Ruim 200 mensen besmet met gemuteerd coronavirus in Denemarken
KOPENHAGEN (ANP/DPA) - In Denemarken zijn zeker 214 mensen besmet met een variant van het coronavirus dat sinds juni oorspronkelijk bij nertsen optrad. Dat maakte het Deense gezondheidsinstituut SSI bekend. Tweehonderd van de gevallen werden ontdekt in de regio Noord-Jutland. Daar zijn een groot aantal nertsenfokkerijen. Het nieuwe coronavirus is al gevonden in 216 fokkerijen in het hele land.
De Deense regering heeft woensdag bevolen dat alle nertsen, zo'n 15 miljoen tot 17 miljoen dieren, moeten worden gedood. Het zogenaamde cluster 5-virus kan volgens het SSI van dieren op mensen worden overgedragen. Gevaarlijker is het virus waarschijnlijk niet, maar het risico bestaat dat de vaccins die momenteel worden ontwikkeld minder goed zullen werken tegen deze variant.
Het voortzetten van de nertsenfokkerij vormt een aanzienlijk risico voor de volksgezondheid tijdens de aanhoudende coronapandemie, waarschuwde het gezondheidsinstituut. Een groot aantal fokkerijen leidt tot meer infecties bij mensen en een groot aantal geïnfecteerde nertsen verhoogt het risico op virusmutaties, zegt het SSI.
In zeven regio's in Noord-Jutland zijn mensen nu gevraagd niet te reizen. Vanaf maandag stopt het lokale openbaar vervoer. Restaurants, zwembaden en sportscholen moeten sluiten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
24 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schrijft de rechtse hardliner.
30 minuten geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
1 uur geledenFREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.
1 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - Het Filipijnse hooggerechtshof stemt niet in met een verzoek van senator Ronald Dela Rosa over het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) tegen hem heeft uitgevaardigd. Hij hoopte dat het hof zijn arrestatie en overdracht aan het ICC in Den Haag tijdelijk zou tegenhouden.
2 uur geleden