
Ruim 1,1 miljoen kijkers voor eerste Prinsjesdag prinses Amalia
HILVERSUM (ANP) - De registratie van Prinsjesdag is dinsdagmiddag bij de NOS op NPO 1 gezien door ruim 1,1 miljoen mensen. De uitzending van de rijtoer door Den Haag en het daaropvolgende voorlezen van de troonrede door koning Willem-Alexander is daarmee het op vier na best bekeken programma van de dag, blijkt uit de kijkcijfers van Stichting Kijkonderzoek (SKO).
De uitzending rond Prinsjesdag is deze keer beter bekeken dan in de afgelopen jaren. Vorig jaar werd de uitzending rond de presentatie van de nieuwe kabinetsplannen gezien door 509.000 mensen en in 2020 waren het er 677.000, wat ook weer een stuk minder was dan in 2019, toen er 904.000 mensen keken.
In verschillende opzichten was Prinsjesdag ook anders dan de afgelopen jaren. Zo was de vorig jaar vanwege de coronamaatregelen geschrapte rijtoer per koets weer in ere hersteld. Ook stapte prinses Amalia dit jaar voor het eerst in bij haar ouders.
De top vijf van best bekeken programma's wordt aangevoerd door het NOS Journaal van 20.00 uur (1.917.000 kijkers), gevolgd door We zijn er Bijna! op NPO 1 (1.379.000), het Half Acht nieuws van RTL 4 (1.276.000) en het NOS Journaal van 18.00 uur (1.217.000).
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.
2 uur geledenMILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.
8 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.
10 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.
11 uur geleden