Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 220 doden door onlusten Kazachstan

Ruim 220 doden door onlusten Kazachstan

NUR-SULTAN (ANP/AFP) - De onlusten in het Centraal-Aziatische Kazachstan hebben meer mensen het leven gekost dan tot nu toe bekend was. Volgens justitie zijn er 225 doden, onder wie negentien leden van de veiligheidskrachten. Eerder was sprake van tientallen doden. Ruim 4500 personen raakten gewond.

In het olierijke Kazachstan ontstonden vorige week gewelddadige protesten uit woede over fors gestegen brandstofprijzen. President Kassym-Jomart Tokajev deed een beroep op het buitenland en vroeg onder meer Rusland militairen te sturen om de onrust onder de bevolking neer te slaan. De troepen zijn inmiddels begonnen zich terug te trekken. In totaal waren ruim 2000 manschappen van het militaire bondgenootschap CSTO in Kazachstan.

Tijdens de opstand werden gebouwen in brand gestoken en winkels geplunderd. De president sprak van "agressie van terroristen en bandieten". Er werd hard ingegrepen en er zouden ongeveer 10.000 personen zijn gearresteerd.

Meer uit Buitenland

Starmer spreekt in afscheidsspeech steun uit voor opvolger

LONDEN (ANP) - Keir Starmer heeft afscheid genomen als Britse premier. Hij sprak tijdens een laatste speech voor zijn ambtswoning in Downing Street steun uit voor zijn opvolger Andy Burnham. "Ik wens hem veel succes. Hij heeft mijn volledige steun", zei Starmer.

41 minuten geleden
Bahrein en Koeweit melden nieuwe aanvallen

MANAMA (ANP/AFP) - Bahrein en Koeweit hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. In de Bahreinse hoofdstad Manama klonken explosies terwijl het luchtalarm afging.

1 uur geleden
Iran: ondanks aanvallen nog wel diplomatiek contact

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben ondanks hun opgelaaide strijd nog steeds diplomatiek contact. Dat gebeurt via bemiddelaars, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
Dodental aanval op vrachtschip bij Odesa opgelopen

ODESA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door een aanval op een vrachtschip bij de haven van Odesa is verder opgelopen. De Oekraïense autoriteiten melden dat er tien doden vielen en houden Rusland verantwoordelijk voor het beschieten van het vaartuig.

3 uur geleden
Duizenden in India op de been voor 'kakkerlakkenprotest'

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - In New Delhi zijn de ordediensten slaags geraakt met demonstranten. Duizenden veelal jonge demonstranten zijn daar de straat opgegaan uit onvrede met de regering en specifiek de minister van Onderwijs. Eerder werd internet in delen van de stad al aan banden gelegd, uit angst voor onlusten. De protesten werden op voorhand verboden.

3 uur geleden
Kind overleden tijdens WK-festiviteiten in Spanje

MADRID (ANP/AFP) - Festiviteiten na de door Spanje gewonnen WK-finale hadden in het westen van dat land een tragische afloop. Een 13-jarige jongen kwam om het leven in Ciudad Rodrigo, melden de lokale autoriteiten.

4 uur geleden
Trump: nieuwe Air Force One krijgt upgrades

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het luxevliegtuig dat de Amerikaanse president Donald Trump van Qatar kreeg, wordt binnenkort ongeveer een maand aan de grond gehouden. Dat vertelde Trump nadat discussie was ontstaan over de veiligheid van de Boeing 747-8. Het toestel krijgt volgens de president upgrades.

5 uur geleden