Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 11.500 boetes na zes avonden avondklok

Ruim 11.500 boetes na zes avonden avondklok

DEN HAAG (ANP) - Bijna een week na de invoering van de avondklok heeft de politie in het hele land 11.582 boetes uitgedeeld, zegt korpschef Henk van Essen tegen het ANP. Sinds de avondklok zaterdagavond werd ingevoerd zijn in het weekend al 5959 bekeuringen uitgeschreven, gevolgd door 5623 boetes in de dagen daarna tot en met vrijdagochtend 09.00 uur.

Voor opruiing en rellen heeft de politie tussen donderdag 09.00 uur en vrijdag 09.00 uur 92 arrestaties geregistreerd. Sinds maandag 09.00 uur tot vrijdag 09.00 uur zijn in totaal 347 arrestaties verricht voor opruiing, rellen en plunderen.

"Sinds de invoering van de avondklok is de tijd van waarschuwen voorbij", aldus Van Essen. "Dat we de avondklok strikt handhaven zie je terug in de bekeuringen. We zijn strikt in de naleving, met een warm hart. Als de dienst van een ic-medewerker in het ziekenhuis uitgelopen is, dan knijpen we een oogje toe."

Intensieve week

Van Essen blikt terug op wat hij een "ongekend intensieve week" noemt. "Demonstreren mag, maar molesteren niet. Je zag duidelijk dat het ongenoegen over de coronamaatregelen en de avondklok in veel plaatsen leidde tot rellen, vernielingen en plunderingen op een schaal die we decennialang niet gezien hebben in Nederland, zeker 25 tot 30 jaar geleden."

"Het is ontoelaatbaar, maar ook bizar dat men een teststraat vernielt en een ziekenhuis belaagt. Als je nou zo snel mogelijk van de beperkingen af wilt, is het noodzakelijk dat je de medewerkers van de gezondheidszorg hun werk laat doen. Dat is essentieel, alle maatregelen zijn bedacht vanuit gezondheidsperspectief. Als je daar op deze manier tegen in verzet komt, dan riskeer je dat de maatregelen langer duren. En dat is triest, want de meeste mensen houden zich wél aan de maatregelen." Het overgrote deel van de relschoppers komt uit de directe omgeving, analyseert de korpschef. "Ze zijn hun eigen wijk aan het ruïneren. Hun eigen wijk wordt hier slachtoffer van."

Onrustig op sociale media

"De afgelopen drie avonden zijn beheersbaar verlopen", zegt Van Essen. "We zitten erbovenop en zijn met veel politiemensen op straat, blauwverven noem ik dat in jargon. En omdat de rellen in de lokale omgeving zijn, kunnen we straatcoaches inzetten, jeugdwerkers, buurtouders. Daardoor kunnen we groepsvorming voorkomen. Wat ook helpt is de maatschappelijke verontwaardiging, je bent bijna een paria als je deelneemt aan rellen."

Op sociale media is het nog onrustig. "Het ‘toetsenbordactivisme’ is nog veelvuldig aanwezig. We monitoren de social media. Als we zien dat mensen opruien tot rellen, worden ze meteen aangehouden. Dat leidt tot zware straffen", zegt Van Essen. "De mensen die dat doen zijn heel vaak jongeren. Wie gaat rellen of daartoe oproept, komt daar niet mee weg."

Meer uit Binnenland

Verdachte van ernstig zedenmisdrijf in Zeist aangehouden

ZEIST (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in verband met het ernstige zedenmisdrijf in Zeist. De man is opgepakt dankzij meerdere bruikbare tips, meldt de politie donderdagmiddag. De politie deelt niet de leeftijd of de woonplaats van de verdachte.

2 uur geleden
LTO: bescherming tegen wolven kostbaar en beperkt effectief

DEN HAAG (ANP) - Het volledig omheinen van percelen om schapen en andere landbouwdieren te beschermen tegen wolven is in de praktijk kostbaar en moeilijk te onderhouden, stelt Land- en Tuinbouw Organisatie Nederland (LTO). "Bovendien zijn wolfwerende maatregelen beperkt, vaak slechts tijdelijk effectief en niet wolfstoppend te maken. Daarnaast heeft het plaatsen van rasters ook een versnipperend effect op andere wilde dieren en het landschap", aldus LTO.

2 uur geleden
OM wil celstraf voor trainer om vragen naaktfoto's pupillen

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag twee jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk geëist tegen voetbaltrainer Stijn P. omdat hij minderjarige pupillen vroeg om naaktfoto's en met ze probeerde af te spreken voor seks. Ook wil justitie dat P. zich aan een aantal voorwaarden houdt: zo moet hij zich laten behandelen, mag hij geen contact hebben met de slachtoffers en niet meer werken met kinderen.

3 uur geleden
Flinke rijen bij tallships op tweede dag SAIL

AMSTERDAM (ANP) - De tallships en marineschepen op SAIL in Amsterdam trekken veel bekijks. Op meerdere zeilschepen mogen bezoekers op de tweede dag van het nautische evenement aan boord en dat leidt tot lange rijen. De kades op het SAIL-terrein hebben zich inmiddels gevuld met vele duizenden mensen. Vooral op de Veemkade is het op sommige plekken aan het begin van de middag erg druk. De sfeer is gemoedelijk.

3 uur geleden
Trainer verdacht van verleiden jongens was eerder zedenverdachte

HAARLEM (ANP) - De 24-jarige voetbaltrainer Stijn P., die terechtstaat voor het verleiden van minderjarige pupillen tot het maken van seksueel getinte foto's en voorstelde om af te spreken voor seks, was eerder verdachte in een zedenzaak. Hij zou, toen hij actief was bij een voetbalclub, in 2019 een minderjarige jongen hebben gevraagd om seksuele handelingen in ruil voor vuurwerk. Een ander zou hij hebben gevraagd om een foto van diens geslachtsdeel. De zaak werd uiteindelijk geseponeerd wegens gebrek aan bewijs.

4 uur geleden
Zaak explosie Tarwekamp mogelijk medio 2026 inhoudelijk behandeld

DEN HAAG (ANP) - De strafzaak over de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag wordt waarschijnlijk medio volgend jaar inhoudelijk behandeld. "Voor de zomer zou mooi zijn", zei de voorzitter van de rechtbank Den Haag donderdag tijdens de derde voorbereidende zitting. Er was opnieuw veel belangstelling van nabestaanden en andere slachtoffers.

5 uur geleden
Politie onderzoekt tips over overleden meisje uit Abcoude

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft meerdere tips binnengekregen over het meisje uit Abcoude dat in de nacht van dinsdag op woensdag dood werd aangetroffen langs een berm in Duivendrecht. Deze worden allemaal op bruikbaarheid onderzocht, laat een woordvoerder weten. Om hoeveel tips het precies gaat, heeft hij niet direct paraat.

6 uur geleden