Ruim 12 miljoen coronabesmettingen in VS
BALTIMORE (ANP/AFP) - Het aantal met het coronavirus besmette mensen in de Verenigde Staten is de 12 miljoen gepasseerd. Dat blijkt uit gegevens van de Johns Hopkins University.
De Verenigde Staten hebben 12.019.960 bevestigde gevallen en meer dan 255.414 coronadoden. Het land met 330 miljoen inwoners telt wereldwijd veruit de meeste besmettingen en doden, gevolgd door India en Brazilië.
Slechts zes dagen geleden overschreden de VS de grens van 11 miljoen besmettingen.
Lockdown-maatregelen
Het aantal besmettingen in de VS is de afgelopen tijd in een hoog tempo gestegen, waardoor veel steden gedwongen zijn om opnieuw lockdown-maatregelen op te leggen. De stad New York heeft scholen gesloten en Californië heeft vanaf zaterdag een avondklok ingesteld van 22.00 tot 5.00 uur. In Chicago, de op twee na grootste stad van de VS, worden mensen gevraagd om vanaf maandag thuis te blijven.
De gezondheidsautoriteiten sporen de Amerikanen verder aan om thuis te blijven tijdens de Thanksgiving-vakantie volgende week. Normaal gesproken reizen veel Amerikanen dan van kust tot kust om bij hun familie te zijn.
Meer uit Buitenland
PANAMA-STAD (ANP/AFP) - De autoriteiten in Panama melden dat zeker 27 mensen gewond zijn geraakt bij de zware aardbeving van vrijdag. Die had een kracht van 7.7 en zorgde voor grote schade en paniek.
8 minuten geledenZAPORIZJA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense stad Zaporizja hebben zeker acht levens gekost. Dat melden de regionale autoriteiten, die stellen dat zich drie kinderen onder de slachtoffers bevinden.
9 minuten geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Taiwan wil agressie afschrikken door uitgaven aan defensie op te voeren. Dat zei president Lai Ching-te tijdens een toespraak op de nationale feestdag van zijn democratisch bestuurde eiland.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De politie heeft de Indiase hoofdstad New Delhi afgegrendeld in aanloop naar een jongerenprotest over aanpassingen aan de lijsten met kiesgerechtigden. Metrostations zijn gesloten, mobiel internet is opgeschort en agenten zoeken naar demonstranten in bussen die worden tegengehouden bij toegangspunten tot de stad.
2 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - Door de zware aardbeving voor de kust van Panama zijn tot nu toe twee mensen gewond geraakt. Er zijn nog geen berichten over eventuele dodelijke slachtoffers. De president van het land, José Raúl Mulino, spreekt desondanks van een "grote ramp" en laat weten dat meerdere wegen volledig verwoest zijn.
3 uur geledenDESTIN (ANP) - Orkaan Isaias is rond 20.30 uur (lokale tijd) aan land gekomen nabij de stad Destin in Florida, meldt de Amerikaanse National Weather Service (NWS) in een update op X. Het was op dat moment 03.30 uur Nederlandse tijd. De weerdienst waarschuwt voor levensgevaarlijke overstromingen, zowel langs de kust als verder landinwaarts.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wilde nog niet bevestigen of er een livestream komt van een omstreden executie begin december. "Daar moet nog een beslissing over worden genomen", zei Trump vrijdagavond tegen verslaggevers.
9 uur geleden