Ruim 1,4 miljoen kijkers voor Tussen Kunst en Kitsch-knaller
HILVERSUM (ANP) - Meer dan 1,4 miljoen mensen hebben woensdagavond gezien hoe er in het programma Tussen Kunst en Kitsch twee werken van M.C. Escher op 100.000 euro werden getaxeerd. Het is een van de grootste vondsten ooit van het programma, dat gepresenteerd wordt door Frits Sissing.
Eerder dit jaar werd een gebedenboek uit 1488 ook al op een ton getaxeerd. Het record staat nog altijd op 250.000 euro, dat werd in 2011 gekoppeld aan een schilderij van Joost van Geel.
De uitzending van Tussen Kunst en Kitsch was woensdag bovendien het best bekeken programma van de dag. De NOS Journaals van 20.00 uur en 18.00 uur maken de top drie compleet met respectievelijk gemiddeld ruim 1,3 miljoen en 999.000 kijkers. Naar de finale van de Europa League tussen Eintracht Frankfurt en Rangers op Veronica keken 515.000 mensen. De Duitsers kwamen na strafschoppen als winnaar uit de bus.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de provincies Noord- en Zuid-Holland geldt maandagochtend tot 10.00 uur code oranje, meldt het KNMI. Tijdens de ochtendspits kan hier plaatselijk 3 tot 5 centimeter of meer sneeuw vallen. Mogelijk kan code oranje later in de ochtend ook voor andere provincies gaan gelden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan de Botersloot in Rotterdam. Dat meldt de Politie Eenheid Rotterdam op X. Het incident vond rond 00.55 uur plaats.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eva Schloss-Geiringer is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden in Londen, meldt de Anne Frank Stichting zondag. Ze was de stiefdochter van Otto Frank, de vader van Anne Frank en Holocaustoverlevende.
9 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Alle geplande praktijkexamens voor de motor en bromfiets gaan maandag niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het gaat in totaal om 616 examens die uit voorzorg worden uitgesteld, volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zowel in de stad als de provincie Utrecht blijven alle bussen de rest van de zondagavond stilstaan. "Door gladheid rijden er geen bussen meer. Trams blijven rijden", meldt U-OV, dat het bus-en tramvervoer in de provincie verzorgt. De vervoersbedrijven Transdev en Keolis zijn daar de uitvoerders van.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS en ProRail waarschuwen reizigers ook maandag rekening te houden met vertragingen. Het winterweer zal dan ook nog zorgen voor hinder in de treindiensten, verwachten ze. "Al valt nu niet te voorspellen waar precies", zegt een NS-woordvoerder.
16 uur geleden