Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 15 procent minder faillissementen dan vorig jaar

Ruim 15 procent minder faillissementen dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - In 2020 zijn 3180 bedrijven, instellingen en eenmanszaken failliet verklaard. Dat is ruim 15 procent minder dan het aantal faillissementen een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Het opvallend lage aantal faillissementen in dit crisisjaar komt mede door de steunmaatregelen van de overheid. Die heeft al bijna 40 miljard euro uitgetrokken om bedrijven, organisaties en zzp'ers door de coronacrisis te trekken. Dat ook niet-gezonde bedrijven door de steun overeind blijven, neemt de overheid op de koop toe. Kenners noemden dat eerder een "kleine prijs" die moet worden betaald.

De overheidssteun om de economische schade te beperken bestaat uit een groot aantal regelingen. Zo kunnen werkgevers een beroep doen op de Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW) om personeel door te betalen tijdens de coronacrisis. Ook is er voor bedrijven en zzp’ers de regeling Tegemoetkoming Vaste Lasten (TVL).

Voor de verplicht gesloten non-food detailhandelbedrijven is er een eenmalige subsidie Voorraad Gesloten Detailhandel (VGD) in het vierde kwartaal van 2020. Deze subsidie is een tegemoetkoming voor de kosten van de (kerst)voorraad die niet meer verkocht kan worden door de lockdown. Voor horecaondernemingen, die al sinds half oktober verplicht gesloten zijn, is er een soortgelijke tegemoetkoming. Zij ontvangen eenmalig een bedrag onder de noemer Horeca Voorraad en Aanpassingen (HVA) in het vierde kwartaal van 2020.

Tot slot is er de Tijdelijke overbruggingsregeling zelfstandig ondernemers (Tozo) voor zelfstandigen die deze inkomensondersteuning nodig hebben om in hun levensonderhoud te voorzien. De regeling is onder de naam Tozo 3 verlengd tot 1 april 2021.

Eerder deze week maakte het CBS bekend dat tot en met week 51 in totaal 3700 bedrijven, instellingen en eenmanszaken failliet waren gegaan. Dat cijfer klopte niet, laat het CBS nu weten. Het aantal faillissementen tot en met week 51 lag op 3147.

Meer uit Financieel

Geen problemen meer op Schiphol na storing paspoortpoortjes

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol loopt alles maandag weer goed door, nadat een storing bij de elektronische paspoortcontroles zondag voor lange rijen zorgde en honderden reizigers hun vlucht misten. "Het is een normale dag", zegt een woordvoerder van de luchthaven.

1 uur geleden
Topman chocolademaker Lindt & Sprüngli opgestapt

KILCHBERG (ANP/DPA) - Topman Adalbert Lechner van de Zwitserse chocolademaker Lindt & Sprüngli is opgestapt vanwege tegenvallende verkopen. Volgens Lindt & Sprüngli is nieuw leiderschap nodig. Lechner stond sinds oktober 2022 aan het hoofd van het bedrijf en werkte al 33 jaar voor Lindt & Sprüngli.

1 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig na nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen. Beleggers deden het rustig aan, na het bereiken van een nieuw recordniveau op vrijdag. Flinke verliezen in de Amerikaanse techsector, waardoor de techgraadmeter Nasdaq vrijdag ruim 2 procent lager sloot, zorgden voor wat terughoudendheid.

1 uur geleden
Bondskanselier Merz houdt investeringstop met bedrijfsleven

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz houdt maandag en dinsdag in Berlijn een top met het bedrijfsleven om te praten over meer investeringen in de Duitse economie. Bedrijven in de grootste economie van Europa roepen al langere tijd om lagere kosten voor energie en arbeid en vermindering van regeldruk en belastingen. Merz heeft gezegd hierbij te willen helpen.

2 uur geleden
Baas DNB waarschuwt: klimaatdoel Parijs bijna niet meer haalbaar

MANILA (ANP) - De kans om de opwarming van de aarde te beperken volgens de doelstellingen die zijn afgesproken in het Klimaatakkoord van Parijs, is bijna verkeken. Daarvoor heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen maandag gewaarschuwd.

3 uur geleden
Websites Gall & Gall en Etos weer in de lucht na cyberincident

ZAANDAM (ANP) - De websites van Gall & Gall en Etos zijn sinds zondagavond weer te bezoeken, nadat de sites een week lang onbereikbaar waren door het grote cybersecurity-incident bij moederbedrijf Ahold Delhaize. Klanten kunnen via de websites van de slijterij- en drogisterijketen ook weer bestellingen doen, volgens een woordvoerder.

3 uur geleden
Chinese economie groeit sterker dan verwacht dankzij export

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De economische groei van China is in het derde kwartaal van 2026 versneld tot 4,5 procent op jaarbasis, meldde het Chinese statistiekbureau NBS. In het tweede kwartaal groeide de op een na grootste economie ter wereld met 4,3 procent. Dat was de laagste groei in drie jaar.

3 uur geleden