Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 15 miljoen euro opgehaald bij actie Giro555 voor Beiroet

Ruim 15 miljoen euro opgehaald bij actie Giro555 voor Beiroet

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders gaven meer dan 15 miljoen euro voor hulp aan Beiroet na de explosie in de stad van afgelopen zomer. De Nationale Actie voor Beiroet liep tot 31 oktober. Op Giro555 kwam in totaal 15.198.181 euro binnen.

Begin augustus explodeerde een grote hoeveelheid ammoniumnitraat in de haven van de Libanese hoofdstad. Dat zorgde voor een enorme ravage. Organisaties boden direct na de ramp onder meer medische hulp en voedselhulp, hulp bij puinruimen en ondersteuning bij het bieden van tijdelijk onderdak.

Snel daarna werd ook een begin gemaakt met het herstel van huizen en winkels, het bieden van psychologische hulp aan onder meer kinderen en het financieel ondersteunen van gezinnen om de economie weer op gang te krijgen. Ook nu gaat de hulpverlening door.

Complex

De omstandigheden voor het bieden van hulp zijn complex in de stad, aldus actievoorzitter Garance Reus-Deelder. "Al voor de explosie was het leven voor veel inwoners van Beiroet zwaar. Libanon kampte al met een economische crisis, stijgende werkloosheid, opvang van vluchtelingen uit de regio en sociale onrust." Daarnaast raakt de coronacrisis de bevolking hard en bemoeilijkt de crisis de hulpverlening. "Het aantal besmettingen stijgt, scholen zijn gesloten waardoor kinderen de hele dag thuis zitten. Sommige hulpverleners kunnen door lokale lockdowns niet naar hun werk of raken zelf besmet."

Achter Giro555 zitten elf samenwerkende hulporganisaties, waaronder UNICEF, het Nederlandse Rode Kruis, Terre des Homes, Oxfam Novib en Cordaid.

Meer uit Binnenland

Hollandse 100: 354.000 euro voor onderzoek naar lymfeklierkanker

HEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.

58 seconden geleden
21-jarige man uit Eindhoven aangehouden in terrorismeonderzoek

EINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).

1 uur geleden
RTL Tonight stopt, na de zomer andere talkshow met Renze Klamer

HILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.

2 uur geleden
Experts: mensen met hooikoorts hebben veel te verduren

WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.

5 uur geleden
Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.

7 uur geleden
Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

13 uur geleden
Vrouw (19) omgekomen bij ongeval op de N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.

18 uur geleden