Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 200 demonstranten tegen coronamaatregelen in Amsterdam

Ruim 200 demonstranten tegen coronamaatregelen in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Ruim tweehonderd demonstranten tegen de coronamaatregelen hebben zondagmiddag deelgenomen aan een protestmars in het centrum van Amsterdam.

De gemeente verbood een eerder aangekondigde optocht van de organisatie die op 28 juni vanaf de Dam zou starten. De route die de activisten zondagmiddag volgden, begon en eindigde bij het beeld van de Dokwerker op het Jonas Daniël Meijerplein.

De actievoerders zien het overheidsbeleid dat is gebaseerd op de 1,5 metermaatregel als ernstige beperking van vrijheidsrechten.

Bemoedigend applaus

Onderweg ontvingen de demonstranten af een toe een bemoedigend applaus, zoals rond het Rembrandtplein. Rondom de protestmars was veel politie op de been, maar de demonstratie verliep zonder wanklank.

Opvallend was een tweet van de gemeente Amsterdam, verzonden op het moment dat de mars al zo goed als voorbij was. "Het is druk bij de Vrijheidsmars. Kom daarom niet meer naar de demonstratie zodat de aanwezigen 1,5 meter afstand kunnen houden. De Vrijheidsmars verloopt goed. Houd 1,5 meter afstand voor jouw gezondheid en die van anderen."

Meer uit Binnenland

Burgemeesters prijzen inzet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Burgemeester Harm-Jan van Schaik van Elburg, waar 't Harde onder valt, prijst de inzet van de vele brandweermensen bij de natuurbrand. "Ik vind het prettig om te merken dat ons land zo goed georganiseerd is, dat uit het hele land tot Limburg aan toe hier brandweerkorpsen staan." Ook burgemeester Céline Blom van het naastgelegen Nunspeet spreekt "grote waardering" uit voor de hulpdiensten.

8 minuten geleden
Nog onduidelijk of er ontploffingen waren bij oefeningen 't Harde

'T HARDE (ANP) - Het is nog niet duidelijk of er materiaal tot ontploffing is gebracht woensdag op het militaire oefenterrein bij 't Harde waar een grote natuurbrand ontstond. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. Op het terrein Artillerie Schietkamp (ASK) waren meerdere oefeningen. Of er tijdens die oefeningen iets gebeurd is dat heeft geleid tot de brand wordt nog onderzocht.

33 minuten geleden
Brandweer verwacht dat brand bij 't Harde niet verder uitbreidt

'T HARDE (ANP) - De brandweer verwacht dat de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde niet verder uitbreidt. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio. De brand is nog niet volledig onder controle, zegt ze er wel bij en het vuur kan "her en der" nog oplaaien. Het gaat om een gebied van 500 hectare.

1 uur geleden
Veiligheidsregio: deel natuurbrand 't Harde onder controle

'T HARDE (ANP) - Een deel van de natuurbrand in 't Harde is onder controle, zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio die ter plaatse is. "Wij verwachten en hopen dat het binnen nu en afzienbare tijd voor het hele gebied geldt."

1 uur geleden
Rookpluim natuurbrand Veluwe bereikt Engeland

DE BILT (ANP) - De rook van de grote natuurbrand op de Veluwe heeft ook Engeland bereikt. Op satellietbeelden is zichtbaar dat de rookpluim over Norwich trekt. Rond 17.00 uur was de pluim duidelijk voor de kust van Engeland te zien.

2 uur geleden
Burgemeester Nunspeet: klaar voor evacuatie als het moet om brand

'T HARDE (ANP) - De gemeente Nunspeet is voorbereid op een eventuele evacuatie van bewoners als de brand op het militaire oefenterrein ASK bij 't Harde zich uitbreidt. Dat zegt burgemeester Céline Blom van Nunspeet. In de naburige gemeente Elburg is opvang ingericht, mocht het zover komen.

2 uur geleden
Luchtmacht breidt inzet bij brand uit: vijf helikopters in actie

'T HARDE (ANP) - Om de grote natuurbrand bij 't Harde te helpen blussen, zijn inmiddels vijf helikopters van de luchtmacht ingezet. Het Defensie Helikopter Commando (DHC) meldt via X dat een vierde Chinook en een Cougar naar het gebied op de Veluwe zijn gestuurd. Dat zijn twee verschillende types transporthelikopters.

3 uur geleden