Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 1,1 miljoen kijkers voor eerste Prinsjesdag prinses Amalia

Ruim 1,1 miljoen kijkers voor eerste Prinsjesdag prinses Amalia

HILVERSUM (ANP) - De registratie van Prinsjesdag is dinsdagmiddag bij de NOS op NPO 1 gezien door ruim 1,1 miljoen mensen. De uitzending van de rijtoer door Den Haag en het daaropvolgende voorlezen van de troonrede door koning Willem-Alexander is daarmee het op vier na best bekeken programma van de dag, blijkt uit de kijkcijfers van Stichting Kijkonderzoek (SKO).

De uitzending rond Prinsjesdag is deze keer beter bekeken dan in de afgelopen jaren. Vorig jaar werd de uitzending rond de presentatie van de nieuwe kabinetsplannen gezien door 509.000 mensen en in 2020 waren het er 677.000, wat ook weer een stuk minder was dan in 2019, toen er 904.000 mensen keken.

In verschillende opzichten was Prinsjesdag ook anders dan de afgelopen jaren. Zo was de vorig jaar vanwege de coronamaatregelen geschrapte rijtoer per koets weer in ere hersteld. Ook stapte prinses Amalia dit jaar voor het eerst in bij haar ouders.

De top vijf van best bekeken programma's wordt aangevoerd door het NOS Journaal van 20.00 uur (1.917.000 kijkers), gevolgd door We zijn er Bijna! op NPO 1 (1.379.000), het Half Acht nieuws van RTL 4 (1.276.000) en het NOS Journaal van 18.00 uur (1.217.000).

Meer uit Binnenland

Minderjarige aangehouden voor eerdere vernieling Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.

28 minuten geleden
Aanhoudingen Loosdrecht onder meer om bezit vuurwerk

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.

1 uur geleden
Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

10 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

11 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

11 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

11 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

11 uur geleden