Ruim 105.000 mensen aanwezig bij kwalificatie Dutch Grand Prix
ZANDVOORT (ANP) - Ruim 105.000 mensen waren zaterdag aanwezig tijdens de kwalificatie van de Dutch Grand Prix in Zandvoort. De eerste dag, tijdens de vrije trainingen, waren dat er zo'n 95.000.
Rond 14.00 uur 's middags, vlak na de derde vrije training, lag het aantal bezoekers rond de 90.000. Vrijwel alle racefans waren aanwezig bij de kwalificatie die om 15.00 uur van start ging. Daar behaalde Max Verstappen onder luid applaus en gejoel van de aanwezige fans poleposition. Tientallen fans stonden zaterdagochtend vroeg al bij de hoofdingang van het circuit om de coureurs op te wachten.
Zondag wordt de Grote Prijs van Nederland verreden. Ook dan worden er zo'n 105.000 bezoekers verwacht. Onder anderen Afrojack treedt dan op. Floor Jansen brengt het Nederlandse volkslied ten gehore.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
14 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
15 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
15 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
15 uur geleden