Ruim 2,8 miljoen mensen zien Feyenoord finale verliezen van Roma
HILVERSUM (ANP) - De finale van de Conference League tussen Feyenoord en AS Roma is woensdagavond door ruim 2,8 miljoen mensen gezien. De met 1-0 door de Italianen gewonnen voetbalwedstrijd in de Albanese hoofdstad Tirana was het best bekeken programma van de dag, meldt de Stichting KijkOnderzoek.
De wedstrijd werd in Nederland uitgezonden op zowel Veronica als sportzender ESPN en gezamenlijk waren die twee zenders goed voor 2.828.000 kijkers. Veronica wist daarbij wel de meeste kijkers te trekken, namelijk 2.345.000. Het staat daarmee op de eerste plaats in de lijst met 25 best bekeken programma's. Op ESPN stemden op hetzelfde tijdstip 483.000 kijkers af, goed voor de zestiende plek.
Naar de huldiging van AS Roma in het Albanese stadion keken bij Veronica 893.000 mensen. Bij ESPN werd de prijsuitreiking gevolgd door 309.000 mensen.
De nabeschouwing laat op de avond werd daarna bij Veronica nog gezien door 452.000 mensen. Het door Hélène Hendriks gepresenteerde programma behaalde daarmee de negentiende plek. Bij ESPN bleven nog 124.000 kijkers zitten voor de nabeschouwing.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
7 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
9 uur geleden