Ruim 3 jaar cel Turkse voetbalbaas na neerslaan scheidsrechter
ISTANBUL (ANP/DPA) - De voormalige voorzitter van de Turkse voetbalclub Ankaragücü is door een rechter veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar en zeven maanden omdat hij in december 2023 een scheidsrechter heeft aangevallen. Volgens de rechtbank heeft Faruk Koca "opzettelijk lichamelijk letsel toegebracht" aan de man, meldt het staatspersbureau Anadolu.
Koca sloeg na afloop van de wedstrijd tegen Rizespor scheidsrechter Halil Umut Meler vol in het gezicht met zijn vuist en riep hem toe "Ik ga je vermoorden!". De arbiter viel op de grond, waarna hij nog enkele trappen moest incasseren. Rizespor had in de zevende minuut van de blessuretijd de gelijkmaker (1-1) gescoord.
Na het incident besloot de Turkse voetbalbond de competitie tijdelijk stil te leggen en Koca levenslang te schorsen. De man nam daarop ontslag als voorzitter. De rechtbank legde hem overigens nog een tweede celstraf van zes maanden op voor bedreigingen en een voorwaardelijke celstraf van vijf maanden voor het overtreden van de wet op het voorkomen van geweld in de sport.
Meer uit Voetbal
BRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
13 uur geleden