Ruim 220 doden door onlusten Kazachstan
NUR-SULTAN (ANP/AFP) - De onlusten in het Centraal-Aziatische Kazachstan hebben meer mensen het leven gekost dan tot nu toe bekend was. Volgens justitie zijn er 225 doden, onder wie negentien leden van de veiligheidskrachten. Eerder was sprake van tientallen doden. Ruim 4500 personen raakten gewond.
In het olierijke Kazachstan ontstonden vorige week gewelddadige protesten uit woede over fors gestegen brandstofprijzen. President Kassym-Jomart Tokajev deed een beroep op het buitenland en vroeg onder meer Rusland militairen te sturen om de onrust onder de bevolking neer te slaan. De troepen zijn inmiddels begonnen zich terug te trekken. In totaal waren ruim 2000 manschappen van het militaire bondgenootschap CSTO in Kazachstan.
Tijdens de opstand werden gebouwen in brand gestoken en winkels geplunderd. De president sprak van "agressie van terroristen en bandieten". Er werd hard ingegrepen en er zouden ongeveer 10.000 personen zijn gearresteerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump steunde een Saudische aanval tegen de Houthi's in Jemen die maandag werd uitgevoerd. Dat schrijft de Amerikaanse nieuwssite Axios op gezag van Amerikaanse ingewijden.
39 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Twee tankers van de Verenigde Arabische Emiraten zijn in de nacht van maandag op dinsdag aangevallen door Iraanse kruisraketten. Dat maakte het ministerie van Defensie van de Verenigde Arabische Emiraten bekend. De schepen zouden zijn aangevallen in Omaanse territoriale wateren in de Straat van Hormuz.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse militaire commando in het Midden-Oosten (CENTCOM) is maandagavond begonnen met "het lanceren van de derde opeenvolgende nacht van aanvallen tegen Iran". Dat maakte CENTCOM op X bekend.
40 minuten geledenMADRID (ANP) - Onder de dodelijke slachtoffers van de branden in Zuid-Spanje zijn vijf Britten, drie Belgen, een Française en een Spanjaard. Dat maakten de Spaanse autoriteiten maandag bekend.
40 minuten geledenCOLUMBIA (ANP) - De overleden Amerikaanse senator Lindsey Graham zal worden vervangen door zijn zus Darline. Zij zal de rest van zijn aflopende ambtsperiode uitzitten. De gouverneur van South Carolina, de staat die Graham namens de Republikeinen in de Senaat vertegenwoordigde, kondigde het besluit maandag aan op een persconferentie.
40 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse parlementariër Andy Burnham lijkt verder af te stevenen op het leiderschap van regeringspartij Labour en daarmee ook het premierschap. Zodanig veel partijgenoten hebben inmiddels hun steun aan hem uitgesproken, dat een eventuele tegenkandidaat geen kans meer maakt.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft twee verdachten opgepakt voor de brand ten zuidoosten van Parijs. De brand bij Fontainebleau heeft een gebied van zo'n 1000 hectare in de as gelegd.
5 uur geleden