Ruim 1100 mensen delen beelden van rellen met politie
EINDHOVEN (ANP) - Ruim 1100 mensen hebben al beelden of informatie met de politie gedeeld over de rellen in Eindhoven van afgelopen zondag. Dat meldt de politie op Twitter.
"Normaal bedanken we iedereen persoonlijk, maar dat lukt nu echt niet. Daarom doen we het hier: dank!", zo luidt de boodschap op Twitter. "De wens om de politie te helpen bij dit onderzoek is kennelijk erg groot", aldus een politiewoordvoerder. "Daarom willen we langs deze weg laten weten dat we bereidheid tot het delen van informatie enorm waarderen."
De politie heeft dinsdagavond opnieuw verdachten aangehouden in verband met de rellen van afgelopen zondag in Eindhoven. Het gaat om twee mannen van 18 en 30 jaar, beiden uit Eindhoven, maakte de politie woensdag bekend.
De 30-jarige gooide volgens de politie een steen naar een passerende motoragent. De motor werd geraakt, de agent bleef ongedeerd. De andere verdachte zou stenen naar de mobiele eenheid hebben gegooid. Een van hen werd opgepakt na een tip door een burger. De ander viel door de mand bij het nakijken van beelden door de politie. Het tweetal zit vast.
Meer uit Binnenland
RITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.
54 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.
2 uur geledenVREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.
4 uur geledenZUTPHEN (ANP) - De advocaat van een 21-jarige man uit Zelhem (Gelderland) die ervan wordt verdacht dat hij als stagiair tijdens zwemlessen veertien jonge kinderen heeft misbruikt, zegt dat er geen bewijs in het dossier zit voor seksueel "binnendringen". Dat bleek dinsdag tijdens een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Zutphen. Justitie vervolgt de man in elf gevallen voor verkrachting.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De tien telers die meedoen aan het wietexperiment en daarom hennep of hasj mogen produceren, gaan regelmatig de fout in. De Inspectie Justitie en Veiligheid heeft het afgelopen jaar 46 inspecties uitgevoerd bij deze wiettelers, stelde daarbij 42 overtredingen vast en legde 32 sancties op. In vier gevallen moesten telers een boete betalen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in een zaak over de moord op een Haagse garagehouder in 1992. Verdachte Ruben B. (71) werd eind maart vrijgesproken. De rechtbank zag ondanks "sterke aanwijzingen" voor zijn betrokkenheid te weinig bewijs voor een veroordeling.
7 uur geledenKLAZIENAVEEN (ANP) - De politie heeft dinsdag een 50-jarige vrouw uit Emmen aangehouden in een onderzoek naar de dood van Ralf Meinema uit Klazienaveen. Dat meldt de politie. Meinema werd in maart 2017 dood in de kofferbak van zijn auto gevonden met hersenletsel.
7 uur geleden