Ruim 200 mensen bij wake voor Dean
VERREBROEK (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen hebben woensdagavond een wake voor de omgekomen Belgische kleuter Dean bijgewoond bij een kerk in zijn woonplaats Verrebroek. Zijn moeder was ook aanwezig bij de stille bijeenkomst en barstte in tranen uit toen ze alle knuffels, ballonnen, kaarsen en bloemen zag voor haar overleden 4-jarige zoontje, schrijft Het Laatste Nieuws.
Een inwoonster van Sint-Niklaas, de plek waar Dean verdween, hield dinsdag al een wake in de stad. Ongeveer honderd mensen kwamen samen op de Grote markt. Op heel wat plekken in Sint-Niklaas en in andere plaatsen in de omgeving hadden bewoners een kaarsje voor het raam gezet, aldus de Belgische krant.
De vervolging van de moordverdachte Dave De K. zal in België gebeuren, hebben het Nederlandse Openbaar Ministerie en justitie in België woensdag besloten. De K. verdween vorige week met het jongetje, op wie hij zou passen, en bleek naar Nederland uitgeweken. Hij werd maandag gearresteerd in Meerkerk en leidde de politie naar het lichaam van Dean, dat gevonden werd bij een parkeerplaats op het Zeeuwse Neeltje Jans.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de nieuwe aanvalscampagne tegen Iran "niet te lang" zal duren. Tegelijkertijd dreigde hij met nieuwe aanvallen op het land.
23 minuten geledenVALLETTA (ANP) - De Maltese zakenman Yorgen Fenech is vrijgesproken van betrokkenheid bij de moord op journalist Daphne Caruana Galizia in 2017. De moord leidde tot een grote politieke crisis in Malta en wereldwijde verontwaardiging.
51 minuten geledenWICKLOW (ANP) - Een aantal EU-lidstaten heeft woensdag toegezegd Oekraïne te helpen aan extra luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Om welke landen het gaat, zei Kallas niet op de persconferentie na de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Ierland. Landen die onderscheppingsraketten zoals Patriots op voorraad hebben, maar die zelf willen houden, werden door onder meer Nederland aangespoord die aan Oekraïne ter beschikking te stellen.
3 uur geledenWICKLOW (ANP) - Er is brede steun voor een EU-visumverbod voor Russische ex-strijders en strengere visumbeperkingen voor Russische toeristen. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag gezegd. Diverse EU-landen pleiten daar al langer voor, maar overeenstemming is er nog niet. Kallas hoopt dat het drone-incident in Leipzig de nog twijfelende lidstaten ervan overtuigt dat visarestricties nodig zijn voor de veiligheid van Oekraïne en Europa.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het opschalen van de ebolabestrijding is nodig om de uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) tegen te gaan, volgens hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Het traceren van besmette personen en hun contacten blijft een uitdaging. Veel ebolaslachtoffers stonden niet bekend als contacten van besmette personen.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental na de verwoestende overstromingen in Nepal en Tibet is gestegen naar 1225. Ze hebben in Nepal zeker 1204 mensen het leven gekost, aldus de Nepalese rampendienst. Volgens Chinese staatsmedia ligt het dodental in Tibet op 21.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse politie krijgt bij de veiligheidsoperatie rond de uitvaart van koning Harald hulp van Zweden en Denemarken, zo meldt het Noorse persbureau NTB. De operatie behoort volgens de politie tot een van de grootste in de Noorse geschiedenis.
4 uur geleden