Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 15 procent minder faillissementen dan vorig jaar

Ruim 15 procent minder faillissementen dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - In 2020 zijn 3180 bedrijven, instellingen en eenmanszaken failliet verklaard. Dat is ruim 15 procent minder dan het aantal faillissementen een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Het opvallend lage aantal faillissementen in dit crisisjaar komt mede door de steunmaatregelen van de overheid. Die heeft al bijna 40 miljard euro uitgetrokken om bedrijven, organisaties en zzp'ers door de coronacrisis te trekken. Dat ook niet-gezonde bedrijven door de steun overeind blijven, neemt de overheid op de koop toe. Kenners noemden dat eerder een "kleine prijs" die moet worden betaald.

De overheidssteun om de economische schade te beperken bestaat uit een groot aantal regelingen. Zo kunnen werkgevers een beroep doen op de Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW) om personeel door te betalen tijdens de coronacrisis. Ook is er voor bedrijven en zzp’ers de regeling Tegemoetkoming Vaste Lasten (TVL).

Voor de verplicht gesloten non-food detailhandelbedrijven is er een eenmalige subsidie Voorraad Gesloten Detailhandel (VGD) in het vierde kwartaal van 2020. Deze subsidie is een tegemoetkoming voor de kosten van de (kerst)voorraad die niet meer verkocht kan worden door de lockdown. Voor horecaondernemingen, die al sinds half oktober verplicht gesloten zijn, is er een soortgelijke tegemoetkoming. Zij ontvangen eenmalig een bedrag onder de noemer Horeca Voorraad en Aanpassingen (HVA) in het vierde kwartaal van 2020.

Tot slot is er de Tijdelijke overbruggingsregeling zelfstandig ondernemers (Tozo) voor zelfstandigen die deze inkomensondersteuning nodig hebben om in hun levensonderhoud te voorzien. De regeling is onder de naam Tozo 3 verlengd tot 1 april 2021.

Eerder deze week maakte het CBS bekend dat tot en met week 51 in totaal 3700 bedrijven, instellingen en eenmanszaken failliet waren gegaan. Dat cijfer klopte niet, laat het CBS nu weten. Het aantal faillissementen tot en met week 51 lag op 3147.

Meer uit Financieel

Comcast stijgt op Wall Street na plan om bedrijf op te splitsen

NEW YORK (ANP) - Comcast hoorde maandag bij de grote stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse mediaconcern heeft plannen bekendgemaakt om het bedrijf op te splitsen. De telecomactiviteiten komen daarbij los te staan van de entertainmenttak. Comcast wil zijn mediadivisies NBCUniversal en Sky onderbrengen in een zelfstandig bedrijf.

14 minuten geleden
Regering wil voorkomen dat Volkswagen Duitse fabrieken sluit

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering wil voorkomen dat Volkswagen fabrieken in het land sluit. Dat zei een woordvoerder van de regering maandag. De autobouwer zou van plan zijn om vier Duitse fabrieken te sluiten, meldde vakblad Manager Magazin vrijdag. Ook zou de autofabrikant uit Duitsland de komende jaren zo'n 100.000 banen willen schrappen. Volkswagen heeft de plannen zelf nog niet naar buiten gebracht.

32 minuten geleden
AWVN: Verplichte vrije dag voor Ketikoti niet waarschijnlijk

DEN HAAG (ANP) - Een vrije dag voor Ketikoti is makkelijk te regelen, maar dat werkgevers het gaan verplichten, lijkt niet waarschijnlijk. Dat zegt een woordvoerder van werkgeversvereniging AWVN. Volgens de woordvoerder hebben veel werknemers een voorkeur voor flexibiliteit in vrije dagen.

1 uur geleden
Spanje verhoogt verwachting voor economische groei in 2026

MADRID (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Spanje verwacht dat zijn economie dit jaar harder groeit dan eerder gedacht. Het ministerie van Economische Zaken liet maandag weten een toename van 2,6 procent van het bruto binnenlands product (bbp) te voorzien. Eerder ging Madrid nog uit van 2,2 procent groei.

3 uur geleden
EIB zegt recordlening toe aan vliegtuigbouwer Airbus

BRUSSEL (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) heeft een lening toegezegd van 3 miljard euro aan vliegtuigbouwer Airbus. Dat is de grootste bedrijfslening die de EIB ooit heeft goedgekeurd.

4 uur geleden
Minder schepen door Straat van Hormuz na pauzeren evacuatieplan

PARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz is gevaren, is afgelopen weekend teruggelopen nadat het evacuatieplan is gepauzeerd, blijkt uit data van AXSMarine. Donderdagavond heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) het begeleiden van schepen uit de Perzische Golf gestaakt na een aanval op een schip.

4 uur geleden
Schademeldingen bij verzekeraars lopen op na noodweer

DEN HAAG (ANP) - Bij verzekeraars lopen de schademeldingen op na het noodweer van afgelopen weekend, dat voor overlast zorgde in het hele land. Zaterdagavond was overal in Nederland code oranje van kracht vanwege zware onweersbuien, met op sommige plaatsen grote hagelstenen en harde wind.

4 uur geleden