Ruim 2100 reizigers toegang tot Nederland geweigerd om corona
SCHIPHOL (ANP) - De marechaussee heeft vorig jaar ruim 2100 reizigers de toegang tot Nederland geweigerd in verband met de volksgezondheid. Dat meldt de marechaussee vrijdag.
De luchtvaartmaatschappij of ferrymaatschappij controleert voor vertrek naar Nederland of iemand het land in mag, de marechaussee controleert dat bij aankomst. Bijna 1700 reizigers werden op Schiphol geweigerd, zo’n driehonderd bij Hoek van Holland, waar een ferry uit het Verenigd Koninkrijk aankomt.
Bijna de helft van alle geweigerde reizigers, ruim 900, kwam uit het Verenigd Koninkrijk. Volgens de marechaussee heeft hun weigering te maken met de brexit. Voor reizigers uit landen met een hoog Covid-19-risico buiten de Europese Unie/Schengen, geldt het Europese inreisverbod. Dit betekent dat zij de Europese Unie en het Schengengebied en dus Nederland niet in mogen reizen, tenzij ze onder een uitzonderingscategorie vallen. Door de uittreding van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie, zijn Britten niet meer uitgezonderd op het Europees inreisverbod, geeft de marechaussee aan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het oorlogsarchief moet binnenkort voor iedereen digitaal doorzoekbaar worden als het aan het kabinet ligt. De wijziging van de Archiefwet die dat mogelijk maakt, gaat binnenkort naar de Tweede Kamer. Een eerdere digitale openstelling werd afgeraden na kritiek van onder meer de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia heeft donderdag de Algemene Militaire Opleiding (AMO) afgerond. Zij is nu bevorderd tot korporaal, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. Daarom draagt zij in de toekomst een militair uniform wanneer ze aan het werk is voor Defensie.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - ME'ers kregen donderdagavond te maken met fors geweld van KRC Genk-supporters voorafgaand aan de voetbalwedstrijd tegen FC Utrecht. Dit is te lezen in een reactie van de Utrechtse driehoek (politie, justitie en burgemeester). KRC Genk sprak vrijdagochtend in een verklaring van buitensporig politioneel geweld. De driehoek stelt dat geweld nodig was om het forse geweld van de uitsupporters te beteugelen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) denkt niet dat het getouwtrek om Groenland van de afgelopen weken de relatie met de Verenigde Staten blijvend heeft geschaad. Dat heeft de demissionaire bewindsman gezegd voor aanvang van de ministerraad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt een oud-medewerker voor het bezit van kinderporno en harddrugs. Bij de 51-jarige man uit Doetinchem zijn 46.000 afbeeldingen en 450 video's met kinderporno aangetroffen. Ook had de man 150 milliliter GHB in bezit.
2 uur geledenDEN HOORN (ANP) - Een 16-jarige jongen uit Delft is donderdagavond om het leven gebracht in het nabijgelegen Den Hoorn. In de nacht van donderdag op vrijdag werd een 18-jarige man uit het Zuid-Hollandse Rijswijk aangehouden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Prins Bernhard en prinses Annette gaan scheiden na 25 jaar huwelijk. Dat doen ze "in goed overleg en met wederzijds respect", meldt het paar via de Rijksvoorlichtingsdienst. "We blijven samen de zorg dragen voor onze drie kinderen. Desondanks blijft het een moeilijke stap. We doen daarom een beroep op ieders begrip en respect voor onze privacy." Ze ondertekenen met Bernhard van Oranje en Annette Sekrève.
3 uur geleden