Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 120 schademeldingen na opblazen sluiswand in Terneuzen

Ruim 120 schademeldingen na opblazen sluiswand in Terneuzen

TERNEUZEN (ANP) - Bij de Vlaams-Nederlandse Scheldecommissie zijn meer dan 120 schademeldingen binnengekomen van inwoners van Terneuzen en de wijde omgeving. De schade is ontstaan na een zeer zware explosie in een damwand van de zogenoemde Middensluis in de Zeeuwse plaats. Die explosie was nodig om de wand te kunnen slopen. Het zou ongemerkt gaan, maar de schok is tot in de Ardennen gevoeld. Hoe dat kon gebeuren is nog niet duidelijk.

In Terneuzen wordt de Nieuwe Sluis gebouwd, een complex dat de Westerschelde verbindt met het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Via de nieuwe sluis kunnen grote zeeschepen naar de haven van Gent varen. De Nieuwe Sluis wordt net zo groot als de sluizen in het Panamakanaal. Het bouwwerk, dat volgend jaar klaar moet zijn, gaat 934 miljoen euro kosten.

De bestaande Middensluis wordt gesloopt. Daartoe moesten de meters dikke kolkwanden gescheurd worden. Daarvoor zijn explosieven in de damwanden aangebracht, die zouden ploffen zonder schade in de omgeving te veroorzaken. Maar bij het werk aan de westelijke damwand bleek die veronderstelling niet te kloppen. Terneuzen trilde op de grondvesten en in veel panden zijn ramen gebroken en scheuren in de muren ontstaan. Het breken van de oostelijke damwand staat voor eind deze maand op de planning, maar de aannemer wil eerst weten wat er precies is gebeurd.

Over de explosie in Terneuzen zijn Kamervragen gesteld. Naar verwachting komt daar volgende week een antwoord op.

Meer uit Binnenland

Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

4 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

7 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

11 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

18 uur geleden
Nederland wil niet morrelen aan EU-toelatingsregels voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.

22 uur geleden
OM eist 14 jaar cel en tbs tegen verdachte zedenzaak Barendrecht

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

22 uur geleden
Drukte bij informatiepunt over explosie in Utrechts stadhuis

UTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.

22 uur geleden