Ruim 2700 migranten aangekomen in Spaanse enclave in Marokko
CEUTA (ANP/AFP) - Ruim 2700 migranten zijn maandag aangekomen in de Spaanse enclave Ceuta in Marokko. Dat is een recordaantal op een dag. Zeker duizend van de mensen zijn kinderen.
De mensen zijn lopend tijdens eb of zwemmend naar Ceuta gekomen. Het Rode Kruis geeft alle mensen een medische check, waarna ze naar een opvangcentrum worden gebracht.
Ceuta en Melilla, een andere Spaanse enclave in Marokko, zijn de enige twee landsgrenzen tussen Afrika en de Europese Unie. Daarom zijn het populaire plekken voor migranten die naar Europa willen. Eind april vluchtten ongeveer honderd mensen naar Ceuta. De meeste van hen werden weer uitgezet naar Marokko. Tot 15 mei kwamen 475 vluchtelingen naar Ceuta.
De relatie tussen Spanje en Marokko is onlangs verslechterd, omdat een man die strijdt voor onafhankelijkheid van de Westelijke Sahara in Spanje wordt behandeld voor het coronavirus. Dat gebied was vroeger een Spaanse kolonie en wordt nu grotendeels bestuurd door Marokko, maar de beweging Polisario wil een eigen staat creëren in het gebied.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft besloten dat een tijdens de Hamasaanval van twee jaar geleden ingestelde noodsituatie ook in het zuiden van het land kan worden beëindigd. De bewindsman stelt in een verklaring dat hij een advies van de krijgsmacht overneemt, bericht nieuwssite Times of Israel.
1 uur geledenEL-FASHER (ANP/AFP) - De VN waarschuwen voor de situatie van burgers in de Soedanese stad el-Fasher. De gewapende groepering Rapid Support Forces (RSF) zegt die stad te hebben ingenomen. Volgens secretaris-generaal van de VN António Guterres is het een "verschrikkelijke escalatie" van het conflict.
2 uur geledenROME (ANP/DPA) - Italië mag een Oekraïense verdachte van de sabotage van de Nord Stream-pijpleidingen overleveren aan Duitsland. Een Italiaanse rechtbank heeft dat bepaald, nadat het hooggerechtshof een streep had gezet door een eerdere goedkeuring.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft een nieuw arrestatiebevel uitgevaardigd tegen Ekrem Imamoglu, de burgemeester van Istanbul. Hij zit sinds maart in de gevangenis op verdenking van corruptie, maar wordt nu ook beschuldigd van "politieke spionage". Volgens critici zijn de aanklachten politiek gemotiveerd.
3 uur geledenKINGSTON (ANP/AFP) - Orkaan Melissa is in kracht toegenomen tot de vijfde en zwaarste categorie, met windsnelheden tot 260 kilometer per uur. Het Amerikaanse Nationaal Orkaancentrum (NHC) waarschuwt voor "catastrofale overstromingen" in Jamaica, nog voor de orkaan het Caribische eiland bereikt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington de aanval die Israël zaterdag uitvoerde op Gaza niet ziet als een schending van het staakt-het-vuren. Volgens Rubio richtte de aanval zich op een lid van Islamitische Jihad dat een aanval op Israël voorbereidde.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Wereldwijd zijn er zeker 196 inheemse volken die bewust geen contact hebben met de buitenwereld. Dat heeft Survival International, een organisatie die zich inzet voor de rechten van deze volkeren, in kaart gebracht in een nieuw rapport. Het zijn er meer dan volgens eerdere schattingen, die uitgingen van "ten minste honderd" groepen.
5 uur geleden