Ruim 20.000 Nederlanders namen afgelopen week trein naar België
ANTWERPEN (ANP) - De afgelopen dagen zijn ruim 20.000 Nederlanders per trein naar België gegaan, schat de Belgische federale politie. Dinsdag gingen ruim 6400 mensen naar de zuiderburen. Woensdag waren dat er zo'n 7600 en donderdag schat de politie dat de teller op ongeveer 6500 komt. Nederlanders gaan vanwege de lockdown in eigen land een dagje uit in België.
De NS riep Nederlanders deze week al op niet de trein naar België te pakken, tenzij het noodzakelijk is. Het is volgens de spoorwegmaatschappij onmogelijk om voldoende afstand te houden.
De meeste Nederlandse reizigers stappen uit in Antwerpen. Op stations werken de federale en de lokale politie samen met spoorbeveiliger Securail om orde te handhaven en passagiersstromingen te begeleiden. Agenten en beveiligers blijven met extra personeel op de stations totdat rond 23.00 uur de laatste treinen naar Nederland vertrokken zijn.
Druk in de avond
Vooral in de avond is het druk op stations, zegt de politie. In het begin van de avond, wanneer winkels sluiten, gaat het veelal om gezinnen met kinderen die huiswaarts gaan. Later op de avond gaat het volgens de politie vooral om jongeren, waarvan een deel beschonken is.
In januari gaat het Belgische Nationaal Crisiscentrum de situatie van deze week evalueren. Dit gebeurt samen met de Gouverneur van Antwerpen en alle betrokken diensten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten mogen zelf regels maken over het gebruik van onder meer staalslakken. Dat schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Milieu, CDA) in een Kamerbrief nadat hierover onduidelijkheid was ontstaan onder gemeenten. Landelijk is er al een tijdelijk verbod en een vergunningplicht voor staalslakken, omdat dit restproduct van de staalproductie giftig kan zijn.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier mensen die betrokken zouden zijn bij de explosie in de nacht van donderdag op vrijdag bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in de Rotterdamse wijk Blijdorp, werden aangehouden bij een andere Rotterdamse synagoge, in de wijk Hillegersberg. Die synagoge ligt op zo'n 6 kilometer afstand van de Nederlands-Israëlitische Gemeente Rotterdam, waar de explosie plaatsvond.
8 uur geleden