Ruim 120 klimaatactivisten aangehouden op 17e dag A12-protest
DEN HAAG (ANP) - Voor de zeventiende dag op rij hebben klimaatactivisten maandag een gedeelte van de A12 naast het Malieveld in Den Haag bezet gehouden. De politie hield ruim 120 mensen aan omdat ze niet uit zichzelf wilden vertrekken.
Betogen op de snelweg is niet toegestaan. Aangehouden worden heeft echter weinig consequenties voor de deelnemers aan de protesten. Ze worden steeds in een bus naar het stadion van ADO Den Haag gebracht en daar weer vrijgelaten. Zondag werden 317 mensen op die manier verplaatst, zaterdag waren het er 552.
Het protest van Extinction Rebellion is gericht tegen fossiele subsidies. Daaronder verstaan de actievoerders alle regelingen waarmee de overheid het gebruik van fossiele brandstoffen bevoordeelt, zoals belastingkortingen en accijnsvrijstellingen. Alles bij elkaar opgeteld gaat het volgens een inventarisatie die het kabinet voor Prinsjesdag liet maken om 39,7 miljard tot 46,4 miljard euro.
XR heeft een kort geding aangespannen tegen de inzet van een waterkanon tijdens de protesten. Wanneer dat dient, is nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Door het winterweer zijn zondag meerdere treinen verstoord of vertraagd. Een woordvoerster van ProRail zegt dat de wissels net als zaterdag kunnen vastlopen door de sneeuw.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - De code geel voor het hele land wegens gladheid blijft gelden tot dinsdagochtend. Aanvankelijk meldde het KNMI dat de waarschuwing tot 05.00 uur zou duren, maar inmiddels is de code geel tot dinsdag 10.00 uur van kracht. Het KNMI waarschuwt het verkeer voor gladde wegen door de talrijke buien met kans op hagel en natte sneeuw. Landinwaarts kan de sneeuw blijven liggen.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Er is na 29 jaar nog steeds geen zicht op een nieuwe Elfstedentocht. Inmiddels zijn er 10.592 dagen verstreken sinds de laatste tocht, op 4 januari 1997, heeft Weeronline berekend.
4 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie over Corendon in 4e alinea.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - "Curaçao zit niet in een crisis door de Amerikaanse aanval op Venezuela." Dat zei minister Roderick Middelhof (Economische Ontwikkeling en Toerisme) zaterdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.
18 uur geleden