Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 200 reacties op wijzigen wet langer openhouden kerncentrale

Ruim 200 reacties op wijzigen wet langer openhouden kerncentrale

BORSSELE (ANP) - Op de voorgestelde wetswijziging die nodig is om de huidige kerncentrale in het dorp Borssele langer te kunnen openhouden zijn ruim tweehonderd reacties binnengekomen, meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Op het ontwerp-wetsvoorstel over het wijzigen van de Kernenergiewet en de daarbij behorende milieueffectrapportage kon tot begin oktober worden gereageerd.

In de huidige Kernenergiewet is opgenomen dat de kerncentrale in Borssele tot en met 2033 in bedrijf blijft. Het vorige kabinet heeft besloten de centrale langer in productie te houden. Na de wetswijziging is het voor de kerncentrale Borssele mogelijk een vergunning aan te vragen om langer open te blijven.

Onder de indieners van een zienswijze is de gemeente Borsele. In de zienswijze schrijft de gemeente dat tijdens het besluitvormingsproces over het langer openhouden van de kerncentrale de stem van de burgers onvoldoende wordt gehoord. "Wij denken dat de aanpassing van de Kernenergiewet een kans is om de betrokkenheid van burgers, bedrijven, maatschappelijke organisaties en bestuursorganen bij de besluitvorming over de vergunningverlening wettelijk vast te leggen", schrijft de gemeente.

Wetswijziging te vroeg

Ook de stichting Borsele tot de Kern heeft een zienswijze ingediend. Volgens de stichting komt de wetswijziging veel te vroeg, omdat de vraag of de kerncentrale uit 1973 na 2033 veilig in bedrijf kan blijven nog niet kan worden beantwoord. EPZ, de exploitant van de kerncentrale, is dat nu nog aan het onderzoeken.

Borsele tot de Kern adviseert de bewindslieden het voorstel tot wijziging van de Kernenergiewet op dit moment terug te nemen. In elk geval tot de resultaten van de technische onderzoeken naar veiligheid zijn afgerond.

Naast het plan om de huidige kerncentrale langer open te houden, is Borssele voorkeurslocatie voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Enkele weken geleden maakte minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) bekend dat het kabinet naast Borssele ook naar Terneuzen in Zeeuws-Vlaanderen kijkt als mogelijke plek voor nieuwe kerncentrales. Ook het zoeken in de Rotterdamse haven wordt uitgebreid. Naast de Eerste Maasvlakte komt ook de Tweede Maasvlakte in beeld.

Meer uit Binnenland

Natuurijsbaan in Winterswijk geopend

WINTERSWIJK (ANP) - In Winterswijk is zaterdagochtend de natuurijsbaan om 08.15 uur geopend voor schaatsliefhebbers. De Winterswijkse IJsvereniging heeft de 400-meterbaan recent wit gemaakt en dat heeft bijgedragen aan de eerste opening van het seizoen.

25 minuten geleden
Maanden na moord Lisa nog weinig concrete actie voor veiligheid

AMSTERDAM (ANP) - Ruim drie maanden na de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude is er nog weinig te merken van extra maatregelen voor de veiligheid van vrouwen. Gemeenten hadden die toegezegd. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat er nog weinig concrete dingen zijn gebeurd.

2 uur geleden
Renze Klamer stopt als presentator bij RTL Tonight

HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.

14 uur geleden
Schademeldingen aardbeving Zeerijp naar 3346 bij finale update

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.

17 uur geleden
Passagiers zijn uit trein bij Hilversum, drie mensen aangehouden

HILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.

17 uur geleden
Verdachte situatie in trein bij Hilversum, treinverkeer gestremd

HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.

17 uur geleden
Meer reclametijd moet NPO 12 miljoen euro opleveren

DEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.

19 uur geleden