Ruim 3 jaar cel Turkse voetbalbaas na neerslaan scheidsrechter
ISTANBUL (ANP/DPA) - De voormalige voorzitter van de Turkse voetbalclub Ankaragücü is door een rechter veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar en zeven maanden omdat hij in december 2023 een scheidsrechter heeft aangevallen. Volgens de rechtbank heeft Faruk Koca "opzettelijk lichamelijk letsel toegebracht" aan de man, meldt het staatspersbureau Anadolu.
Koca sloeg na afloop van de wedstrijd tegen Rizespor scheidsrechter Halil Umut Meler vol in het gezicht met zijn vuist en riep hem toe "Ik ga je vermoorden!". De arbiter viel op de grond, waarna hij nog enkele trappen moest incasseren. Rizespor had in de zevende minuut van de blessuretijd de gelijkmaker (1-1) gescoord.
Na het incident besloot de Turkse voetbalbond de competitie tijdelijk stil te leggen en Koca levenslang te schorsen. De man nam daarop ontslag als voorzitter. De rechtbank legde hem overigens nog een tweede celstraf van zes maanden op voor bedreigingen en een voorwaardelijke celstraf van vijf maanden voor het overtreden van de wet op het voorkomen van geweld in de sport.
Meer uit Voetbal
HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
19 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
12 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
12 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
15 uur geleden