Manchester City blijft in titelrace met zege op Brentford

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.

2 uur geleden
Internazionale wint na behalen titel ook ruim bij Lazio

ROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.

2 uur geleden
Willem II schakelt RKC uit in play-offs om promotie en degradatie

TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).

3 uur geleden
Bournemouth wint met herstelde Kluivert op de bank van Fulham

LONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.

4 uur geleden