Ruim 250 nieuwe coronadoden in Duitsland
FRANKFURT (ANP/RTR) - Het aantal doden door het coronavirus in Duitsland is de afgelopen 24 uur opgelopen naar 2373, een toename van 266 in een dag. Dat meldt het Robert Koch Institut, de Duitse tegenhanger van het RIVM.
Sinds donderdag zijn er 5323 besmettingen met het longvirus bijgekomen. Het totale aantal geïnfecteerden bedraagt nu 113.525. Voor de vierde dag op rij steeg het aantal dagelijkse nieuwe besmettingen, terwijl de dagen daarvoor juist een afname lieten zien.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Kroonprinses Mette-Marit moet hoogstwaarschijnlijk een longtransplantatie ondergaan vanwege "een duidelijke verslechtering" van haar gezondheid. Dat heeft het Noorse hof vrijdagochtend bekendgemaakt.
5 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan moet kernwapens gaan bezitten, zei een veiligheidsmedewerker van premier Sanae Takaichi donderdag volgens Japanse media. Dat leidt direct tot onvrede bij buurland China. Het gaat al langer de verkeerde kant op met Japan als het gaat om veiligheids- en militaire zaken, zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie.
23 minuten geledenARNHEM (ANP) - Een politieman in Arnhem wordt vervolgd voor het overlijden van een arrestant in juni. De opgepakte man had de verkeerde medicijnen gekregen en stierf daaraan. De politieman die deze medicatie aan hem gaf, heeft niet genoeg gedaan om te controleren dat de middelen bij de juiste persoon kwamen, meldt het Openbaar Ministerie vrijdag. De verdenking luidt dood door schuld.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering is afgelopen oktober slachtoffer geworden van een hack, bevestigt onderminister van Handel Chris Bryant na berichtgeving van The Sun. Volgens de krant zijn duizenden vertrouwelijke documenten en gegevens van het ministerie van Buitenlandse Zaken buitgemaakt.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X zijn dankbaarheid uitgesproken voor de lening van 90 miljard euro die Europese leiders afsluiten voor Oekraïne. "Dit is aanzienlijke steun die onze weerbaarheid werkelijk versterkt", schrijft Zelensky.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Kirill Dmitriev, de speciale gezant van de Russische president Vladimir Poetin voor investeringen en economische samenwerking, zegt dat "wet en rede" hebben gezegevierd, nu de leiders van de Europese Unie hebben besloten geld te lenen om Oekraïne te financieren in plaats van de bevroren Russische tegoeden te gebruiken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, heeft laten weten dat ze de Amerikaanse immigratiedienst USCIS heeft opgedragen het zogeheten DV1-visumprogramma tijdelijk stop te zetten. Aanleiding is dat de schutter die afgelopen weekend bij Brown University twee mensen doodschoot via dit programma een visum voor de Verenigde Staten had gekregen, schrijft Noem op X.
4 uur geleden