Ruim 200 mensen bij wake voor Dean
VERREBROEK (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen hebben woensdagavond een wake voor de omgekomen Belgische kleuter Dean bijgewoond bij een kerk in zijn woonplaats Verrebroek. Zijn moeder was ook aanwezig bij de stille bijeenkomst en barstte in tranen uit toen ze alle knuffels, ballonnen, kaarsen en bloemen zag voor haar overleden 4-jarige zoontje, schrijft Het Laatste Nieuws.
Een inwoonster van Sint-Niklaas, de plek waar Dean verdween, hield dinsdag al een wake in de stad. Ongeveer honderd mensen kwamen samen op de Grote markt. Op heel wat plekken in Sint-Niklaas en in andere plaatsen in de omgeving hadden bewoners een kaarsje voor het raam gezet, aldus de Belgische krant.
De vervolging van de moordverdachte Dave De K. zal in België gebeuren, hebben het Nederlandse Openbaar Ministerie en justitie in België woensdag besloten. De K. verdween vorige week met het jongetje, op wie hij zou passen, en bleek naar Nederland uitgeweken. Hij werd maandag gearresteerd in Meerkerk en leidde de politie naar het lichaam van Dean, dat gevonden werd bij een parkeerplaats op het Zeeuwse Neeltje Jans.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.
13 minuten geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.
2 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft protest aangetekend bij Italië en de Europese Unie vanwege het bezoek van de Taiwanese vicepresident Hsiao Bi-khim aan Italië. Het betreft een zeldzaam bezoek van een topfunctionaris uit Taiwan aan Europa.
2 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zes Golfstaten praten maandag met hun Iraanse ambtgenoot over scheepvaart door de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Financial Times.
5 uur geledenDALLAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres de centrale toespraak gehouden. Daarin zette hij de traditionele familie centraal en haalde hij uit naar de "gestoorde" Democraten. Ook vroeg hij Republikeinse stemmers niet af te haken als zij het niet eens zijn met een deel van het beleid van de regering-Trump.
5 uur geleden