Ruim 15.000 patiënten met corona overleden in Britse ziekenhuizen
LONDEN (ANP/RTR) - Het officiële dodental door de uitbraak van het coronavirus in het Verenigd Koninkrijk is met 888 gestegen naar 15.464. Het gaat om mensen die overleden in ziekenhuizen, meldt het Britse ministerie van Volksgezondheid.
Het totale dodental door de coronacrisis in het land ligt vermoedelijk veel hoger. Een brancheorganisatie waarschuwde eerder dat mogelijk al 7500 bewoners van verpleeghuizen in Engeland zijn overleden aan de gevolgen van het virus.
Het ministerie maakte ook bekend dat tot dusver bij meer dan 114.000 mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen. Ook bekende Britten als premier Boris Johnson en prins Charles raakten besmet.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël heeft de inwoners verboden om bijeen te komen voor de joodse feestdag Poerim, die maandagavond begint. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Het is traditie dat joden tijdens Poerim samenkomen om te luisteren naar een rabbijn die voorleest uit de Tenach, het heilige joodse boek. Maar door de oorlog met Iran is dat dit jaar niet toegestaan.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De scholen in Iran blijven de komende weken gesloten, door de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het land. Het onderwijs zal volledig online doorgaan, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
10 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël is maandag een nieuwe "brede aanval" op de Iraanse hoofdstad Teheran begonnen, zei het leger. Ooggetuigen meldden zware bombardementen in de stad, die ongeveer 15 miljoen inwoners kent. Er zou onder meer in de buurt van het parlementsgebouw zijn gebombardeerd.
53 minuten geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Griekenland stuurt twee fregatten en twee gevechtstoestellen naar Cyprus om het eiland te beschermen tegen droneaanvallen. Dat meldt het Griekse ministerie van Defensie. Het ministerie zegt erbij Cyprus "met alle mogelijke middelen" te zullen beschermen. Cyprus huisvest onder meer de door de VS gebruikte Britse luchtmachtbasis Akrotiri.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese regering heeft een "onmiddellijk verbod" ingesteld op de militaire activiteiten van Hezbollah. De groep moet haar wapens overdragen aan de staat, zei premier Nawaf Salam maandag.
1 uur geledenTAMPA (ANP) - Drie Amerikaanse gevechtstoestellen in Koeweit zijn maandagochtend uit de lucht geschoten door wat lijkt op eigen vuur van bondgenoot Koeweit. Dat meldt het Amerikaanse operationele commando in de regio, U.S. CENTCOM. Het gaat om drie McDonnell Douglas F-15E Strike Eagles.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vindt dat hard gewerkt moet worden om te voorkomen dat het conflict in het Midden-Oosten zich "verder verspreidt". Daarbij verwees ze naar droneaanvallen op de Britse luchtmachtbasis op Cyprus en een olieraffinaderij in Saudi-Arabië. Bij beide aanvallen vielen geen gewonden.
1 uur geleden