Ruim 23.000 evacués nog niet naar huis na noodweer Italië
BOLOGNA (ANP/AFP) - Meer dan 23.000 evacués in de Noord-Italiaanse regio Emilia-Romagna kunnen nog niet naar huis na de overstromingen van vorige week, melden de regionale autoriteiten. Dat betekent dat minstens 13.000 mensen inmiddels wel weer thuis zijn.
De meeste evacués verblijven bij familie en vrienden, terwijl er bijna 2700 gebruikmaken van de aangeboden noodopvang in onder meer hotels, scholen en sportscholen. In meerdere plaatsen staan de straten nog steeds blank. Waar het water is gezakt, zijn opruimwerkzaamheden gaande.
Begin vorige week viel in 36 uur evenveel regen als anders in zes maanden. Meerdere rivieren traden buiten hun oevers, met veertien sterfgevallen tot gevolg. Hoewel het ergste noodweer achter de rug lijkt, blijft op sommige plekken code rood van kracht. Er bestaat nog altijd een risico op aardverschuivingen.
De omvang van de schade in Emilia-Romagna is niet bekend. Maandag waren nog meer dan zeshonderd wegen afgesloten. Het herstel van het wegennet kost volgens de regio ongeveer 620 miljoen euro. In de regio moeten volgens een landbouworganisatie minstens 10 miljoen fruitbomen worden gerooid. Dat aantal zou kunnen oplopen tot 40 miljoen.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
3 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.
7 uur geleden