Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 140 doden in Pakistan, India en Afghanistan na natuurgeweld

Ruim 140 doden in Pakistan, India en Afghanistan na natuurgeweld

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Meer dan 140 mensen zijn in Pakistan, Afghanistan en India om het leven gekomen door lawines en overstromingen die veroorzaakt worden door overvloedige regen- en sneeuwval.

In het door Pakistan gecontroleerde Kashmir kwamen door lawines zeker 93 mensen om het leven en raakten 76 mensen gewond. Gevreesd wordt dat het dodental verder op zal lopen. Volgens lokale autoriteiten wordt in de Neelum-vallei nog een onbekend aantal mensen vermist. Aan de Indiase kant van de grens vielen nog eens 10 doden.

In Afghanistan vielen door het slechte weer de afgelopen twee weken 39 doden, melden de autoriteiten. Zeker 300 huizen zijn verwoest. Gevreesd wordt dat er nog mensen onder het puin van de getroffen huizen liggen.

Overlevenden

Het slechte weer bemoeilijkt de zoektocht naar overlevenden. Hevige regenval veroorzaakte niet alleen lawines maar ook aardverschuivingen. Meteorologen verwachten dat het slechte weer voorlopig nog zal aanhouden.

Lawines en aardverschuivingen komen in Kashmir geregeld voor in de winter, waardoor de wegen vaak worden geblokkeerd en de gemeenschappen geïsoleerd raken.

Meer uit Buitenland

Journalistieke ngo: meer dan honderd journalisten gedood in 2025

NEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.

30 minuten geleden
Teheran noemt Trumps uitspraken over Iran 'grote leugens'

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.

1 uur geleden
Premiers China en Duitsland willen meer economische samenwerking

BEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".

1 uur geleden
Democraten hameren op koopkracht in reactie op State of the Union

WILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.

3 uur geleden
Trump breekt record van langste State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.

4 uur geleden
Trump roemt economie tijdens State of the Union, ondanks onvrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.

4 uur geleden
Democraat uit zaal gezet tijdens Trumps State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.

6 uur geleden