Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 23.000 evacués nog niet naar huis na noodweer Italië

Ruim 23.000 evacués nog niet naar huis na noodweer Italië

BOLOGNA (ANP/AFP) - Meer dan 23.000 evacués in de Noord-Italiaanse regio Emilia-Romagna kunnen nog niet naar huis na de overstromingen van vorige week, melden de regionale autoriteiten. Dat betekent dat minstens 13.000 mensen inmiddels wel weer thuis zijn.

De meeste evacués verblijven bij familie en vrienden, terwijl er bijna 2700 gebruikmaken van de aangeboden noodopvang in onder meer hotels, scholen en sportscholen. In meerdere plaatsen staan de straten nog steeds blank. Waar het water is gezakt, zijn opruimwerkzaamheden gaande.

Begin vorige week viel in 36 uur evenveel regen als anders in zes maanden. Meerdere rivieren traden buiten hun oevers, met veertien sterfgevallen tot gevolg. Hoewel het ergste noodweer achter de rug lijkt, blijft op sommige plekken code rood van kracht. Er bestaat nog altijd een risico op aardverschuivingen.

De omvang van de schade in Emilia-Romagna is niet bekend. Maandag waren nog meer dan zeshonderd wegen afgesloten. Het herstel van het wegennet kost volgens de regio ongeveer 620 miljoen euro. In de regio moeten volgens een landbouworganisatie minstens 10 miljoen fruitbomen worden gerooid. Dat aantal zou kunnen oplopen tot 40 miljoen.

Meer uit Buitenland

Cuba klaagt zes personen aan na onderschepping speedboot uit VS

HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.

4 uur geleden
Iraanse ayatollah Khamenei wordt begraven in thuisstad Mashhad

MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.

7 uur geleden
Iraanse media: gebouw van Assemblee van Experts gebombardeerd

QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.

12 uur geleden
Zeker 40 doden en 246 gewonden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.

15 uur geleden
Oekraïne meldt nieuwe schade aan Droezjba-oliepijpleiding

KYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax ‌Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.

15 uur geleden
Hezbollah waarschuwt voor 'openlijke oorlog met Israël'

BEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.

15 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in Midden-Oosten

TEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.

15 uur geleden