Ruim 200 asielzoekers zaterdag naar Delft
DELFT (ANP) - Een asielopvang in Delft wordt zaterdag in gebruik genomen. Dan gaan ongeveer 220 asielzoekers naar de tijdelijke locatie aan het Manderspark, niet ver van het universiteitsterrein. Ze mogen er vijf maanden lang blijven.
De gemeente Delft had in mei aangekondigd dat de opvang er zou komen en de gebouwen staan er al een tijdje, zonder te worden bewoond. Dat leidde tot frustratie bij onder meer gemeenteraadsleden, die zich afvroegen waar de asielzoekers bleven. De gemeente legt nu uit dat er legionella is gevonden in een waterleiding. De leidingen kunnen daarom niet worden gebruikt. "Om dit goed op te lossen en er tegelijk voor te zorgen dat de locatie zo snel mogelijk open kan, zet het COA tijdelijk watertanks in. Deze worden gebruikt voor drinkwater en sanitaire doeleinden. Daardoor kan het complex nu toch in gebruik worden genomen", aldus Delft.
De tijdelijke opvang moet helpen om de druk op het aanmeldcentrum in Ter Apel en op de asielzoekerscentra te verminderen. De asielketen loopt vast doordat er niet genoeg opvangplekken zijn.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De 10-jarige Wendy uit Rotterdam is weer terecht, meldt de politie. De politie gaf in de nacht van zaterdag op zondag een Amber Alert uit voor de vermissing van het meisje.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
7 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
18 uur geleden