Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 20.000 Nederlanders namen afgelopen week trein naar België

Ruim 20.000 Nederlanders namen afgelopen week trein naar België

ANTWERPEN (ANP) - De afgelopen dagen zijn ruim 20.000 Nederlanders per trein naar België gegaan, schat de Belgische federale politie. Dinsdag gingen ruim 6400 mensen naar de zuiderburen. Woensdag waren dat er zo'n 7600 en donderdag schat de politie dat de teller op ongeveer 6500 komt. Nederlanders gaan vanwege de lockdown in eigen land een dagje uit in België.

De NS riep Nederlanders deze week al op niet de trein naar België te pakken, tenzij het noodzakelijk is. Het is volgens de spoorwegmaatschappij onmogelijk om voldoende afstand te houden.

De meeste Nederlandse reizigers stappen uit in Antwerpen. Op stations werken de federale en de lokale politie samen met spoorbeveiliger Securail om orde te handhaven en passagiersstromingen te begeleiden. Agenten en beveiligers blijven met extra personeel op de stations totdat rond 23.00 uur de laatste treinen naar Nederland vertrokken zijn.

Druk in de avond

Vooral in de avond is het druk op stations, zegt de politie. In het begin van de avond, wanneer winkels sluiten, gaat het veelal om gezinnen met kinderen die huiswaarts gaan. Later op de avond gaat het volgens de politie vooral om jongeren, waarvan een deel beschonken is.

In januari gaat het Belgische Nationaal Crisiscentrum de situatie van deze week evalueren. Dit gebeurt samen met de Gouverneur van Antwerpen en alle betrokken diensten.

Meer uit Binnenland

Grote woningbrand in Rockanje geblust

ROCKANJE (ANP) - De grote woningbrand in Rockanje (Zuid-Holland) is onder controle. De brandweer gaf rond 23.40 uur het sein brand meester, meldt de veiligheidsregio. Bij de brand raakte een persoon gewond. Het betrof de bewoner van het huis waar de brand uitbrak. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht voor controle.

2 uur geleden
MOB: coalitieakkoord heilloze voortzetting van falend beleid

NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".

18 uur geleden
Brand woedt in bedrijfspand in Zuid-Hollandse Alblasserdam

ALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.

1 dag geleden
Politie houdt verdachte van steekpartij aan en lost schot

SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.

1 dag geleden
Zo'n 2000 demonstranten op Malieveld tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.

1 dag geleden
ProRail plaatst dit jaar ruim 280 slimme camera's langs het spoor

UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.

1 dag geleden
Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

1 dag geleden