Ruim 12 miljoen coronabesmettingen in VS
BALTIMORE (ANP/AFP) - Het aantal met het coronavirus besmette mensen in de Verenigde Staten is de 12 miljoen gepasseerd. Dat blijkt uit gegevens van de Johns Hopkins University.
De Verenigde Staten hebben 12.019.960 bevestigde gevallen en meer dan 255.414 coronadoden. Het land met 330 miljoen inwoners telt wereldwijd veruit de meeste besmettingen en doden, gevolgd door India en Brazilië.
Slechts zes dagen geleden overschreden de VS de grens van 11 miljoen besmettingen.
Lockdown-maatregelen
Het aantal besmettingen in de VS is de afgelopen tijd in een hoog tempo gestegen, waardoor veel steden gedwongen zijn om opnieuw lockdown-maatregelen op te leggen. De stad New York heeft scholen gesloten en Californië heeft vanaf zaterdag een avondklok ingesteld van 22.00 tot 5.00 uur. In Chicago, de op twee na grootste stad van de VS, worden mensen gevraagd om vanaf maandag thuis te blijven.
De gezondheidsautoriteiten sporen de Amerikanen verder aan om thuis te blijven tijdens de Thanksgiving-vakantie volgende week. Normaal gesproken reizen veel Amerikanen dan van kust tot kust om bij hun familie te zijn.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Burgemeester Zohran Mamdani van New York gaat van de Amerikaanse president Donald Trump eisen dat immigratiedienst ICE alle handhavingsacties in de stad staakt. Dat schreef Mamdani donderdag op X, nadat ICE een man in New York zou hebben neergeschoten.
1 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - De politie in het Belgische Luik heeft 76 mensen opgepakt tijdens studentenprotesten in de stad. Net als in Frankrijk lopen de protesten van scholieren en studenten in Luik de afgelopen dagen ook uit op rellen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De botsing tussen een vliegtuig van American Airlines en een Black Hawk-helikopter van het leger in Washington vorig jaar was het gevolg van verschillende systeemfouten. Dat staat in een onderzoeksrapport van het Amerikaanse leger, dat is ingezien door persbureau Reuters. Bij de crash kwamen 67 mensen om het leven.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Meer dan vijfhonderd mensen zijn donderdag gearresteerd bij de onderwijsprotesten in Frankrijk. Er waren in totaal meer dan 70.000 mensen op de been, meldt het ministerie. Demonstranten eisen hervormingen in het onderwijs.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump garandeert op Truth Social dat de Verenigde Staten geen aanvallen zullen uitvoeren op Iran voor de tussentijdse verkiezingen in de VS van volgende maand. Volgens hem verlopen de gesprekken tussen beide landen "productief".
11 uur geledenHOUSTON (ANP) - Vier bemanningsleden van ruimtestation ISS zijn donderdag teruggekeerd op aarde. De capsule met Jessica Meir (49) en Jack Hathaway (44) uit de Verenigde Staten, de Française Sophie Adenot (44) en de Rus Andrej Fedjaev (45) plonsde gecontroleerd in de Grote Oceaan voor de kust van Californië.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben nieuwe aanklachten ingediend tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw. CNN meldde woensdag al op basis van bronnen dat de twee ook vervolgd zouden worden voor de marteling van Amerikaanse gevangenen en dat is nu bevestigd.
11 uur geleden