Ruim 200 asielzoekers zaterdag naar Delft
DELFT (ANP) - Een asielopvang in Delft wordt zaterdag in gebruik genomen. Dan gaan ongeveer 220 asielzoekers naar de tijdelijke locatie aan het Manderspark, niet ver van het universiteitsterrein. Ze mogen er vijf maanden lang blijven.
De gemeente Delft had in mei aangekondigd dat de opvang er zou komen en de gebouwen staan er al een tijdje, zonder te worden bewoond. Dat leidde tot frustratie bij onder meer gemeenteraadsleden, die zich afvroegen waar de asielzoekers bleven. De gemeente legt nu uit dat er legionella is gevonden in een waterleiding. De leidingen kunnen daarom niet worden gebruikt. "Om dit goed op te lossen en er tegelijk voor te zorgen dat de locatie zo snel mogelijk open kan, zet het COA tijdelijk watertanks in. Deze worden gebruikt voor drinkwater en sanitaire doeleinden. Daardoor kan het complex nu toch in gebruik worden genomen", aldus Delft.
De tijdelijke opvang moet helpen om de druk op het aanmeldcentrum in Ter Apel en op de asielzoekerscentra te verminderen. De asielketen loopt vast doordat er niet genoeg opvangplekken zijn.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.
12 uur geledenMAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.
13 uur geledenBARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de organisatie hebben zondag zo'n 15.000 mensen meegelopen met de Feminist March in Amsterdam. Er werd stilgestaan bij oorlogsgeweld en de invloed die dat heeft op vrouwen. Iliriana Banjska sprak eerder op de dag namens de organisatie van "superweer en een goede opkomst tot nu toe".
17 uur geleden