Ruim 23.000 evacués nog niet naar huis na noodweer Italië
BOLOGNA (ANP/AFP) - Meer dan 23.000 evacués in de Noord-Italiaanse regio Emilia-Romagna kunnen nog niet naar huis na de overstromingen van vorige week, melden de regionale autoriteiten. Dat betekent dat minstens 13.000 mensen inmiddels wel weer thuis zijn.
De meeste evacués verblijven bij familie en vrienden, terwijl er bijna 2700 gebruikmaken van de aangeboden noodopvang in onder meer hotels, scholen en sportscholen. In meerdere plaatsen staan de straten nog steeds blank. Waar het water is gezakt, zijn opruimwerkzaamheden gaande.
Begin vorige week viel in 36 uur evenveel regen als anders in zes maanden. Meerdere rivieren traden buiten hun oevers, met veertien sterfgevallen tot gevolg. Hoewel het ergste noodweer achter de rug lijkt, blijft op sommige plekken code rood van kracht. Er bestaat nog altijd een risico op aardverschuivingen.
De omvang van de schade in Emilia-Romagna is niet bekend. Maandag waren nog meer dan zeshonderd wegen afgesloten. Het herstel van het wegennet kost volgens de regio ongeveer 620 miljoen euro. In de regio moeten volgens een landbouworganisatie minstens 10 miljoen fruitbomen worden gerooid. Dat aantal zou kunnen oplopen tot 40 miljoen.
Meer uit Buitenland
BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.
6 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.
15 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.
16 uur geleden