Ruim 23.000 evacués nog niet naar huis na noodweer Italië
BOLOGNA (ANP/AFP) - Meer dan 23.000 evacués in de Noord-Italiaanse regio Emilia-Romagna kunnen nog niet naar huis na de overstromingen van vorige week, melden de regionale autoriteiten. Dat betekent dat minstens 13.000 mensen inmiddels wel weer thuis zijn.
De meeste evacués verblijven bij familie en vrienden, terwijl er bijna 2700 gebruikmaken van de aangeboden noodopvang in onder meer hotels, scholen en sportscholen. In meerdere plaatsen staan de straten nog steeds blank. Waar het water is gezakt, zijn opruimwerkzaamheden gaande.
Begin vorige week viel in 36 uur evenveel regen als anders in zes maanden. Meerdere rivieren traden buiten hun oevers, met veertien sterfgevallen tot gevolg. Hoewel het ergste noodweer achter de rug lijkt, blijft op sommige plekken code rood van kracht. Er bestaat nog altijd een risico op aardverschuivingen.
De omvang van de schade in Emilia-Romagna is niet bekend. Maandag waren nog meer dan zeshonderd wegen afgesloten. Het herstel van het wegennet kost volgens de regio ongeveer 620 miljoen euro. In de regio moeten volgens een landbouworganisatie minstens 10 miljoen fruitbomen worden gerooid. Dat aantal zou kunnen oplopen tot 40 miljoen.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/AFP/RTR) - De strijd in het Midden-Oosten houdt ook zondag aan. Verslaggevers hoorden explosies in Dubai, de hoofdstad Manama van Bahrein en Doha in Qatar. In de Israëlische hoofdstad Jeruzalem klonk het luchtalarm nadat nieuwe Iraanse raketlanceringen waren gemeld.
10 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De regering van Irak heeft een rouwperiode van drie dagen afgekondigd na de dood van de hoogste leider van buurland Iran, ayatollah Ali Khamenei. Een regeringswoordvoerder zei in een verklaring dat Khamenei is omgekomen door "een flagrante daad van agressie".
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Centraal Commando van het Amerikaanse leger (CENTCOM) heeft op sociale media beelden gepubliceerd van de Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied. In een montage van 20 seconden worden foto's getoond van opstijgende gevechtsvliegtuigen, lanceringen van Tomahawk-raketten en inslagen op de grond.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran, ziet voor zichzelf een rol weggelegd als het Iraanse regime ten val komt. Hij schreef in een opiniestuk in de krant The Washington Post dat veel Iraniërs willen dat hij de overgangsperiode gaat leiden. "Ik heb groot respect voor hun moed en ik accepteer hun oproep."
50 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Iraanse krijgsmachtchef Abdolrahim Mousavi is omgekomen bij de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op zijn land. Dat meldt de Iraanse televisie, die ook de namen deelde van andere kopstukken van het regime die zijn gedood.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met zwaardere aanvallen op Iran. "Iran heeft net verklaard dat het vandaag heel hard gaat toeslaan, harder dan ooit tevoren. Ze kunnen dat maar beter niet doen, want als ze dat wel doen, zullen wij terugslaan met een kracht die nog nooit eerder is vertoond!", schreef hij deels in hoofdletters op zijn platform Truth Social.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Honderden Irakezen hebben na de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei geprobeerd de zogeheten Groene Zone te bestormen in Bagdad, zegt een veiligheidsbron tegen persbureau AFP. In dat beveiligde gebied in de Iraakse hoofdstad bevindt zich ook de Amerikaanse ambassade.
1 uur geleden