Ruim 200 Congresleden willen Trump weg hebben
WASHINGTON (ANP) - Meer dan tweehonderd Amerikaanse Congresleden willen dat president Donald Trump per direct het Witte Huis verlaat. Het zijn voornamelijk parlementsleden van de Democratische Partij die zich daarover openlijk hebben uitgesproken, meldt NBC News op basis van een eigen telling.
De roep om het vertrek van Trump volgt op de bestorming van het Capitool door zijn aanhangers tijdens de vaststelling van de verkiezingsuitslag woensdag. Het Congres wordt gevormd door de Senaat en het Huis van Afgevaardigden en telt in totaal 535 leden.
Sommige politici willen dat een nieuwe impeachmentprocedure wordt gestart of dat het 25e amendement wordt gebruikt om de president te laten aftreden. De vicepresident en kabinetsleden kunnen via dat amendement besluiten dat hun leider niet meer in staat is zijn taken uit te voeren. Een Republikein is voor zover bekend daar ook voorstander van: Adam Kinzinger van het Huis van Afgevaardigden.
Impeachmentprocedure
De Democratische leiders Nancy Pelosi en Chuck Schumer hebben in een verklaring laten weten een impeachmentprocedure te willen starten als vicepresident Mike Pence en de rest van de regering geen stappen ondernemen tegen Trump.
Trump moet op 20 januari hoe dan ook het Witte Huis verlaten na de verloren presidentsverkiezingen van november. Op die dag wordt zijn opvolger Joe Biden beëdigd. Trump heeft al aangegeven dat hij zijn "volledige medewerking" zal verlenen aan de machtsoverdracht.
Meer uit Buitenland
CEUTA (ANP/AFP) - Voor de tweede dag op rij zijn botsingen tussen de politie en de lokale bevolking in Ceuta donderdag geëscaleerd, een maand na de massale toeloop van duizenden migranten naar de Spaanse enclave in Marokko.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump maakt zich geen zorgen dat Rusland aanvallen zal uitvoeren op NAVO-grondgebied. Daarmee gaat hij in tegen mediaberichten dat Washington bezorgd zou zijn over een mogelijke Russische actie tegen Europa.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP/DPA) - Donald Trump hernoemt Lake Ontario (Ontariomeer), dat op de grens ligt van de VS en Canada, naar Lake America. Hij heeft een decreet daartoe ondertekend. Volgens de Amerikaanse president is de naamswijziging direct van kracht.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten zijn niet uit op een volledige vrije hand om vanuit Europa te opereren, zegt onderminister van Defensie Elbridge Colby. Maar ze willen wel weten waar ze op kunnen rekenen als ze bijvoorbeeld vliegbases of het luchtruim van een Europees land nodig hebben voor aanvallen op Iran of andere operaties.
4 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental na de overstromingen in Nepal is opgelopen tot bijna vierhonderd, meldt de Nepalese politie op basis van een nieuwe telling. Reddingswerkers hebben de lichamen van zeker 389 slachtoffers geborgen. Net over de grens in Tibet staat het dodental nog steeds op drie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Een VN-oorlogstribunaal heeft de dood van de Bosnisch-Servische voormalig legerleider Ratko Mladić bevestigd. Volgens het zogenoemde Internationaal Restmechanisme voor Straftribunalen (IRMCT) overleed hij eerder op donderdag in een ziekenhuis in Den Haag.
5 uur geledenGOSEN-NEU ZITTAU (ANP) - Op een middelbare school in de Duitse plaats Gosen-Neu Zittau, vlakbij Berlijn, zijn twee mensen vermoord, meldt de lokale krant Märkische Allgemeine. Er is een verdachte opgepakt.
6 uur geleden