Ruim 220 doden door onlusten Kazachstan
NUR-SULTAN (ANP/AFP) - De onlusten in het Centraal-Aziatische Kazachstan hebben meer mensen het leven gekost dan tot nu toe bekend was. Volgens justitie zijn er 225 doden, onder wie negentien leden van de veiligheidskrachten. Eerder was sprake van tientallen doden. Ruim 4500 personen raakten gewond.
In het olierijke Kazachstan ontstonden vorige week gewelddadige protesten uit woede over fors gestegen brandstofprijzen. President Kassym-Jomart Tokajev deed een beroep op het buitenland en vroeg onder meer Rusland militairen te sturen om de onrust onder de bevolking neer te slaan. De troepen zijn inmiddels begonnen zich terug te trekken. In totaal waren ruim 2000 manschappen van het militaire bondgenootschap CSTO in Kazachstan.
Tijdens de opstand werden gebouwen in brand gestoken en winkels geplunderd. De president sprak van "agressie van terroristen en bandieten". Er werd hard ingegrepen en er zouden ongeveer 10.000 personen zijn gearresteerd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur van Oekraïne is de stroom in delen van het noorden, oosten en zuiden uitgevallen, meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Het gaat onder meer om delen van Odesa en Cherson.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur in het noorden en zuidoosten van Oekraïne is de stroom in enkele regio's uitgevallen. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie op Telegram. Onder meer in delen van Odesa, Mykolajiv en Cherson zitten mensen zonder elektriciteit. Volgens het ministerie wordt alles in het werk gesteld om de stroomuitval het hoofd te bieden.
1 uur geledenBANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
6 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
8 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
10 uur geleden