Ruim 200 nieuwe tabakswinkels na verkoopverbod supermarkten
DEN HAAG (ANP) - In een jaar tijd zijn er meer dan tweehonderd tabakszaken bijgekomen in Nederland. Momenteel zijn er bijna 1675 geregistreerd, eind vorig jaar waren dit er nog 1466. Sinds deze cijfers worden bijgehouden, steeg dit aantal niet zo hard, blijkt uit gegevens die het ANP heeft opgevraagd bij de Kamer van Koophandel (KVK).
Sinds 2013 schreven jaarlijks slechts enkele zaken zich in bij de KVK, of verdwenen er zelfs per saldo tabakswinkels. De huidige toename lijkt samen te hangen met de wetswijziging die sinds 1 juli van kracht is. Vanaf die datum mogen supermarkten en snackbars geen sigaretten, vapes en andere tabaksproducten meer verkopen. Supermarktketens als Albert Heijn en Lidl stopten daar al eerder mee. Rokers kunnen nu alleen nog terecht bij tabaks- en gemakswinkels, tankstations en groothandels.
In Flevoland en Zuid-Holland nam het aantal tabaks- en gemakszaken relatief het hardst toe, volgens de cijfers uit het handelsregister. In Flevoland steeg dit aantal van 19 naar 29, een toename van ruim 50 procent. In Zuid-Holland kwamen er per saldo 109 zaken bij, goed voor een stijging van 26 procent.
NSO Retail, de branchevereniging voor tabaksondernemers, meldde in de zomer dat rookwinkels hun omzet fors zien stijgen door het verkoopverbod. Ook tankstations profiteren hiervan, verklaarde brancheorganisatie Drive destijds.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
7 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
8 uur geleden