Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 2700 migranten aangekomen in Spaanse enclave in Marokko

Ruim 2700 migranten aangekomen in Spaanse enclave in Marokko

CEUTA (ANP/AFP) - Ruim 2700 migranten zijn maandag aangekomen in de Spaanse enclave Ceuta in Marokko. Dat is een recordaantal op een dag. Zeker duizend van de mensen zijn kinderen.

De mensen zijn lopend tijdens eb of zwemmend naar Ceuta gekomen. Het Rode Kruis geeft alle mensen een medische check, waarna ze naar een opvangcentrum worden gebracht.

Ceuta en Melilla, een andere Spaanse enclave in Marokko, zijn de enige twee landsgrenzen tussen Afrika en de Europese Unie. Daarom zijn het populaire plekken voor migranten die naar Europa willen. Eind april vluchtten ongeveer honderd mensen naar Ceuta. De meeste van hen werden weer uitgezet naar Marokko. Tot 15 mei kwamen 475 vluchtelingen naar Ceuta.

De relatie tussen Spanje en Marokko is onlangs verslechterd, omdat een man die strijdt voor onafhankelijkheid van de Westelijke Sahara in Spanje wordt behandeld voor het coronavirus. Dat gebied was vroeger een Spaanse kolonie en wordt nu grotendeels bestuurd door Marokko, maar de beweging Polisario wil een eigen staat creëren in het gebied.

Meer uit Buitenland

Overstromingen Thailand: mortuarium overvol, dodental stijgt

SONGKHLA (ANP/AFP) - Het belangrijkste mortuarium dat de lichamen van slachtoffers van de overstromingen in het zuiden van Thailand ontvangt, is overvol, aldus een vertegenwoordiger van het ziekenhuis in de stad Songkhla. Volgens de autoriteiten zijn er tot nu toe 55 doden gevallen door de overstromingen.

23 minuten geleden
Bluswerkzaamheden woontorens Hongkong afgerond

HONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.

1 uur geleden
Trump zegt migratie uit derdewereldlanden 'permanent te pauzeren'

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten "migratie uit derdewereldlanden" permanent willen stopzetten. "Ik zal de migratie uit alle derdewereldlanden permanent pauzeren om het Amerikaanse systeem volledig te laten herstellen", schreef Trump op sociale media.

1 uur geleden
Trump: een van de neergeschoten leden National Guard overleden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.

4 uur geleden
Dodental brand Hongkong stijgt, vuur nog niet geheel geblust

HONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.

4 uur geleden
Trump: binnenkort Venezolaanse drugsdealers ook aanpakken op land

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.

4 uur geleden
President Guinee-Bissau in Senegal aangekomen na coup

DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.

8 uur geleden