Ruim 23.000 evacués nog niet naar huis na noodweer Italië
BOLOGNA (ANP/AFP) - Meer dan 23.000 evacués in de Noord-Italiaanse regio Emilia-Romagna kunnen nog niet naar huis na de overstromingen van vorige week, melden de regionale autoriteiten. Dat betekent dat minstens 13.000 mensen inmiddels wel weer thuis zijn.
De meeste evacués verblijven bij familie en vrienden, terwijl er bijna 2700 gebruikmaken van de aangeboden noodopvang in onder meer hotels, scholen en sportscholen. In meerdere plaatsen staan de straten nog steeds blank. Waar het water is gezakt, zijn opruimwerkzaamheden gaande.
Begin vorige week viel in 36 uur evenveel regen als anders in zes maanden. Meerdere rivieren traden buiten hun oevers, met veertien sterfgevallen tot gevolg. Hoewel het ergste noodweer achter de rug lijkt, blijft op sommige plekken code rood van kracht. Er bestaat nog altijd een risico op aardverschuivingen.
De omvang van de schade in Emilia-Romagna is niet bekend. Maandag waren nog meer dan zeshonderd wegen afgesloten. Het herstel van het wegennet kost volgens de regio ongeveer 620 miljoen euro. In de regio moeten volgens een landbouworganisatie minstens 10 miljoen fruitbomen worden gerooid. Dat aantal zou kunnen oplopen tot 40 miljoen.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
13 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
54 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
5 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
5 uur geleden