Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 1,1 miljoen kijkers voor eerste Prinsjesdag prinses Amalia

Ruim 1,1 miljoen kijkers voor eerste Prinsjesdag prinses Amalia

HILVERSUM (ANP) - De registratie van Prinsjesdag is dinsdagmiddag bij de NOS op NPO 1 gezien door ruim 1,1 miljoen mensen. De uitzending van de rijtoer door Den Haag en het daaropvolgende voorlezen van de troonrede door koning Willem-Alexander is daarmee het op vier na best bekeken programma van de dag, blijkt uit de kijkcijfers van Stichting Kijkonderzoek (SKO).

De uitzending rond Prinsjesdag is deze keer beter bekeken dan in de afgelopen jaren. Vorig jaar werd de uitzending rond de presentatie van de nieuwe kabinetsplannen gezien door 509.000 mensen en in 2020 waren het er 677.000, wat ook weer een stuk minder was dan in 2019, toen er 904.000 mensen keken.

In verschillende opzichten was Prinsjesdag ook anders dan de afgelopen jaren. Zo was de vorig jaar vanwege de coronamaatregelen geschrapte rijtoer per koets weer in ere hersteld. Ook stapte prinses Amalia dit jaar voor het eerst in bij haar ouders.

De top vijf van best bekeken programma's wordt aangevoerd door het NOS Journaal van 20.00 uur (1.917.000 kijkers), gevolgd door We zijn er Bijna! op NPO 1 (1.379.000), het Half Acht nieuws van RTL 4 (1.276.000) en het NOS Journaal van 18.00 uur (1.217.000).

Meer uit Binnenland

Nog deze maand nieuw paneel Margraten, belooft ambassadeur VS

DEN HAAG (ANP) - Nog deze maand komt er een nieuw paneel op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten, vertelt de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo vrijdag in een interview met EW Magazine. "En dat gaat specifiek over de rol van Afro-Amerikaanse soldaten die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding van Nederland."

1 uur geleden
Voorganger Tom de Wal vrijgelaten na aanhouding in Tilburg

TILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is door de politie weer vrijgelaten. Dat laat hij in een onlinevideo weten. De Wal werd vrijdagavond aangehouden in Tilburg omdat hij er een genezingsdienst hield die door de gemeente verboden was. Hij laat weten dat hij onder meer boetes krijgt.

1 uur geleden
Qbuzz houdt bussen in noorden zaterdagochtend binnen

LEEUWARDEN (ANP) - Nu het KNMI code oranje voor Friesland en Groningen heeft verlengd tot zaterdag 09.00 uur, heeft Qbuzz besloten de bussen in die provincies langer binnen te houden. In Friesland blijven de bussen tot zeker 11.00 uur in de remise, in Groningen tot 09.00 uur. Vrijdag reed Qbuzz de hele dag niet in het noorden vanwege de weersomstandigheden.

1 uur geleden
Code oranje in noorden verlengd tot zaterdagochtend

DE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.

6 uur geleden
Omstreden voorganger Tom de Wal aangehouden in Tilburg

TILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.

6 uur geleden
Rijkswaterstaat stelt dit weekend koudeprotocol in

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.

7 uur geleden
Ruim 70 procent gemeenten huisvest te weinig statushouders

DEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.

8 uur geleden