Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 200 nieuwe tabakswinkels na verkoopverbod supermarkten

Ruim 200 nieuwe tabakswinkels na verkoopverbod supermarkten

DEN HAAG (ANP) - In een jaar tijd zijn er meer dan tweehonderd tabakszaken bijgekomen in Nederland. Momenteel zijn er bijna 1675 geregistreerd, eind vorig jaar waren dit er nog 1466. Sinds deze cijfers worden bijgehouden, steeg dit aantal niet zo hard, blijkt uit gegevens die het ANP heeft opgevraagd bij de Kamer van Koophandel (KVK).

Sinds 2013 schreven jaarlijks slechts enkele zaken zich in bij de KVK, of verdwenen er zelfs per saldo tabakswinkels. De huidige toename lijkt samen te hangen met de wetswijziging die sinds 1 juli van kracht is. Vanaf die datum mogen supermarkten en snackbars geen sigaretten, vapes en andere tabaksproducten meer verkopen. Supermarktketens als Albert Heijn en Lidl stopten daar al eerder mee. Rokers kunnen nu alleen nog terecht bij tabaks- en gemakswinkels, tankstations en groothandels.

In Flevoland en Zuid-Holland nam het aantal tabaks- en gemakszaken relatief het hardst toe, volgens de cijfers uit het handelsregister. In Flevoland steeg dit aantal van 19 naar 29, een toename van ruim 50 procent. In Zuid-Holland kwamen er per saldo 109 zaken bij, goed voor een stijging van 26 procent.

NSO Retail, de branchevereniging voor tabaksondernemers, meldde in de zomer dat rookwinkels hun omzet fors zien stijgen door het verkoopverbod. Ook tankstations profiteren hiervan, verklaarde brancheorganisatie Drive destijds.

Meer uit Financieel

Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

24 minuten geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

2 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

12 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

13 uur geleden
Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

15 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

16 uur geleden
Concurrentiewaakhond VS: X krijgt Europese boete voor 'succes'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).

17 uur geleden