Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 200 nieuwe tabakswinkels na verkoopverbod supermarkten

Ruim 200 nieuwe tabakswinkels na verkoopverbod supermarkten

DEN HAAG (ANP) - In een jaar tijd zijn er meer dan tweehonderd tabakszaken bijgekomen in Nederland. Momenteel zijn er bijna 1675 geregistreerd, eind vorig jaar waren dit er nog 1466. Sinds deze cijfers worden bijgehouden, steeg dit aantal niet zo hard, blijkt uit gegevens die het ANP heeft opgevraagd bij de Kamer van Koophandel (KVK).

Sinds 2013 schreven jaarlijks slechts enkele zaken zich in bij de KVK, of verdwenen er zelfs per saldo tabakswinkels. De huidige toename lijkt samen te hangen met de wetswijziging die sinds 1 juli van kracht is. Vanaf die datum mogen supermarkten en snackbars geen sigaretten, vapes en andere tabaksproducten meer verkopen. Supermarktketens als Albert Heijn en Lidl stopten daar al eerder mee. Rokers kunnen nu alleen nog terecht bij tabaks- en gemakswinkels, tankstations en groothandels.

In Flevoland en Zuid-Holland nam het aantal tabaks- en gemakszaken relatief het hardst toe, volgens de cijfers uit het handelsregister. In Flevoland steeg dit aantal van 19 naar 29, een toename van ruim 50 procent. In Zuid-Holland kwamen er per saldo 109 zaken bij, goed voor een stijging van 26 procent.

NSO Retail, de branchevereniging voor tabaksondernemers, meldde in de zomer dat rookwinkels hun omzet fors zien stijgen door het verkoopverbod. Ook tankstations profiteren hiervan, verklaarde brancheorganisatie Drive destijds.

Meer uit Financieel

Bloomberg: OPEC+ houdt vast aan pauze bij productieverhogingen

WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.

48 minuten geleden
Meta trekt tijdlijn-bezwaren in, aanpassingen mogelijk blijvend

AMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de aangepaste tijdlijnen op Facebook en Instagram blijven. Eigenaar Meta Platforms heeft bijna alle bezwaren tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam hierover op het laatste moment ingetrokken. Dit bevestigt een woordvoerder van Bits of Freedom (BoF), dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, na berichtgeving door BNR op de dag dat het hoger beroep van Meta wordt behandeld.

50 minuten geleden
Ook EU-lidstaten akkoord met importverbod Russisch gas in 2027

BRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten is maandag akkoord gegaan met een importverbod van Russisch vloeibaar gas (lng) per 1 januari 2027. Ook is ingestemd met het stopzetten van de import van al het Russische gas per 30 september 2027.

54 minuten geleden
Krant: Europese Commissie neemt stappen tegen chatbot Grok

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie begint maandag met een procedure tegen chatbot Grok. Dat meldt de Duitse krant Handelsblatt op basis van ingewijden. Volgens Handelsblatt komt de commissie met strengere maatregelen om de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI ertoe te dwingen de EU te verlaten.

56 minuten geleden
Legale gokbranche: bijna alleen illegale gokreclames op Facebook

DEN HAAG (ANP) - Bijna alle gokreclames op Facebook in Nederland komen van illegale aanbieders. Dit meldt brancheorganisatie Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) na een analyse van advertenties op het socialemediaplatform van techconcern Meta Platforms.

1 uur geleden
Basic-Fit kreeg er meer dan half miljoen leden bij in 2025

HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit heeft vorig jaar meer dan een half miljoen leden verwelkomd. De beursgenoteerde sportscholenuitbater sloot het jaar af met 4,8 miljoen leden, goed voor een stijging van 564.000. Dat is nog exclusief de vorig jaar aangekondigde overname van branchegenoot Clever Fit.

2 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig aan drukke beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.

2 uur geleden