Ruim 140 doden in Pakistan, India en Afghanistan na natuurgeweld
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Meer dan 140 mensen zijn in Pakistan, Afghanistan en India om het leven gekomen door lawines en overstromingen die veroorzaakt worden door overvloedige regen- en sneeuwval.
In het door Pakistan gecontroleerde Kashmir kwamen door lawines zeker 93 mensen om het leven en raakten 76 mensen gewond. Gevreesd wordt dat het dodental verder op zal lopen. Volgens lokale autoriteiten wordt in de Neelum-vallei nog een onbekend aantal mensen vermist. Aan de Indiase kant van de grens vielen nog eens 10 doden.
In Afghanistan vielen door het slechte weer de afgelopen twee weken 39 doden, melden de autoriteiten. Zeker 300 huizen zijn verwoest. Gevreesd wordt dat er nog mensen onder het puin van de getroffen huizen liggen.
Overlevenden
Het slechte weer bemoeilijkt de zoektocht naar overlevenden. Hevige regenval veroorzaakte niet alleen lawines maar ook aardverschuivingen. Meteorologen verwachten dat het slechte weer voorlopig nog zal aanhouden.
Lawines en aardverschuivingen komen in Kashmir geregeld voor in de winter, waardoor de wegen vaak worden geblokkeerd en de gemeenschappen geïsoleerd raken.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
7 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
7 uur geleden