Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 120 schademeldingen na opblazen sluiswand in Terneuzen

Ruim 120 schademeldingen na opblazen sluiswand in Terneuzen

TERNEUZEN (ANP) - Bij de Vlaams-Nederlandse Scheldecommissie zijn meer dan 120 schademeldingen binnengekomen van inwoners van Terneuzen en de wijde omgeving. De schade is ontstaan na een zeer zware explosie in een damwand van de zogenoemde Middensluis in de Zeeuwse plaats. Die explosie was nodig om de wand te kunnen slopen. Het zou ongemerkt gaan, maar de schok is tot in de Ardennen gevoeld. Hoe dat kon gebeuren is nog niet duidelijk.

In Terneuzen wordt de Nieuwe Sluis gebouwd, een complex dat de Westerschelde verbindt met het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Via de nieuwe sluis kunnen grote zeeschepen naar de haven van Gent varen. De Nieuwe Sluis wordt net zo groot als de sluizen in het Panamakanaal. Het bouwwerk, dat volgend jaar klaar moet zijn, gaat 934 miljoen euro kosten.

De bestaande Middensluis wordt gesloopt. Daartoe moesten de meters dikke kolkwanden gescheurd worden. Daarvoor zijn explosieven in de damwanden aangebracht, die zouden ploffen zonder schade in de omgeving te veroorzaken. Maar bij het werk aan de westelijke damwand bleek die veronderstelling niet te kloppen. Terneuzen trilde op de grondvesten en in veel panden zijn ramen gebroken en scheuren in de muren ontstaan. Het breken van de oostelijke damwand staat voor eind deze maand op de planning, maar de aannemer wil eerst weten wat er precies is gebeurd.

Over de explosie in Terneuzen zijn Kamervragen gesteld. Naar verwachting komt daar volgende week een antwoord op.

Meer uit Binnenland

Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

8 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

9 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

9 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

9 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

9 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

11 uur geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

11 uur geleden