Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 11.000 mensen vieren bijzondere 'schrikkelverjaardag'

Ruim 11.000 mensen vieren bijzondere 'schrikkelverjaardag'

DEN HAAG (ANP) - Ruim 11.000 mensen vieren vandaag, op schrikkeldag, hun verjaardag. Dat is bijzonder omdat een schrikkeldag maar eens in de vier jaar voorkomt. Op een gemiddelde dag zijn zo'n 40.000 mensen jarig, weet het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

370 kinderen vieren donderdag hun eerste "echte" verjaardag. Zij zijn namelijk vier jaar geleden op 29 februari geboren. Acht mensen blazen voor de honderdste keer kaarsjes uit. De 'schrikkeljarigen' wonen verspreid over het land. Afgezet tegen het inwonertal wonen in Friesland, Flevoland en Zeeland iets meer mensen die op 29 februari jarig zijn dan in andere provincies.

Volgens het CBS is schrikkeldag ook een uitzonderlijk populaire dag om te trouwen. Februari is normaal gesproken namelijk niet erg in trek om in het huwelijksbootje te stappen. Op zaterdag 29 februari 2020, de laatste schrikkeldag en nog net voor de coronamaatregelen die een maand later zouden ingaan, trouwden 109 stellen. Op een normale zaterdag in februari waren dat er 53.

Meer uit Binnenland

Brekelmans: bezig met weghalen Nederlandse militairen uit Irak

DEN HAAG (ANP) - Er wordt momenteel gewerkt aan het weghalen van een deel van de Nederlandse militairen uit Irak. Dat zei demissionair defensieminister Ruben Brekelmans aan tafel bij Café Kockelmann op NPO 1. De minister zei dat hij mogelijk op zeer korte termijn al meer kan melden, als de militairen veilig zijn geland.

5 uur geleden
Protest tegen NAVO-top eindigt op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Het protest in Den Haag tegen de NAVO, die dinsdag en woensdag zijn jaarlijkse top in de stad houdt, is geëindigd op het Malieveld. De demonstranten kwamen daar even voor 18.00 uur aan na een wandeling langs het Vredespaleis. De organisatie schatte dat ongeveer 5000 mensen deelnamen aan het protest, dat zonder grote problemen is verlopen.

8 uur geleden
Klimaatberaad stelt presentatie advies uit tot na verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De deelnemers aan het Nationaal Burgerberaad Klimaat presenteren hun advies over het klimaatbeleid twee maanden later dan gepland aan het demissionaire kabinet en de Tweede Kamer. De aanbieding van hun advies stond gepland voor 29 september, maar is uitgesteld tot eind november, een maand na de verkiezingen. De organisatie zegt het advies graag te willen aanbieden aan een nieuw gekozen Tweede Kamer, "met een frisse blik en een nieuw mandaat".

9 uur geleden
Wegafsluitingen voor NAVO-top gaan in, forse hinder verwacht

DEN HAAG (ANP) - Weggebruikers in de Randstad moeten vanaf zondagmiddag rekening houden met veel hinder door de wegafsluitingen rond de NAVO-top. De A5, A44, N44 en de N440 zijn tot vrijdag deels of helemaal dicht, en ook op de A4 en N434 wordt veel hinder verwacht. Ook regionale en lokale wegen in en rond Den Haag, Wassenaar, Katwijk, Noordwijk, Haarlemmermeer, Leiden en Rotterdam gaan deels of helemaal dicht.

9 uur geleden
Gemeente Vlissingen organiseert bijeenkomst na schietincidenten

VLISSINGEN (ANP) - De gemeente Vlissingen organiseert maandag of dinsdag een bijeenkomst voor mensen die willen praten over de twee schietpartijen van dit weekend in de Zeeuwse stad. Burgemeester Bas van den Tillaar spreekt van "zeer ernstige gebeurtenissen".

10 uur geleden
Veldkamp: in Israël gestrande Nederlanders met bussen naar Egypte

DEN HAAG (ANP) - Voor Nederlandse reizigers die vastzitten in Israël, wordt busvervoer geregeld naar Egypte. Van daaruit kunnen zij dan met commerciële vluchten terugkeren naar huis. Dat heeft demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) zondag gezegd.

10 uur geleden
Duizenden demonstranten lopen door Den Haag tegen NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen lopen zondag door Den Haag voor een demonstratie tegen de NAVO, die dinsdag en woensdag zijn jaarlijkse top in de stad houdt. De betogers komen onder meer langs de Hofvijver. Hun bestemming is het Vredespaleis.

10 uur geleden