Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 140 doden in Pakistan, India en Afghanistan na natuurgeweld

Ruim 140 doden in Pakistan, India en Afghanistan na natuurgeweld

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Meer dan 140 mensen zijn in Pakistan, Afghanistan en India om het leven gekomen door lawines en overstromingen die veroorzaakt worden door overvloedige regen- en sneeuwval.

In het door Pakistan gecontroleerde Kashmir kwamen door lawines zeker 93 mensen om het leven en raakten 76 mensen gewond. Gevreesd wordt dat het dodental verder op zal lopen. Volgens lokale autoriteiten wordt in de Neelum-vallei nog een onbekend aantal mensen vermist. Aan de Indiase kant van de grens vielen nog eens 10 doden.

In Afghanistan vielen door het slechte weer de afgelopen twee weken 39 doden, melden de autoriteiten. Zeker 300 huizen zijn verwoest. Gevreesd wordt dat er nog mensen onder het puin van de getroffen huizen liggen.

Overlevenden

Het slechte weer bemoeilijkt de zoektocht naar overlevenden. Hevige regenval veroorzaakte niet alleen lawines maar ook aardverschuivingen. Meteorologen verwachten dat het slechte weer voorlopig nog zal aanhouden.

Lawines en aardverschuivingen komen in Kashmir geregeld voor in de winter, waardoor de wegen vaak worden geblokkeerd en de gemeenschappen geïsoleerd raken.

Meer uit Buitenland

Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

5 minuten geleden
VN: 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door oorlog

BANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.

15 minuten geleden
Hongarije en Slowakije ontvangen weer Russische olie

BOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.

22 minuten geleden
Man gooit vloeistof naar ex-kroonprins Iran in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.

27 minuten geleden
Hongarije trekt blokkade in: Oekraïne krijgt EU-lening 90 miljard

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.

30 minuten geleden
Rode Kruis-vrijwilligers aangevallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij een reddingsactie van het Rode Kruis woensdag in het zuiden van Libanon zijn vrijwilligers aangevallen, meldt de hulporganisatie in een statement. Vier teams moesten na de reddingsactie gecheckt worden in het ziekenhuis. Het incident gebeurde in de zuidelijke plaats Tayri, dezelfde locatie waar woensdag een Libanese journalist om het leven kwam.

1 uur geleden
Chef VN-atoomwaakhond waarschuwt voor nieuwe kernwapenwedloop

GENÈVE (ANP) - De huidige conflicten in de wereld zouden kunnen leiden tot een nieuwe wereldwijde kernwapenwedloop. Daarvoor waarschuwt Rafael Grossi, de baas van VN-atoomwaakhond IAEA. Hij zegt in een interview met The Telegraph dat de bestaande instabiliteit kan leiden tot een situatie waarin wel twintig landen nucleaire wapens zouden ontwikkelen.

2 uur geleden