Ruim 1,2 miljoen bezoekers voor 36e editie Open Monumentendag
DEN HAAG (ANP) - Naar schatting ruim 1,2 miljoen mensen hebben dit weekend tijdens Open Monumentendag een van de duizenden rijksmonumenten in het hele land bezocht. Tijdens Open Monumentendag kan het publiek kennismaken met het Nederlands cultureel erfgoed. Dit jaar waren 5000 monumenten geopend.
"We kunnen spreken van een zeer geslaagd weekend. Als organisator ben ik ontzettend trots op de inzet van al onze vrijwilligers. Zij zorgen er jaarlijks voor dat dit evenement een succes is", zegt Harald de Boer, directeur van Nederland Monumentenland. Bij de organisatie van Open Monumentendag zijn zo'n 18.000 vrijwilligers betrokken.
Het bezoekersaantal lag dit jaar iets hoger dan een jaar geleden toen volgens de organisatie 1,1 miljoen bezoekers werden geteld. Ongeveer 4000 monumenten waren toen geopend. Volgens de organisatie zorgde onder andere het mooie weer en het feit dat er dit jaar geen coronamaatregelen zijn ervoor dat de monumenten veel bezoekers trokken.
Duurzaam duurt het langst
Het thema van de 36e editie van de Open Monumentendag was 'Duurzaam duurt het langst'. In het kader van dit thema werd onder meer een prijs uitgereikt. Die ging naar de watertoren De Reusch in het Limburgse Schimmert. Het rijksmonument is energieneutraal, doordat het materialen hergebruikt en elektriciteit opwekt door middel van ongeveer 350 zonnepanelen. Volgens de organisatie was dit weekend een "grote toeloop" bij de watertoren, waaronder van meerdere internationale bezoekers.
Volgend jaar vindt Open Monumentendag plaats in het weekend van 9 en 10 september. Het thema van de 37e editie wordt binnenkort bekendgemaakt.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft ligt tot zeker zondagavond 23.00 uur stil. Volgens ProRail duurt het minstens tot die tijd voor de schade is gerepareerd na de brandstichting bij een spoorbrug bij Delfshaven. Mogelijk rijden er zelfs pas maandagochtend weer treinen op dat traject.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Door stroom- en wisselstoringen zijn veel treinen rond Schiphol uitgevallen, waardoor het erg druk is op de luchthaven, meldt een woordvoerder van NS. Treinen richting onder meer Utrecht, Dordrecht en Venlo zijn geannuleerd.
12 uur geledenWEZEP (ANP) - In de Gelderse gemeente Oldebroek is zaterdag bij de Kruiskerk de regenboogvlag gehesen door de dominee. Dat gebeurde in het dorp Wezep, dat onder Oldebroek valt, in het bijzijn van burgemeester Tanja Haseloop-Amsing. "Iedereen is voor mij gelijk en daar wilde ik heel graag op deze manier uiting aan geven", zegt Haseloop-Amsing na afloop.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie hoopt onder meer op basis van camerabeelden meer te weten te komen over de brandstichting bij het spoor in de nacht van vrijdag op zaterdag. Waarom in een technische ruimte bij een spoorbrug brand is gesticht, is nog onduidelijk.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joe Popolo, staat achter de nieuwe sancties van de Verenigde Staten tegen het Internationaal Strafhof (ICC), dat in Den Haag is gevestigd. "Ik roep onze nauwste bondgenoten op om gebruik te maken van deze mogelijkheid om de Amerikaanse zorgen weg te nemen", laat Popolo zaterdag weten op X.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer) vindt het "heel kwalijk en zorgwekkend" dat in de nacht van vrijdag op zaterdag brand is gesticht langs het spoor tussen Rotterdam en Delft. "Handen af van het spoor", laat de CDA-bewindsvrouw via een woordvoerder weten. "De politie doet onderzoek."
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door brandstichting bij een spoorbrug in Delfshaven in Rotterdam rijden er zaterdag geen treinen tussen stations Rotterdam Centraal en Delft Campus. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de NS.
21 uur geleden