Ruim 200 asielzoekers zaterdag naar Delft
DELFT (ANP) - Een asielopvang in Delft wordt zaterdag in gebruik genomen. Dan gaan ongeveer 220 asielzoekers naar de tijdelijke locatie aan het Manderspark, niet ver van het universiteitsterrein. Ze mogen er vijf maanden lang blijven.
De gemeente Delft had in mei aangekondigd dat de opvang er zou komen en de gebouwen staan er al een tijdje, zonder te worden bewoond. Dat leidde tot frustratie bij onder meer gemeenteraadsleden, die zich afvroegen waar de asielzoekers bleven. De gemeente legt nu uit dat er legionella is gevonden in een waterleiding. De leidingen kunnen daarom niet worden gebruikt. "Om dit goed op te lossen en er tegelijk voor te zorgen dat de locatie zo snel mogelijk open kan, zet het COA tijdelijk watertanks in. Deze worden gebruikt voor drinkwater en sanitaire doeleinden. Daardoor kan het complex nu toch in gebruik worden genomen", aldus Delft.
De tijdelijke opvang moet helpen om de druk op het aanmeldcentrum in Ter Apel en op de asielzoekerscentra te verminderen. De asielketen loopt vast doordat er niet genoeg opvangplekken zijn.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - FNV heeft nogmaals bij Qbuzz aangedrongen om op te komen voor de veiligheid van chauffeurs die op de openbare buslijnen rond Emmen en Ter Apel rijden. Volgens de vakbond doet de werkgever te weinig om overlast en onveilige situaties te voorkomen, ondanks een convenant dat in 2022 is getekend.
2 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De 23-jarige Fouad B. uit Heemskerk blijft in de cel voor het schoppen en slaan tegen het hoofd en het lichaam van een minderjarige Haarlemmer (17). Beelden daarvan werden in september online gedeeld door een groep jongeren uit Beverwijk en Heemskerk, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio de deuren een dag sloten.
4 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Het Nationaal Ouderenfonds heeft voor de elfde editie van De Grote Kerstkaartenactie bijna een kwart miljoen kerstkaarten voor ouderen verwerkt. Een kerstkaart ontvangen kan volgens de organisatie een "lichtpuntje voor kerst" zijn voor ouderen die zich eenzaam voelen.
9 minuten geledenNUNSPEET (ANP) - Slachtofferhulp Nederland heeft maandag ongeveer dertig mensen ondersteund in groepsopvang Het Venster in Nunspeet, onder wie vijf of zes kinderen. Op de Elburgerweg reed in de avond een 56-jarige bestuurster uit die plaats in op een groep mensen. Een woordvoerder zegt dat onder de ooggetuigen die het ongeval van heel dichtbij hebben gezien, ook een aantal kinderen zijn.
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster van de auto die maandagavond inreed op een groep mensen in Nunspeet ligt in het ziekenhuis, meldt een politiewoordvoerster. Hoe zij eraan toe is, weet ze niet, maar "de medische zorg heeft voorrang op het verloop van het onderzoek", laat ze weten.
1 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - De overleden persoon die in de nacht van maandag op dinsdag in een woning in Zaltbommel is gevonden, is een vrouw. Degene die werd aangehouden is een man, meldt de politie dinsdagochtend.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De hogesnelheidslijn (hsl) tussen Schiphol en Leiderdorp ligt in 2028 er geruime tijd uit om renovatiewerkzaamheden. Een woordvoerder van ProRail bevestigt berichtgeving daarover van De Telegraaf.
2 uur geleden