Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 20 BoerBurgerBondgenoten doen mee aan verkiezingen

Ruim 20 BoerBurgerBondgenoten doen mee aan verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De BoerBurgerBeweging (BBB) doet dit jaar niet mee aan de gemeenteraadsverkiezingen, maar probeert in plaats daarvan via lokale partijen een voet tussen de deur te krijgen in de gemeentepolitiek. Inmiddels zijn twintig lokale partijen 'BBBondgenoot' geworden, en volgens voorzitter Erik Stegink zitten er nog een aantal aan te komen.

Het gaat onder meer om TROTS Haarlem, Burger Belangen Moerdijk, Heusden Verbindt, Duurstede voor Democratie en Kleurrijk Fryske Marren. Op de websites van de partijen staat het logo van het bondgenootschap vermeld.

Het bondgenootschap is een samenwerking waarbij de lokale partijen hun eigen identiteit behouden, volgens Stegink. Zo onderschrijven de partijen het landelijke verkiezingsprogramma van BBB, maar heeft de partij, die sinds vorig jaar maart met één zetel is vertegenwoordigd in de Tweede Kamer, geen verantwoordelijkheid voor het bestuur van de lokale partijen. Ook ondersteunt BBB de partijen niet financieel. Eenmaal gekozen in de gemeenteraad verwacht BBB wel dat fractieleden lid worden van hun partij.

Platform

De bedoeling is dat er zo een platform ontstaat waarbij BBB en de bondgenoten standpunten kunnen uitwisselen en plaatselijke thema's snel een "verbinding met Den Haag" kunnen krijgen, aldus Stegink. Ook worden er voor leden en bondgenoten speciale opleidingsprogramma’s georganiseerd.

BBB zegt sinds de entree van politiek leider Caroline van der Plas al vaak te zijn benaderd door lokale partijen die willen samenwerken. Volgens Stegink kwamen de gemeenteraadsverkiezingen dit jaar nog "te vroeg" voor de partij. Volgend jaar in maart wil de BBB wel meedoen aan de Provinciale Statenverkiezingen.

Meer uit Politiek

Becking: één landelijke doorstroomtoets vóór 2029 niet haalbaar

DEN HAAG (ANP) - De overstap naar één landelijke doorstroomtoets voor alle basisschoolleerlingen in plaats van zes verschillende, kan niet worden gemaakt voor het schooljaar 2029-2030. Dat herhaalde demissionair staatssecretaris Koen Becking (VVD) donderdagavond in een Kamerdebat. Becking zei "bereid" te zijn om te kijken of dit sneller kan, maar gaf aan niet te weten hoe.

3 uur geleden
Eerste gesprek met nieuwe informateur 'in goede sfeer' verlopen

DEN HAAG (ANP) - Het eerste gesprek tussen informateur Rianne Letschert en de leiders van D66, CDA en VVD donderdag had een "goede sfeer". Dat vertelden Rob Jetten (D66) en Letschert na afloop van het onderhoud. De bijeenkomst was vooral bedoeld om kennis te maken met de nieuwe informateur en een agenda voor de komende dagen vast te stellen.

6 uur geleden
Schoof: geen beslissing over Oekraïne zonder de Oekraïners

DEN HAAG (ANP) - Oekraïne staat onder zware druk van de Verenigde Staten om tot een deal te komen met Rusland. De Amerikanen spraken daarover al met de Russen. Het is cruciaal dat er geen besluiten achter de rug om van Oekraïne worden genomen, laat demissionair premier Dick Schoof donderdag weten na een video-overleg met de Coalition of the Willing en president Volodymyr Zelensky van Oekraïne.

7 uur geleden
Hermans ziet geen mogelijkheden om gaswinning Warffum te stoppen

DEN HAAG (ANP) - Energieminister Sophie Hermans ziet nu geen mogelijkheden om de gaswinning in Warffum te beëindigen. Dat zegt ze in een debat over Groningen. Deze week sprak de Kamer opnieuw de wens uit om de gaswinning bij het Groningse dorp te stoppen; daar geeft de VVD-minister nu geen vervolg aan. "Dat kán ik niet uitvoeren, omdat ik daarmee buiten de wet ga," zegt Hermans.

7 uur geleden
Hoog opgelopen conflict in kabinet om mestregels

DEN HAAG (ANP) - Binnen het demissionaire kabinet speelt een hoog opgelopen conflict over mestregels en waterkwaliteit. BBB-minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) heeft tevergeefs geprobeerd zijn partijgenoot Femke Wiersma (Landbouw) te overtuigen om strengere mestregels in te voeren om de waterkwaliteit te verbeteren, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van de NOS.

7 uur geleden
Eerste overleg Letschert met leiders D66, CDA en VVD begonnen

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag is donderdag aan het eind van de middag het eerste overleg van de nieuwe informateur Rianne Letschert met de leiders van D66, CDA en VVD begonnen. De bijeenkomst is vooral bedoeld om de agenda voor de komende dagen vast te stellen. Letschert heeft tot eind januari om haar opdracht af te ronden.

10 uur geleden
Kabinet besteedt 750.000 euro aan Holocaustles middelbare school

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt 750.000 euro uit voor Holocausteducatie op middelbare scholen. Dat schrijven VVD-staatssecretarissen Judith Tielen (Jeugd), Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) en Koen Becking (Funderend Onderwijs) en Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner. Met het geld kunnen scholen bijvoorbeeld leerlingen meenemen naar musea of voorstellingen.

10 uur geleden