Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 15 procent minder faillissementen dan vorig jaar

Ruim 15 procent minder faillissementen dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - In 2020 zijn 3180 bedrijven, instellingen en eenmanszaken failliet verklaard. Dat is ruim 15 procent minder dan het aantal faillissementen een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Het opvallend lage aantal faillissementen in dit crisisjaar komt mede door de steunmaatregelen van de overheid. Die heeft al bijna 40 miljard euro uitgetrokken om bedrijven, organisaties en zzp'ers door de coronacrisis te trekken. Dat ook niet-gezonde bedrijven door de steun overeind blijven, neemt de overheid op de koop toe. Kenners noemden dat eerder een "kleine prijs" die moet worden betaald.

De overheidssteun om de economische schade te beperken bestaat uit een groot aantal regelingen. Zo kunnen werkgevers een beroep doen op de Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW) om personeel door te betalen tijdens de coronacrisis. Ook is er voor bedrijven en zzp’ers de regeling Tegemoetkoming Vaste Lasten (TVL).

Voor de verplicht gesloten non-food detailhandelbedrijven is er een eenmalige subsidie Voorraad Gesloten Detailhandel (VGD) in het vierde kwartaal van 2020. Deze subsidie is een tegemoetkoming voor de kosten van de (kerst)voorraad die niet meer verkocht kan worden door de lockdown. Voor horecaondernemingen, die al sinds half oktober verplicht gesloten zijn, is er een soortgelijke tegemoetkoming. Zij ontvangen eenmalig een bedrag onder de noemer Horeca Voorraad en Aanpassingen (HVA) in het vierde kwartaal van 2020.

Tot slot is er de Tijdelijke overbruggingsregeling zelfstandig ondernemers (Tozo) voor zelfstandigen die deze inkomensondersteuning nodig hebben om in hun levensonderhoud te voorzien. De regeling is onder de naam Tozo 3 verlengd tot 1 april 2021.

Eerder deze week maakte het CBS bekend dat tot en met week 51 in totaal 3700 bedrijven, instellingen en eenmanszaken failliet waren gegaan. Dat cijfer klopte niet, laat het CBS nu weten. Het aantal faillissementen tot en met week 51 lag op 3147.

Meer uit Financieel

AH verwacht woensdag weer volledige boodschappenbezorging

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verwacht dat vanaf aankomende woensdag alle boodschappen weer bezorgd kunnen worden. De capaciteit is, na een cybersecurityincident van ongeveer twee weken geleden, nog niet terug op het oude niveau. Die ligt momenteel op een derde van normaal.

1 uur geleden
Eerste Russische diesel uit akkoord onderweg naar VS

PRIMORSK (ANP/RTR/AFP) - De eerste Russische diesel uit het akkoord tussen presidenten Vladimir Poetin en Donald Trump is onderweg naar de Verenigde Staten. De bijna 300.000 vaten werden donderdag in de Russische havenstad Primorsk op een middelgrote tanker geladen en zijn vrijdag onderweg naar New York, blijkt uit gegevens van databureaus Kpler en LSEG. De verwachting is dat de olie op 7 november in de VS aankomt.

3 uur geleden
Signalen misbruik PHP komen niet uit Nederland, zegt NCSC

DEN HAAG (ANP) - De signalen van mogelijk misbruik van de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP komen niet uit Nederland. Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ontving die signalen uit zijn internationale netwerk en onderzoekt die nu. Volgens een woordvoerder zijn er in Nederland zelf nog geen incidenten gemeld.

3 uur geleden
Heineken roept Britse horeca op in te spelen op afslankmedicijnen

LONDEN (ANP/RTR) - Heineken heeft Britse pubs opgeroepen om in te spelen op de populariteit van afslankmedicijnen, omdat ze anders te veel klandizie en omzet zullen mislopen. In een presentatie die is ingezien door persbureau Reuters erkent de brouwer dat de medicijnen een risico vormen voor de bierverkoop in de horeca.

4 uur geleden
Bedrijvigheid in eurozone vertraagt door onrust in Frankrijk

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in oktober sterker afgezwakt dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit door een stijging van de kosten van bedrijven door de hogere energieprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Een hernieuwde krimp van de economische activiteit in Frankrijk door de politieke onrust in de op een na grootste economie van het eurogebied, drukte ook op de bedrijvigheid.

4 uur geleden
Boodschappenbezorging Albert Heijn hervat

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vrijdag voor het eerst in bijna twee weken weer boodschappen bij mensen thuis. De capaciteit is nog niet terug op het oude niveau. De supermarktketen kan nu een derde van de normale hoeveelheid leveringen aan, laat een woordvoerster weten.

5 uur geleden
Verlichtingsbedrijf Signify flink hoger op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf zag de omzet dalen in het derde kwartaal. De winst nam echter toe door een teruggave van de ongeldig verklaarde Amerikaanse importheffingen. Ook scherpte het bedrijf de jaarverwachtingen aan. Het aandeel werd bijna 8 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap.

6 uur geleden