Ruim 200 reacties op wijzigen wet langer openhouden kerncentrale
BORSSELE (ANP) - Op de voorgestelde wetswijziging die nodig is om de huidige kerncentrale in het dorp Borssele langer te kunnen openhouden zijn ruim tweehonderd reacties binnengekomen, meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Op het ontwerp-wetsvoorstel over het wijzigen van de Kernenergiewet en de daarbij behorende milieueffectrapportage kon tot begin oktober worden gereageerd.
In de huidige Kernenergiewet is opgenomen dat de kerncentrale in Borssele tot en met 2033 in bedrijf blijft. Het vorige kabinet heeft besloten de centrale langer in productie te houden. Na de wetswijziging is het voor de kerncentrale Borssele mogelijk een vergunning aan te vragen om langer open te blijven.
Onder de indieners van een zienswijze is de gemeente Borsele. In de zienswijze schrijft de gemeente dat tijdens het besluitvormingsproces over het langer openhouden van de kerncentrale de stem van de burgers onvoldoende wordt gehoord. "Wij denken dat de aanpassing van de Kernenergiewet een kans is om de betrokkenheid van burgers, bedrijven, maatschappelijke organisaties en bestuursorganen bij de besluitvorming over de vergunningverlening wettelijk vast te leggen", schrijft de gemeente.
Wetswijziging te vroeg
Ook de stichting Borsele tot de Kern heeft een zienswijze ingediend. Volgens de stichting komt de wetswijziging veel te vroeg, omdat de vraag of de kerncentrale uit 1973 na 2033 veilig in bedrijf kan blijven nog niet kan worden beantwoord. EPZ, de exploitant van de kerncentrale, is dat nu nog aan het onderzoeken.
Borsele tot de Kern adviseert de bewindslieden het voorstel tot wijziging van de Kernenergiewet op dit moment terug te nemen. In elk geval tot de resultaten van de technische onderzoeken naar veiligheid zijn afgerond.
Naast het plan om de huidige kerncentrale langer open te houden, is Borssele voorkeurslocatie voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Enkele weken geleden maakte minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) bekend dat het kabinet naast Borssele ook naar Terneuzen in Zeeuws-Vlaanderen kijkt als mogelijke plek voor nieuwe kerncentrales. Ook het zoeken in de Rotterdamse haven wordt uitgebreid. Naast de Eerste Maasvlakte komt ook de Tweede Maasvlakte in beeld.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
5 minuten geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
6 minuten geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.
5 uur geleden