Ruim 200 mensen besmet met gemuteerd coronavirus in Denemarken
KOPENHAGEN (ANP/DPA) - In Denemarken zijn zeker 214 mensen besmet met een variant van het coronavirus dat sinds juni oorspronkelijk bij nertsen optrad. Dat maakte het Deense gezondheidsinstituut SSI bekend. Tweehonderd van de gevallen werden ontdekt in de regio Noord-Jutland. Daar zijn een groot aantal nertsenfokkerijen. Het nieuwe coronavirus is al gevonden in 216 fokkerijen in het hele land.
De Deense regering heeft woensdag bevolen dat alle nertsen, zo'n 15 miljoen tot 17 miljoen dieren, moeten worden gedood. Het zogenaamde cluster 5-virus kan volgens het SSI van dieren op mensen worden overgedragen. Gevaarlijker is het virus waarschijnlijk niet, maar het risico bestaat dat de vaccins die momenteel worden ontwikkeld minder goed zullen werken tegen deze variant.
Het voortzetten van de nertsenfokkerij vormt een aanzienlijk risico voor de volksgezondheid tijdens de aanhoudende coronapandemie, waarschuwde het gezondheidsinstituut. Een groot aantal fokkerijen leidt tot meer infecties bij mensen en een groot aantal geïnfecteerde nertsen verhoogt het risico op virusmutaties, zegt het SSI.
In zeven regio's in Noord-Jutland zijn mensen nu gevraagd niet te reizen. Vanaf maandag stopt het lokale openbaar vervoer. Restaurants, zwembaden en sportscholen moeten sluiten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
8 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Het luchtafweersysteem werd ingeschakeld en inwoners werd geadviseerd schuilkelders op te zoeken.
53 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.
55 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
3 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
3 uur geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
7 uur geleden