Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 200 mensen bij wake voor Dean

Ruim 200 mensen bij wake voor Dean

VERREBROEK (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen hebben woensdagavond een wake voor de omgekomen Belgische kleuter Dean bijgewoond bij een kerk in zijn woonplaats Verrebroek. Zijn moeder was ook aanwezig bij de stille bijeenkomst en barstte in tranen uit toen ze alle knuffels, ballonnen, kaarsen en bloemen zag voor haar overleden 4-jarige zoontje, schrijft Het Laatste Nieuws.

Een inwoonster van Sint-Niklaas, de plek waar Dean verdween, hield dinsdag al een wake in de stad. Ongeveer honderd mensen kwamen samen op de Grote markt. Op heel wat plekken in Sint-Niklaas en in andere plaatsen in de omgeving hadden bewoners een kaarsje voor het raam gezet, aldus de Belgische krant.

De vervolging van de moordverdachte Dave De K. zal in België gebeuren, hebben het Nederlandse Openbaar Ministerie en justitie in België woensdag besloten. De K. verdween vorige week met het jongetje, op wie hij zou passen, en bleek naar Nederland uitgeweken. Hij werd maandag gearresteerd in Meerkerk en leidde de politie naar het lichaam van Dean, dat gevonden werd bij een parkeerplaats op het Zeeuwse Neeltje Jans.

Meer uit Buitenland

Aantal zwaargewonden ongeval Kanaaltunnel omlaag bijgesteld

CALAIS (ANP) - Het aantal zwaargewonden als gevolg van het ongeluk tussen een minibusje en een vrachttrein aan de Franse kant van de Kanaaltunnel is bijgesteld naar twee. Dat melden de lokale autoriteiten tijdens een persmoment ter plaatse. Eerder spraken Franse media nog van vijf zwaargewonden.

1 uur geleden
Costa komt binnenkort met nieuw voorstel EU-meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de EU-leiders António Costa komt binnen een paar weken met een nieuw onderhandelingsvoorstel voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034, zo is donderdag besloten tijdens de EU-top. Dat laat een hoge EU-bron weten.

2 uur geleden
Ongeluk voor ingang Kanaaltunnel, meerdere gewonden

CALAIS (ANP) - Aan de Franse kant van de Kanaaltunnel naar het Verenigd Koninkrijk heeft een ongeluk plaatsgevonden tussen een trein en een voertuig, mogelijk een bus. Dat melden Franse media, waaronder TF1, dat ter plaatse is. Bij het ongeluk zijn voor zover bekend negentien gewonden gevallen, van wie vijf ernstig. Volgens TF1 is het treinverkeer in beide rijrichtingen opgeschort.

3 uur geleden
Opnieuw grote demonstraties in Albanië, nu ook in andere steden

TIRANA (ANP/DPA) - Voor de derde dag op rij zijn in Albanië mensen de straat opgegaan uit onvrede met de regering en het onderwijsstelsel. In hoofdstad Tirana leidde dat opnieuw tot opstootjes met de politie. Ook in andere Albanese steden sloten donderdag mensen aan bij de demonstraties.

4 uur geleden
Maduro en vrouw pleiten onschuldig in nieuwe martel-aanklachten

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De door de VS gevangen genomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw zeggen onschuldig te zijn aan het samenspannen om Amerikaanse gevangenen te martelen. Deze nieuwe aanklacht werd recent toegevoegd aan een lopende strafzaak tegen Maduro.

6 uur geleden
Houthi's vallen hoofdkwartier regering Jemen aan

ADEN (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben een raketaanval uitgevoerd op het presidentiële Al-Maashiq-paleis in Aden, dat dient als hoofdkwartier van de internationaal erkende overheid van Jemen. Hierbij zijn vijf doden gevallen en zestien mensen raakten gewond, volgens de Jemenitische gezondheidsminister.

6 uur geleden
WSJ: nieuwe Witte Huis-woordvoerder gezakt voor advocaat-examen

WASHINGTON (ANP) - De nieuwe persvoorlichter van het Witte Huis, Katie Zacharia, is volgens The Wall Street Journal nooit geslaagd voor het zogenoemde bar-examen in de VS. Toen president Donald Trump Zacharia aankondigde, noemde hij haar een advocaat. Sindsdien is twijfel ontstaan over of ze wel de juiste diploma's heeft.

7 uur geleden